NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

V úterý 25. dubna žáci 6. třídy navštívili Knihovnu M. J. Sychry ve Žďáře nad Sázavou, kde pro ně byla připravena knihovnická lekce na téma Výpravy do světa dobrodružství. O den později navštívili knihovnu žáci 9. třídy, kteří vyslechli besedu na téma Karel Čapek.

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

Ve čtvrtek 20. dubna se uskutečnil zápis dětí do 1. třídy pro školní rok 2017 - 2018. (foto)

KURZ PRVNÍ POMOCI

Ve dnech 19. a 20. dubna žáci 8. ročníku absolvovali poslední dvě části kurzu první pomoci. Čekala je nejen přednáška jak poskytnout první pomoc, ale i praktické ošetření několika zranění a nácvik resuscitace. Žáci si také prohlédli záchranářský vůz se speciálními přístroji. (foto)

NÁVŠTĚVA BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Ve středu 19. dubna navštívili předškoláčci školu, aby se podívali a vyzkoušeli, co je asi od září čeká. Současní prvňáčci se na budoucí prvňáčky těšili, ukázali  jim, co se ve škole učí, co už všechno umí přečíst a napsat. (foto)

NÁRODNÍ TESTOVÁNÍ

Ve dnech 12.–19. dubna se žáci 5. třídy zapojili  do národního testování základních škol, které organizovala společnost SCIO. Cílem bylo testování znalostí a dovedností a sledování výsledků vzdělávání. Žáci on-line řešili úkoly z matematiky, českého jazyka a obecných studijních předpokladů.

VÍTĚZSTVÍ V BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

V pondělí 10. dubna se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo Biologické olympiády. Soutěž se skládala z testu biologických vědomostí, určování přírodnin z botaniky a zoologie, laboratorní práce. Vynikajícího výsledku v kategorii D dosáhla žákyně 7. třídy M. Mužátková, která tuto okresní soutěž vyhrála a postupuje tímto do krajského kola. Gratulujeme a za reprezentaci školy děkujeme. (výsledky)

PEČENÍ JÍDÁŠKŮ

12. dubna na Škaredou středu si žáci 4. třídy upekli tradiční kynuté Jidášky. Nejprve si o přestávce zadělali těsto. Po dobu kynutí si zopakovali anglická slovíčka o Velikonocích. A konečně v poslední vyučovací hodině motali z vykynutého těsta různé tvary. Po upečení si každý svůj výtvor potřel medem. A to už opravdu voněly Jidášky po celé škole. Některé děti snědly Jidášky hned, ostatní si je odnesly domů. (foto)

PREVENTIVNÍ PROGRAM

Ve středu 12. dubna byl pro žáky 1. třídy připraven program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Pravidla nejsou strašidla. Během tříhodinového programu si děti za pomoci pohádky a plnění různých úkolů uvědomily, jak důležitá jsou pravidla: Mluví jenom jeden, Nasloucháme si, Jsme na sebe hodní. Program jistě pomůže k ucelení kolektivu a vývoji vztahů ve třídě.

ÚŘEDNÍ HODINY

v době letních prázdnin:

každá středa od 12. 7. do 30. 8.

v 8:00–12:00 hod.

POZEMKY

v době letních prázdnin

pro žáky 5.–8. třídy:

každá středa od 12. 7. do 30. 8.

v 8:30–10:00 hod.

SEŠITY A POMŮCKY

pro šk. rok 2017/2018

(seznam)