SBĚR BYLIN

Soutěž ve sběru léčivých bylin a pomerančové kůry vstupuje do jarní části, kdy už je možné venku nasbírat řadu bylinek. Usušené byliny noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu usušených bylin. Do soutěže se mohou zapojit všechny děti naší školy. Nejlepší sběrači a sběračky za rok 2017 budou odměněni.

Seznam bylin naleznete zde.

Pravidla pro sběr:

Bylinky sbíráme za suchého počasí. Sbíráme z míst, která jsou dostatečně vzdálená od prašných silnic. Na sběr používáme plátěné pytle, košík atd. a co nejdříve rozložíme k sušení, aby nedošlo k zapaření. Sušíme ve stínu v tenké vrstvě, v dobře větrané místnosti.

PROJEKT VAŘENÍ

Děti z družiny se zapojily do projektu T. Šmirausové Vaření a původ potravin jako součást řízených aktivit v mimoškolních zařízeních. Cílem projektu bylo seznámit děti s jednoduchými recepty a podpořit v nich zájem o práci v kuchyni, která rozvíjí jemnou motoriku a smyslové vnímání. Děti celkem v pěti aktivitách vytvářely ovocné špízy, bylinkové pomazánky, vlastní pizzu, muffiny, pekly i zdobily velikonoční perníčky aj. Dětem se vaření moc líbilo a vytvořily spoustu dobrot, na kterých si pochutnaly. Více o projektu naleznete zde. (foto)

JARNÍ SBĚR PAPÍRU

Ve čtvrtek 4. května se na naší škole uskutečnil již tradiční janí sběr papíru. 79 dětí za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly téměř 9 tun papíru a lepenky a 12 kg hliníku. Vítezem školní soutěže se stal žák 7. třídy D. Kolář (620 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru papíru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Poděkování patří i žákům 9. třídy, kteří nanosili veškerý papír do kontejnerů. (výsledky) (foto)

ÚSPĚCH V PĚTIBOJI - OVOV

V pátek 5. května se někteří žáci 6.–9. třídy zapojili do okresního kola sportovní soutěže Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV), které se konalo ve Žďáře n. S. Soutěžilo se v pěti disciplínách: trojskok, hod medicinbálem, přeskoky přes švihadlo, kliky a běh na 1 000 m. Do akce se zapojilo 71 sportovců, kteří soutěžili za družstva i jednotlivce v různých věkových kategoriích. Vynikajícího úspěchu dosáhl žák 8. třídy J. Hudeček, který ve své kategorii vybojoval 1. místo a postupuje tak do krajského kola. Gratulujeme. Ani další naši sportovci se v silné konkurenci neztratili a podali řadu výborných sportovních výkonů. (výsledky jednotlivců - dívky) (výsledky jednotlivců - chlapci) (foto)

VÍTĚZSTVÍ VE FOTOSOUTĚŽI

V březnu se někteří žáci naší školy zapojili do celorepublikové fotosoutěže YOUNGFOTO 2017, která byla určena pro mladé fotografy. Tématem letošní soutěže bylo Město. V kategorii A4 (9. třída) vynikajícího úspěchu dosáhla K. Ondráčková, která svou kategorii vyhrála. Gratulujeme. Fotografie budou vystaveny na Fotofestivalu Rudolfa Zukala v Moravské Třebové od 14. 5. 2017. Vítěznou fotografii si můžete prohlédnout zde. (výsledky)

VÝROBA ČARODĚJNIC

Žáci na 1. stupni se během celého týdne věnovali tematice „pálení čarodějnic“. V hodinách českého jazyka se seznámili s historií a přetrvávajícími zvyky. Ve výtvarné výchově vytvořili čarodějnice různými výtvarnými technikami. V pracovních činnostech vznikly čarodějnice z citronového těsta, dýní, látek a provázků. Některé děti si čarodějnice odnesly domů, aby je v neděli mohly spálit. (foto)

PREVENCE DĚTSKÝCH ÚRAZŮ

Ve středu 26. dubna byla pro žáky 3. třídy připravena beseda Prevence dětských úrazů. Děti se seznámily se základy první pomoci: masáž srdce, dýchání z úst do úst apod. Také si vyzkoušely telefonický rozhovor s dispečerkou ze záchranné služby, zopakovaly si důležitá tel. čísla. Na závěr besedy dostaly malý dárek. (foto)

AKCE ČISTÁ VYSOČINA

V pátek 21. dubna byl pro žáky 2. stupně připraven netradiční výukový program a úklid veřejného prostranství a přírody v rámci kampaně Den Země, do kterého se naše škola zapojuje již 9 let. V rámci ochrany člověka za mimořádných událostí se žáci seznámili, jak se zachovat při povodních, požárech, haváriích a dalších událostech. Pak se jednotlivé třídy vydali do okolí Bohdalova, aby posbírali kolem silnic vše, co do přírody nepatří. (foto)

ÚŘEDNÍ HODINY

v době letních prázdnin:

každá středa od 12. 7. do 30. 8.

v 8:00–12:00 hod.

POZEMKY

v době letních prázdnin

pro žáky 5.–8. třídy:

každá středa od 12. 7. do 30. 8.

v 8:30–10:00 hod.

SEŠITY A POMŮCKY

pro šk. rok 2017/2018

(seznam)