ŠKOLNÍ VÝLET DO BRNA

V úterý 30. května podnikli žáci 6. třídy školní výlet do Brna. Nejdříve zavítali do zábavného parku Bongo, kde se vydováděli na trampolínách, skluzavkách, prolézačkách, horolezecké stěně a dalších atrakcích. Pak následoval přesun do centra Brna, kde si prohlédli podzemní labyrint pod Zelným trhem. Počasí dětem přálo a výlet si všichni náramně užili. (foto)

EXKURZE - TEREZÍN, MOST, MILEŠOVKA

V pátek 26. května vyjeli žáci 7. a 8. třídy na exkurzi s bohatým programem. Nejdříve navštívili Terezín, kde si prohlédli Malou pevnost a vyslechli výklad o životě vězňů za 2. světové války. Potom zamířili do Mostu, na místa současné těžby hnědého uhlí a do již zrekultivovaného okolí města. Nakonec žáky čekala fyzicky nejnáročnější část dne, výstup na horu Milešovku. Námaha se bohatě vyplatila, vyhlídka z rozhledny na hoře byla díky slunečnému počasí krásná. (foto)

VÍTĚZSTVÍ V BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

Ve čtvrtek 25. května se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo krajské kolo Biologické olympiády. Vynikajícího úspěchu dosáhla žákyně 7. třídy M. Mužátková, která tuto soutěž v Kraji Vysočina vyhrála. Gratulujeme a za vzornou reprezentaci školy děkujeme. (výsledky)

OVOV - KRAJSKÉ KOLO

Ve čtvrtek 25. května se v Třebíči konalo krajské kolo soutěže Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) za účasti 155 dětí a řady sportovních osobností včetně trojskokanky Šárky Kašpárkové. Naši školu reprezentoval vítěz okresního kola J. Hudeček. Soutěžilo se v šesti disciplínách: skok do dálky, hod míčkem, shyby, lehy-sedy, běh na 60 m a 1 000 m. Ve své kategorii za silné konkurence soutěžících obsadil J. Hudeček 8. místo. Děkujeme za pěknou reprezentaci školy. (foto)

NÁVŠTĚVA HORÁCKÉHO DIVADLA

V pondělí 22. května žáci 5. - 9. třídy navštívili Horácké divadlo v Jihlavě, kde shlédli muzikál Adéla ještě nevečeřela.

PREVENTIVNÍ PROGRAM

V pátek 19. května byl pro žáky 8. třídy připraven program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Láska je láska.

EXKURZE DO ŽĎÁRU N. S.

Ve čtvrtek 18. května zavítali žáci 7. třídy do Žďáru nad Sázavou. Po prohlídce historické části Města Žďáru se vydali na Zámek, kde si prohlídli okruhy Po stopách Santiniho a multimediální Muzeum nové generace. Poté žáky čekal výstup na Zelenou horu a prohlídka unikátního poutního kostela sv. Jana Nepomuckého. Z celého dne si žáci odnesli spoustu zajímavých informací, které jistě využijí nejen ve školní výuce. (foto)

SBĚR BYLIN

Soutěž ve sběru léčivých bylin a pomerančové kůry vstupuje do jarní části, kdy už je možné venku nasbírat řadu bylinek. Usušené byliny noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu usušených bylin. Do soutěže se mohou zapojit všechny děti naší školy. Nejlepší sběrači a sběračky za rok 2017 budou odměněni.

Seznam bylin naleznete zde.

Pravidla pro sběr:

Bylinky sbíráme za suchého počasí. Sbíráme z míst, která jsou dostatečně vzdálená od prašných silnic. Na sběr používáme plátěné pytle, košík atd. a co nejdříve rozložíme k sušení, aby nedošlo k zapaření. Sušíme ve stínu v tenké vrstvě, v dobře větrané místnosti.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ

školního roku 2016/2017

se uskuteční 30. 6. od 7:30 hod.

v kulturním domě

ZKRÁCENÁ VÝUKA

ve dnech 26.–29. 6. 2017
bude výuka končit