NOVINKY

ÚSPĚCH V PĚTIBOJI - OVOV

V pátek 5. května se někteří žáci 6.–9. třídy zapojili do okresního kola sportovní soutěže Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV), které se konalo ve Žďáře n. S. Soutěžilo se v pěti disciplínách: trojskok, hod medicinbálem, přeskoky přes švihadlo, kliky a běh na 1 000 m. Do akce se zapojilo 71 sportovců, kteří soutěžili za družstva i jednotlivce v různých věkových kategoriích. Vynikajícího úspěchu dosáhl žák 8. třídy J. Hudeček, který ve své kategorii vybojoval 1. místo a postupuje tak do krajského kola. Gratulujeme. Ani další naši sportovci se v silné konkurenci neztratili a podali řadu výborných sportovních výkonů. (výsledky jednotlivců - dívky) (výsledky jednotlivců - chlapci) (foto)

VÍTĚZSTVÍ VE FOTOSOUTĚŽI

V březnu se někteří žáci naší školy zapojili do celorepublikové fotosoutěže YOUNGFOTO 2017, která byla určena pro mladé fotografy. Tématem letošní soutěže bylo Město. V kategorii A4 (9. třída) vynikajícího úspěchu dosáhla K. Ondráčková, která svou kategorii vyhrála. Gratulujeme. Fotografie budou vystaveny na Fotofestivalu Rudolfa Zukala v Moravské Třebové od 14. 5. 2017. Vítěznou fotografii si můžete prohlédnout zde. (výsledky)

VÝROBA ČARODĚJNIC

Žáci na 1. stupni se během celého týdne věnovali tematice „pálení čarodějnic“. V hodinách českého jazyka se seznámili s historií a přetrvávajícími zvyky. Ve výtvarné výchově vytvořili čarodějnice různými výtvarnými technikami. V pracovních činnostech vznikly čarodějnice z citronového těsta, dýní, látek a provázků. Některé děti si čarodějnice odnesly domů, aby je v neděli mohly spálit. (foto)

PREVENCE DĚTSKÝCH ÚRAZŮ

Ve středu 26. dubna byla pro žáky 3. třídy připravena beseda Prevence dětských úrazů. Děti se seznámily se základy první pomoci: masáž srdce, dýchání z úst do úst apod. Také si vyzkoušely telefonický rozhovor s dispečerkou ze záchranné služby, zopakovaly si důležitá tel. čísla. Na závěr besedy dostaly malý dárek. (foto)

AKCE ČISTÁ VYSOČINA

V pátek 21. dubna byl pro žáky 2. stupně připraven netradiční výukový program a úklid veřejného prostranství a přírody v rámci kampaně Den Země, do kterého se naše škola zapojuje již 9 let. V rámci ochrany člověka za mimořádných událostí se žáci seznámili, jak se zachovat při povodních, požárech, haváriích a dalších událostech. Pak se jednotlivé třídy vydali do okolí Bohdalova, aby posbírali kolem silnic vše, co do přírody nepatří. (foto)