NOVINKY

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Ve čtvrtek 12. října žáci 3. až 5. třídy navštívili Městské divadlo ve Žďáře nad Sázavou, kde zhlédli představení Dobrodružství Toma Sawyera.

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Ve středu 11. října se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili školního kola vědomostní soutěže Přírodovědný klokan 2017, ve které prověřili svoje znalosti z fyziky, chemie, zeměpisu a  matematiky. V kategorii Kadet dosáhl nejlepšího výsledku žák 8. třídy J. Janošťák. (výsledky školního kola)

PREVENTIVNÍ PROGRAM

V úterý 10. října byl pro žáky 7. třídy připraven celodenní program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou na upevňování a prohlubování vztahů mezi dětmi.

SBĚR POMERANČOVÉ A CITRÓNOVÉ KŮRY

Soutěž ve sběru léčivých bylin a pomerančové kůry vstupuje do zimní části, kdy je možné sbírat už jen pomerančovou a citronovou kůru. Usušenou kůru noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu donesené kůry. Nejlepší sběrači za rok 2017 budou odměněni.

CHOVATELSKÁ VÝSTAVA

V pátek 6. října žáci naší školy navštívili chovatelskou výstavu Výstava Vysočiny Bohdalov, kde bylo vystaveno téměř 3 000 ks drobných a hospodářských zvířat (králíci, holubi, drůběž, okrasné ptactvo, ovce, kozy a další). Žáci 7. - 9. třídy pomáhali při organizaci výstavy a pro mladší děti byly připraveny různé soutěže a kvízy o domácích zvířatech. Výstavu doprovázela akce Hrátky se zvířátky (králičí hop, práce záchranářského psa, atd.). (foto)

EXKURZE OSMÁKŮ DO PRAHY

Ve středu 4. října navštívila 8. třída hlavní město, Prahu. V rámci exkurze se žáci seznámili s nejvýznamnějšími památkami. Prošli jsme Václavské a Staroměstské náměstí, navštívili jsme areál Pražského hradu s katedrálou sv. Víta, Starým královským palácem, Zlatou uličkou a věží Daliborkou. Také jsme se projeli metrem, prošli po Karlově mostě a podívali jsme se k budově Národního divadla. Počasí nám přálo. (foto)

PREVENTIVNÍ PROGRAM

V úterý 3. října byl pro žáky 4. třídy připraven program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Vztahy ve třídě.

SEDMÁCI ZA POZNÁNÍM DO PRAHY

V úterý 3. října žáci 7. třídy podnikli poznávací a naučný výjezd do Prahy. Nejdříve navštívili Národní technické muzeum, kde si prohlédli expozice astronomie, dopravy, tiskařství, klamárium atd. Dále následovala prohlídka areálu Pražského hradu, která začala polední výměnou hradní stráže. Navštívili Starý královský palác s Vladislavským sálem, baziliku sv. Jiří, prošli Zlatou uličku a žasli v katedrále sv. Víta. Z hradu následovala prohlídka pamětihodností města, kdy po Královské cestě shlédli Malostranské náměstí, Karlův most, Staroměské náměstí s orlojem. Poznávání Prahy bylo symbolicky zakončeno prohlédnutím Pomníku sv. Václava na Václavském náměstí. (foto)


Záznamy: 1 - 8 ze 13
1 | 2 >>

NABÍDKA KROUŽKŮ

pro školní rok 2017/2018

 více zde 

ZŠ a MŠ Bohdalov
vyhlašuje soutěž

SBĚR PAPÍRU

úterý 24. října 2017
7:00 – 7:30 hod.


Papíry odevzdávejte svázané
V BALÍKU, KRABICI.

Vážení papíru bude probíhat
u přistaveného kontejneru
(je možné mít zvážený papír
 již z domu).

Oceněno bude 20 dětí
s největším počtem nasbíraného papíru.

ANO: časopisy, noviny, sešity, letáky, krabice, papírové obaly, cokoliv z lepenky, knihy, ...


NE: uhlový, mastný nebo jakkoliv znečištěný papír, dětské pleny, ...