ZMĚNA TELEFONNÍHO ČÍSLA DO DRUŽINY

Od 28. 2. je nové telefonní číslo přímo do školní družiny 605 993 771.

POZNEJ VYSOČINU

Ve středu 15. února proběhlo na druhém stupni školní kolo soutěže Poznej Vysočinu, která je každoročně vyhlašovaná Krajem Vysočina a prověřuje znalosti žáků o našem kraji. Do druhého, krajského kola, které se uskuteční 17. března v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě, postoupili žáci 9. třídy Ondřej Boháček a Radka Mokrá. Budeme jim držet palce, aby v dalším kole soutěže uspěli a vyhráli některou z hodnotných cen. (výsledky školního kola)

ZÁVODY VE ŠPLHU

V úterý 14. února se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okrskové kolo základních škol ve šplhu 1. stupně ZŠ. Šplhalo se na tyči s přírazem 3 a 4 m na čas, start ze stoje. Naši školu reprezentovali vítězové školních kol jednotlivých tříd. Krásného umístění dosáhla žákyně 4. třídy M. Koukalová, která svou kategorii D4 vyhrála a postupuje tak do okresního kola, které se uskuteční 14. března opět ve Žďáře n. S. Gratulujeme. (výsledky) (foto)

PROGRAM EVVO

V pátek 10. února byl pro žáky 6. - 8. třídy připraven vzdělávací program s environmentální tématikou Jsem zodpovědný obyvatel planety Země. Pod vedením lektorky se děti seznámily s problematikou testování kosmetických výrobků na zvířatech, s důsledky kácení pralesů k získávání palmového oleje, problémem výlovů mořských ryb aj. Žáci s lektorkou diskutovali i o tom, jak sami mohou přispět k ochraně (záchraně) naší planety.

SBÍRÁME POMERANČOVOU KŮRU

S novým kalendářním rokem začal další ročník Soutěže ve sběru bylin a pomerančové kůry. V zimních měsících zatím sbíráme pomerančovou a citronovou kůru. Usušenou kůru noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu donesené kůry. Od jara začneme sbírat také léčivé byliny, seznam bylin bude upřesněn na jaře. Do soutěže se mohou zapojit všechny děti naší školy. Nejlepší sběrači za rok 2017 budou odměněni.

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

Ve středu 1. února se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo olympiády českém jazyce. Naši školu reprezentoval vítěz školního kola P. Fabík, který obsadil 24. místo. (výsledky)

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ 1. POLOLETÍ

První pololetí tohoto školního roku jsme slavnostně ukončili v úterý 31. ledna ve školní tělocvičně. Nejdříve paní zástupkyně zhodnotila prospěch, chování a úspěchy dětí za 1. pololetí. Pak následovalo vyhodnocení některých soutěží. Oceněni byli úspěšní řešitelé národního kola soutěže Bobřík informatiky (J. Janošťák, P. Prombergerová, P. Fabík, Z. Klimešová, K. Michálek, A. Janošťáková, K. Ondráčková, F. Boháček). Za vynikající sportovní výkony ze sportovních soutěží byli oceněni P. Vytlačilová a J. Hudeček (Zimní čtyřboj), M. Mužátková a F. Boháček (Přespolní běh). Vyhodnocena byla i školní soutěž ve sběru léčivých bylin. V této celoroční soutěži si nejlépe vedli L. Rychtecká, J. Janošťák a V. Kolář. Ve školní soutěži ve sběru starého papíru byli odměněni nejen vítězové (L. Karásková, V. Kolář, V. Doležal a A. Doležalová), ale i další nejaktivnější sběrači. Po skončení slavnostního shromáždění byly dětem předány výpisy vysvědčení za 1. pololetí. (foto)

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

V pondělí 30. ledna se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže určené pro žáky 2. stupně. Celkem se zúčastnilo 12 žáků, kteří zarecitovali texty dle vlastního výběru. V kategorii žáků 6. - 7. tříd zvítězila M. Mužátková (7.tř.) a v kategorii žáků 8. - 9. tříd zvítězila žákyně 9. třídy A. Dítětová. Cenu diváků obdržela K. Ondráčková (9.). Vítězové postupují do oblastního kola, které se uskuteční ve Žďáře n. S. Vítězům blahopřejeme a i dalším soutěžícím děkujeme za umělecký výkon. (výsledky) (foto)

Školní soutěž

SBĚR PAPÍRU

čtvrtek 4. května 2017

7:00 – 7:30 hod.

Papíry odevzdávejte svázané
V BALÍKU, KRABICI!

Oceněno bude 20 dětí
s největším počtem nasbíraného papíru.

PREVENCE VÝSKYTU PŘÍUŠNIC

informace z Krajské hygienické stanice Jihlava