NOVINKY

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Ve čtvrtek 16. listopadu žáci 1. až 5. třídy navštívili Městské divadlo ve Žďáře nad Sázavou, kde zhlédli vystoupení Kouzelník Caspar Magic - kouzla pod pokličkou... aneb poodhalená tajemství kouzelnické kuchyně.

PROJEKT KROKUS

Naše škola se v těchto dnech zapojila do mezinárodního projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI)  s Oddělením pro spolupráci a kulturu Židovského muzea v Praze. HETI školám zdarma poskytne cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jež zemřely během šoa. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, jež byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). Když lidé budou obdivovat květiny, mládež může vysvětlit, co vlastně krokusy symbolizují. Projekt Krokus nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit tematiku šoa mladým lidem a zvyšovat tak povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků a fanatismu.Více o projektu na www.hetireland.org. (foto)

BOBŘÍK INFORMATIKY

Ve středu 15. listopadu se žáci 8. a 9. třídy zapojili do národního kola 10. ročníku informatické soutěže Bobřík informatiky. Ve školním kole kategorie Kadet zvítězil žák 8. třídy J. Janošťák. Dalšími úspěšnými řešiteli soutěže se stali L. Krčál, P. Fabík, T. Chlubna, P. Prombergerová, F. Odvárka a E. Šerejchová. Národního kola v kategorii Kadet se zúčastnilo celkem 15 074 žáků. Vynikajícího úspěchu v celorepublikovém měřítku dosáhl J. Janošťák, který se umístil na 3. místě (společně s dalšími soutěžícími se stejnými body). Gratulujeme. (výsledky)

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

Dne 13.11. 2017 proběhlo školní kolo Dějepisné olympiády pro žáky 8. - 9. ročníku. Vítězem se stal Petr Fabík z 9. třídy a postuje do okresního kola, které proběhne v lednu 2018 ve Žďáře nad Sázavou. Vítězi gratulujeme.

ÚSPĚCHY V ZIMNÍM ČTYŘBOJI

V sobotu 11. listopadu se dva žáci naší školy zúčastnili krajského kola soutěže Zimní čtyřboj, ve kterém se soutěžilo v člunkovém běhu, šplhu, skoku z místa a hodu medicinbalem. Vynikajícího výsledku dosáhl J. Hudeček z 9. třídy, který se ve své kategorii umístil na 2. místě. I druhý reprezentant, J. Janošťák z 8. třídy, obsadil pěkné 7. místo. Děkujeme za reprezentaci tentokrát celého okresu a blahopřejeme. (výsledky)

ŠKOLNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISU

V pátek 10. listopadu byl pro žáky 2. stupně připraven Školní turnaj ve stolním tenisu. Hrálo se systémem každý s každým, na jeden vítězný set počítaný do 11 bodů. Do turnaje se zapojilo 17 sportovců, kteří byli rozděleni do tří kategorií. Kategorii Dívky vyhrála žákyně 7. třídy V. Růžičková, v kategorii Chlapci 6. - 7. tř. zvítězil žák 7. třídy V. Ondráček. V nejpočetnější kategorii Chlapci 8. - 9. tř. se utkalo 9 chlapců a vítězem této kategorie se stal žák 9. třídy L. Krčál. (foto)

NÁRODNÍ TESTOVÁNÍ SCIO

Ve dnech 2.–10. listopadu se žáci 9. třídy zapojili do Národního testování, které organizovala společnost SCIO. Cílem testování bylo sledování výsledků vzdělávání - testování znalostí, dovedností, klíčových kompetencí a studijních předpokladů. Žáci on-line řešili úkoly z matematiky, českého jazyka a obecných studijních předpokladů.

FESTIVAL VZDĚLÁVÁNÍ A NÁVŠTĚVA FIREM

Ve čtvrtek 9. listopadu žáci 9. třídy jeli do Žďáru nad Sázavou, kde v Kulturním domě navštívili Festival vzdělávání. Velká řada středních škol zde prezentovala svoji nabídku budoucím středoškolákům i široké veřejnosti. V rámci Dne otevřených firem Žďárska si naši žáci prohlédli pracoviště firem DEL a PKS holding. (foto)

BOBŘÍK INFORMATIKY

V úterý 7. listopadu se žáci 7. třídy zapojili do informatické soutěže Bobřík informatiky, která je určena pro žáky základních a středních škol. Soutěž je zaměřená na algoritmizaci a programování, porozumění informacím, řešení problémů, logické myšlení a rozvoj digitální gramotnosti. Ve školním kole kategorie Benjamin (7. tř.) zvítězil D. Geidl. Dalším úspěšným řešitelem soutěže se stal M. Filip. (výsledky)

EXKURZE DO BRNA

V úterý 7. listopadu žáci 6. třídy vyrazili vlakem na exkurzi do Brna. Za krásného podzimního počasí obešli centrum města, vyšlápli si ke katedrále sv. Petra a Pavla, na Staré radnici vyslechli pověst o brněnském drakovi. Pak navštívili planetárium a shlédli naučný program o vesmíru. Výlet zakončili prohlídkou kasemat na Špilberku. (foto)


Záznamy: 9 - 18 ze 38
<< 1 | 2 | 3 | 4 >>