EXKURZE DO PRAHY

V úterý 27. září navštívili žáci 8. třídy naše hlavní město, aby se seznámili s důležitými místy naší historie i současnosti. Nejprve zavítali do Národního technického muzea, poté prošli Pražský hrad a z hradu se vydali v opačném směru po královské cestě, tedy kolem chrámu sv. Mikuláše, přes Karlův most na Staroměstské náměstí. Posledním významným místem Prahy, které navštívili, bylo Václavské náměstí. Exkurze se vydařila, počasí nám přálo a odjížděli jsme plní dojmů. (foto)

PREVENTIVNÍ PROGRAM

V úterý 27. září byl pro žáky 6. třídy připraven program primární prevence s názvem Startujeme, který zajišťovalo Centrum prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

EXKURZE DO BRNA

V pátek 23. září za krásného slunečného počasí žáci 6. třídy podnikli poznávací a naučný výjezd do Brna. Nejdříve navštívili planetárium, kde si prohlédli vesmírnou oblohu a shlédli zajímavý program Úžasné planety. Dále následovala prohlídka města, včetně brněnského draka na Staré radnici. Návštěvu Brna zakončili prohlídkou kasemat hradu Špilberk. (foto)

BRAMBOROBRANÍ

V květnu žáci 3. třídy zasázeli na školním pozemku 3 brázdy brambor. V září již jako žáci 4. třídy brambory vykopali. Moc velká úroda nebyla, ale na pochoutku v podobě pečených brambor to stačilo. (foto)

POUŽÍVEJ MOZEK

V úterý 13. září žáci 4. až 9. třídy absolvovali vzdělávací program s názvem Používej mozek. Děti se hravou a názornou formou dozvěděly jakým způsobem mohou efektivně využívat svůj mozek, aby jim šlo učení snadněji, jak zařídit, aby si hodně zapamatovaly. Zjistily, jak moc mohou lidské smysly ovlivnit proces učení a pamatování. Na obřím modelu mozku děti viděly vznik pamětový stop, jak do mozku vstupují informace, jak v naší hlavě vzniká strach a dozvěděly se i  jak se mu bránit. Pořad se dětem líbil. (foto)

ZAHÁJENÍ NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU

Slavnostní zahájení nového školního roku 2016/2017 proběhne ve čtvrtek 1. září 2016 v 7,30 hod. v budově Kulturního domu. Po slavnostním zahájení se žáci přesunou do školy, kde jim budou podány bližší informace o rozvrhu a organizaci výuky.

<< 11 | 12 | 13 | 14 | 15

ÚŘEDNÍ HODINY

v době letních prázdnin:

každá středa od 12. 7. do 30. 8.

v 8:00–12:00 hod.

POZEMKY

v době letních prázdnin

pro žáky 5.–8. třídy:

každá středa od 12. 7. do 30. 8.

v 8:30–10:00 hod.

SEŠITY A POMŮCKY

pro šk. rok 2017/2018

(seznam)