ÚSPĚCH V PĚTIBOJI - OVOV

V pátek 5. května se někteří žáci 6.–9. třídy zapojili do okresního kola sportovní soutěže Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV), které se konalo ve Žďáře n. S. Soutěžilo se v pěti disciplínách: trojskok, hod medicinbálem, přeskoky přes švihadlo, kliky a běh na 1 000 m. Do akce se zapojilo 71 sportovců, kteří soutěžili za družstva i jednotlivce v různých věkových kategoriích. Vynikajícího úspěchu dosáhl žák 8. třídy J. Hudeček, který ve své kategorii vybojoval 1. místo a postupuje tak do krajského kola. Gratulujeme. Ani další naši sportovci se v silné konkurenci neztratili a podali řadu výborných sportovních výkonů. (výsledky jednotlivců - dívky) (výsledky jednotlivců - chlapci) (foto)

VÍTĚZSTVÍ VE FOTOSOUTĚŽI

V březnu se někteří žáci naší školy zapojili do celorepublikové fotosoutěže YOUNGFOTO 2017, která byla určena pro mladé fotografy. Tématem letošní soutěže bylo Město. V kategorii A4 (9. třída) vynikajícího úspěchu dosáhla K. Ondráčková, která svou kategorii vyhrála. Gratulujeme. Fotografie budou vystaveny na Fotofestivalu Rudolfa Zukala v Moravské Třebové od 14. 5. 2017. Vítěznou fotografii si můžete prohlédnout zde. (výsledky)

VÝROBA ČARODĚJNIC

Žáci na 1. stupni se během celého týdne věnovali tematice „pálení čarodějnic“. V hodinách českého jazyka se seznámili s historií a přetrvávajícími zvyky. Ve výtvarné výchově vytvořili čarodějnice různými výtvarnými technikami. V pracovních činnostech vznikly čarodějnice z citronového těsta, dýní, látek a provázků. Některé děti si čarodějnice odnesly domů, aby je v neděli mohly spálit. (foto)

PREVENCE DĚTSKÝCH ÚRAZŮ

Ve středu 26. dubna byla pro žáky 3. třídy připravena beseda Prevence dětských úrazů. Děti se seznámily se základy první pomoci: masáž srdce, dýchání z úst do úst apod. Také si vyzkoušely telefonický rozhovor s dispečerkou ze záchranné služby, zopakovaly si důležitá tel. čísla. Na závěr besedy dostaly malý dárek. (foto)

AKCE ČISTÁ VYSOČINA

V pátek 21. dubna byl pro žáky 2. stupně připraven netradiční výukový program a úklid veřejného prostranství a přírody v rámci kampaně Den Země, do kterého se naše škola zapojuje již 9 let. V rámci ochrany člověka za mimořádných událostí se žáci seznámili, jak se zachovat při povodních, požárech, haváriích a dalších událostech. Pak se jednotlivé třídy vydali do okolí Bohdalova, aby posbírali kolem silnic vše, co do přírody nepatří. (foto)

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

V úterý 25. dubna žáci 6. třídy navštívili Knihovnu M. J. Sychry ve Žďáře nad Sázavou, kde pro ně byla připravena knihovnická lekce na téma Výpravy do světa dobrodružství. O den později navštívili knihovnu žáci 9. třídy, kteří vyslechli besedu na téma Karel Čapek.

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

Ve čtvrtek 20. dubna se uskutečnil zápis dětí do 1. třídy pro školní rok 2017 - 2018. (foto)

KURZ PRVNÍ POMOCI

Ve dnech 19. a 20. dubna žáci 8. ročníku absolvovali poslední dvě části kurzu první pomoci. Čekala je nejen přednáška jak poskytnout první pomoc, ale i praktické ošetření několika zranění a nácvik resuscitace. Žáci si také prohlédli záchranářský vůz se speciálními přístroji. (foto)