MATEMATICKÝ KLOKAN - OKRES

V březnu se naše škola zapojila do mezinárodní soutěže Matematický klokan. Po zveřejnění statistiky v kategorii Kadet patřil náš žák 8. třídy K. Michálek mezi nejlepší řešitele v okrese Žďár nad Sázavou. V konkurenci 744 řešitelů získal krásné 5. místo. Gratulujeme. (výsledky)

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

V úterý 4. dubna se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo Matematické olympiády. Naši školu reprezentovala žákyně 7. třídy P. Prombergerová (28. místo) a chlapci z 8. třídy P. Fabík a K. Michálek (24. místo), který se stal úspěšným řešitelem této soutěže.
(výsledky Z7) (výsledky Z8)

ZLATÝ SLAVÍČEK 2017

V pátek 31. března si děti 1. stupně zasoutěžily ve zpěvu v tradičním Zlatém slavíčkovi. Nejlepší zpěváci byli J. Chmelík (3. tř.), N. Nováčková (1. tř.), I. Boháčková (5. tř.), N. Bartošová (4. tř.). Za účast, odvahu a krásný zpěv bylo všech patnáct dětí odměněno malou cenou. (foto)

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Dne 28. března se uskutečnilo v Základní umělecké škole ve Žďáře nad Sázavou okresní kolo recitační soutěže. Naši školu zde v těžké konkurenci základních škol z celého okresu úspěšně reprezentovala žákyně 9. třídy K. Ondráčková s textem Roberta Fulghama.

PREVENTIVNÍ PROGRAMY

Ve dnech 28. a 29. března žáci 2. stupně absolvovali programy primární prevence, které zajišťovalo Centrum prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Pro žáky 6. třídy byl připraven program Vítejte ve virtuální realitě, pro žáky 7. třídy program Dvě strany mince, žáci 8. třídy se zapojili do programu Můj život, můj svět a žáci 9. třídy absolvovali program Jsem on-line.

PROJEKT POZNEJ ČÍNU

Po shlédnutí čínské divadelní pohádky Princezna Turandot byl pro žáky 2. třídy připraven tematický projekt Poznej Čínu. Děti skládály své čínské jméno a pozdravy. Zkusily si čínské číslice, správné čtení příkladů a čínské násobení (jak lze násobit pomocí několika čar). Hledaly rozdíly mezi původní verzí příběhu a zhlédnuté divadelní pohádky. Nakonec shlédly sérii komentovaných fotografií doplněné o základní geografické informace o Číně. Poslední aktivitou byla e-výuka čínských znaků, která žáky velice zaujala a bavila.

AKCE SPANÍ VE ŠKOLE

V pátek 17. března byla pro žáky 2. stupně připravena netradiční akce s názvem Spaní ve škole, kterou organizoval žákovský parlament. Pro děti byl připraven sportovní turnaj ve vybíjené a řada zábavných úkolů, které družstva plnila na jednotlivých stanovištích. Po vyhlášení výsledků soutěží následovalo společné hudební vystoupení Cup song. Samozřejmě nemohla chybět polštářová bitva, krátká diskotéka a jiná noční dobrodružství. Všichni si domů určitě odnesli pěkné zážitky a vzpomínky na první spaní ve škole. (foto)

POZNEJ VYSOČINU

V pátek 17. března žáci 9. třídy O. Boháček a R. Mokrá vzorně reprezentovali naši školu v krajském kole soutěže Poznej Vysočinu, které se letos zúčastnilo 159 soutěžících ze základních škol a gymnázií. Vynikajícího úspěchu dosáhl O. Boháček, který obsadil 6. místo, výborné znalosti prokázala i R. Mokrá (25. místo). Blahopřejeme a za reprezentaci školy děkujeme. (výsledky) (foto)

Školní soutěž

SBĚR PAPÍRU

čtvrtek 4. května 2017

7:00 – 7:30 hod.

Papíry odevzdávejte svázané
V BALÍKU, KRABICI!

Oceněno bude 20 dětí
s největším počtem nasbíraného papíru.

PREVENCE VÝSKYTU PŘÍUŠNIC

informace z Krajské hygienické stanice Jihlava