STARÉ POVĚSTI ČESKÉ

V úterý 11. dubna zhlédli žáci 1. - 7. třídy představení šermířské skupiny Pernštejni z Pardubic "Staré pověsti české". Děti se seznámily s pověstmi o praotci Čechovi, o Přemyslu Oráči, o Bivojovi, o Horymírovi a Šemíkovi. (foto)

FLORBALOVÝ TURNAJ

V pondělí 10. dubna se naši sportovci zúčastnili florbalového turnaje, který se konal na ZŠ ve Velké Losenici. Své síly poměřilo celkem 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Naši školu reprezentovaly dva týmy. Tým 1 ve složení F. Boháček, L. Krčál, J. Materna, J. Hudeček a V. Růžičková nenašel na turnaji žádné přemožitele a celý turnaj vyhrál. Gratulujeme. Druhému týmu se již tak nedařilo a v silné konkurenci družstev obsadil 10. místo. (výsledky) (foto)

FOTOSOUTĚŽ YOUNGFOTO 2017

I tento rok se naše škola zapojila do celorepublikové fotosoutěže YOUNGFOTO 2017, která je určena právě pro mladé fotografy. Soutěžním tématem 2. ročníku bylo Město. Do kategorie A3 (8. třída) se zapojil T. Chlubna a L. Chlubna. Do kategorie A4 (9. třída) zaslala své fotografie tři děvčata A. Janošťáková, A. Prombergerová a K. Ondráčková. Všem mladým fotografům držíme palce. Soutěžní fotografie si můžete prohlédnout zde

KURZ 1. POMOCI

Ve čtvrtek 6. dubna žáci 8. třídy absolvovali 1. část kurzu první pomoci pod odborným vedením záchranářů Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Cílem tří kurzů je naučit se, ale i prakticky správně poskytnout první pomoc a vědět jak se zachovat při různých typech zranění. (foto)

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Ve čtvrtek 6. dubna žáci 3. až 5. třídy navštívili Městské divadlo ve Žďáře nad Sázavou, kde zhlédli anglicko-českou pohádku Kocour v botách.

MATEMATICKÝ KLOKAN - OKRES

V březnu se naše škola zapojila do mezinárodní soutěže Matematický klokan. Po zveřejnění statistiky v kategorii Kadet patřil náš žák 8. třídy K. Michálek mezi nejlepší řešitele v okrese Žďár nad Sázavou. V konkurenci 744 řešitelů získal krásné 5. místo. Gratulujeme. (výsledky)

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

V úterý 4. dubna se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo Matematické olympiády. Naši školu reprezentovala žákyně 7. třídy P. Prombergerová (28. místo) a chlapci z 8. třídy P. Fabík a K. Michálek (24. místo), který se stal úspěšným řešitelem této soutěže.
(výsledky Z7) (výsledky Z8)

ZLATÝ SLAVÍČEK 2017

V pátek 31. března si děti 1. stupně zasoutěžily ve zpěvu v tradičním Zlatém slavíčkovi. Nejlepší zpěváci byli J. Chmelík (3. tř.), N. Nováčková (1. tř.), I. Boháčková (5. tř.), N. Bartošová (4. tř.). Za účast, odvahu a krásný zpěv bylo všech patnáct dětí odměněno malou cenou. (foto)

ÚŘEDNÍ HODINY

v době letních prázdnin:

každá středa od 12. 7. do 30. 8.

v 8:00–12:00 hod.

POZEMKY

v době letních prázdnin

pro žáky 5.–8. třídy:

každá středa od 12. 7. do 30. 8.

v 8:30–10:00 hod.

SEŠITY A POMŮCKY

pro šk. rok 2017/2018

(seznam)