ZÁVODY VE ŠPLHU

V úterý 14. února se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okrskové kolo základních škol ve šplhu 1. stupně ZŠ. Šplhalo se na tyči s přírazem 3 a 4 m na čas, start ze stoje. Naši školu reprezentovali vítězové školních kol jednotlivých tříd. Krásného umístění dosáhla žákyně 4. třídy M. Koukalová, která svou kategorii D4 vyhrála a postupuje tak do okresního kola, které se uskuteční 14. března opět ve Žďáře n. S. Gratulujeme. (výsledky) (foto)

PROGRAM EVVO

V pátek 10. února byl pro žáky 6. - 8. třídy připraven vzdělávací program s environmentální tématikou Jsem zodpovědný obyvatel planety Země. Pod vedením lektorky se děti seznámily s problematikou testování kosmetických výrobků na zvířatech, s důsledky kácení pralesů k získávání palmového oleje, problémem výlovů mořských ryb aj. Žáci s lektorkou diskutovali i o tom, jak sami mohou přispět k ochraně (záchraně) naší planety.

SBÍRÁME POMERANČOVOU KŮRU

S novým kalendářním rokem začal další ročník Soutěže ve sběru bylin a pomerančové kůry. V zimních měsících zatím sbíráme pomerančovou a citronovou kůru. Usušenou kůru noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu donesené kůry. Od jara začneme sbírat také léčivé byliny, seznam bylin bude upřesněn na jaře. Do soutěže se mohou zapojit všechny děti naší školy. Nejlepší sběrači za rok 2017 budou odměněni.

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

Ve středu 1. února se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo olympiády českém jazyce. Naši školu reprezentoval vítěz školního kola P. Fabík, který obsadil 24. místo. (výsledky)

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ 1. POLOLETÍ

První pololetí tohoto školního roku jsme slavnostně ukončili v úterý 31. ledna ve školní tělocvičně. Nejdříve paní zástupkyně zhodnotila prospěch, chování a úspěchy dětí za 1. pololetí. Pak následovalo vyhodnocení některých soutěží. Oceněni byli úspěšní řešitelé národního kola soutěže Bobřík informatiky (J. Janošťák, P. Prombergerová, P. Fabík, Z. Klimešová, K. Michálek, A. Janošťáková, K. Ondráčková, F. Boháček). Za vynikající sportovní výkony ze sportovních soutěží byli oceněni P. Vytlačilová a J. Hudeček (Zimní čtyřboj), M. Mužátková a F. Boháček (Přespolní běh). Vyhodnocena byla i školní soutěž ve sběru léčivých bylin. V této celoroční soutěži si nejlépe vedli L. Rychtecká, J. Janošťák a V. Kolář. Ve školní soutěži ve sběru starého papíru byli odměněni nejen vítězové (L. Karásková, V. Kolář, V. Doležal a A. Doležalová), ale i další nejaktivnější sběrači. Po skončení slavnostního shromáždění byly dětem předány výpisy vysvědčení za 1. pololetí. (foto)

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

V pondělí 30. ledna se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže určené pro žáky 2. stupně. Celkem se zúčastnilo 12 žáků, kteří zarecitovali texty dle vlastního výběru. V kategorii žáků 6. - 7. tříd zvítězila M. Mužátková (7.tř.) a v kategorii žáků 8. - 9. tříd zvítězila žákyně 9. třídy A. Dítětová. Cenu diváků obdržela K. Ondráčková (9.). Vítězové postupují do oblastního kola, které se uskuteční ve Žďáře n. S. Vítězům blahopřejeme a i dalším soutěžícím děkujeme za umělecký výkon. (výsledky) (foto)

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

Ve středu 26. ledna se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády v kategorii C. Šest žáků z 8. a 9. třídy bojovalo ve dvou testech na téma Znalost Evropy. S úkoly s evropskou tématikou si nejlépe poradil Ondřej Boháček z 9. třídy a stal se postupujícím do okresního kola, které proběhne 17. února ve Žďáře nad Sázavou. Blahopřejeme.

SBĚR VÍČEK Z PET LAHVÍ

Od ledna 2017 sbíráme víčka z PET lahví pro čtyřletého Vojtíška, který se narodil s cytomegalovirovou infekcí. Sběrná místa naleznete v budově základní i mateřské školy. Peníze za víčka budou použity na léčebný pobyt v lázních Klimkovice. plakát

UPOZORNĚNÍ

V pondělí 27. března bude opět do 15,30 hod. přerušena dodávka elektrické energie. Z tohoto důvodu školní jídelna nebude pro základní školu vařit.

Pro 5. - 9. tř. bude výuka zkrácena do 12,05 hod., ostatní třídy končí podle rozvrhu.

Ve školní družině bude běžný provoz do 15,00 hod. Prosíme, připravte dětem větší svačinu, kterou budou mít místo oběda.

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

pro školní rok 2017/2018

čtvrtek 20. dubna 2017
od 13,00 hod. do 16,00 hod

Zápis je povinný pro děti narozené
od 1.9.2010 do 31.8.2011.

Zápisu se mohou zúčastnit i děti narozené do 30. 6. 2012.

Prosíme rodiče, aby k zápisu přinesli rodný list dítěte a občanský průkaz.

Více informací o zápisu do 1. třídy naleznete zde.

PREVENCE VÝSKYTU PŘÍUŠNIC

informace z Krajské hygienické stanice Jihlava

Pro žáky 9. tříd a jejich rodiče:

INFORMACE KE KONÁNÍ JEDNOTNÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY 2017