NÁVŠTĚVA BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Ve středu 19. dubna navštívili předškoláčci školu, aby se podívali a vyzkoušeli, co je asi od září čeká. Současní prvňáčci se na budoucí prvňáčky těšili, ukázali  jim, co se ve škole učí, co už všechno umí přečíst a napsat. (foto)

NÁRODNÍ TESTOVÁNÍ

Ve dnech 12.–19. dubna se žáci 5. třídy zapojili  do národního testování základních škol, které organizovala společnost SCIO. Cílem bylo testování znalostí a dovedností a sledování výsledků vzdělávání. Žáci on-line řešili úkoly z matematiky, českého jazyka a obecných studijních předpokladů.

VÍTĚZSTVÍ V BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

V pondělí 10. dubna se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo Biologické olympiády. Soutěž se skládala z testu biologických vědomostí, určování přírodnin z botaniky a zoologie, laboratorní práce. Vynikajícího výsledku v kategorii D dosáhla žákyně 7. třídy M. Mužátková, která tuto okresní soutěž vyhrála a postupuje tímto do krajského kola. Gratulujeme a za reprezentaci školy děkujeme. (výsledky)

PEČENÍ JÍDÁŠKŮ

12. dubna na Škaredou středu si žáci 4. třídy upekli tradiční kynuté Jidášky. Nejprve si o přestávce zadělali těsto. Po dobu kynutí si zopakovali anglická slovíčka o Velikonocích. A konečně v poslední vyučovací hodině motali z vykynutého těsta různé tvary. Po upečení si každý svůj výtvor potřel medem. A to už opravdu voněly Jidášky po celé škole. Některé děti snědly Jidášky hned, ostatní si je odnesly domů. (foto)

PREVENTIVNÍ PROGRAM

Ve středu 12. dubna byl pro žáky 1. třídy připraven program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Pravidla nejsou strašidla. Během tříhodinového programu si děti za pomoci pohádky a plnění různých úkolů uvědomily, jak důležitá jsou pravidla: Mluví jenom jeden, Nasloucháme si, Jsme na sebe hodní. Program jistě pomůže k ucelení kolektivu a vývoji vztahů ve třídě.

STARÉ POVĚSTI ČESKÉ

V úterý 11. dubna zhlédli žáci 1. - 7. třídy představení šermířské skupiny Pernštejni z Pardubic "Staré pověsti české". Děti se seznámily s pověstmi o praotci Čechovi, o Přemyslu Oráči, o Bivojovi, o Horymírovi a Šemíkovi. (foto)

FLORBALOVÝ TURNAJ

V pondělí 10. dubna se naši sportovci zúčastnili florbalového turnaje, který se konal na ZŠ ve Velké Losenici. Své síly poměřilo celkem 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Naši školu reprezentovaly dva týmy. Tým 1 ve složení F. Boháček, L. Krčál, J. Materna, J. Hudeček a V. Růžičková nenašel na turnaji žádné přemožitele a celý turnaj vyhrál. Gratulujeme. Druhému týmu se již tak nedařilo a v silné konkurenci družstev obsadil 10. místo. (výsledky) (foto)