ČTYŘBOJ - KRAJSKÉ KOLO

V sobotu 26. listopadu proběhlo v Havlíčkově Brodě krajské kolo v soutěži Čtyřboj. Soutěžilo se v čtyřech disciplínách: šplh, člunkový běh, hod medicinbalem a skok z místa. Vynikajícího výsledku dosáhla ve své kategorii žákyně 9. třídy P. Vytlačilová, která vybojovala v Kraji Vysočina 2. místo. Výborného umístění dosáhl  i žák 8. třídy J. Hudeček, který obsadil 10. místo. Oběma sportovcům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy. (výsledky - st. žákyně), (výsledky - st. žáci

TURNAJ VE FLORBALU

Ve čtvrtek 24. listopadu chlapci z 8. a 9. třídy reprezentovali naši školu v turnaji ve florbalu O pohár ministryně školství. Okrskové kolo této soutěže se konalo ve sportovní hale ve Žďáře nad Sázavou, kde své síly poměřilo celkem 9 týmů: 2. ZŠ, 4. ZŠ, Gymnázium Žďár n. S., Nížkov, Radostín n. O., Křižanov, Velká Losenice, Nové Město n. M. a Bohdalov. Naši chlapci v silné konkurenci družstev nakonec vybojovali pěkné 5. místo. (výsledky) (foto)

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Ve středu 23. listopadu do naší školy zavítalo Divadélko Hradec Králové s představením Don Quijote a ti druzí aneb Zlatý věk španělské literatury. Představení obsahovalo úryvky ze čtyř divadelních her (Vzbouření v blázinci, Zbožná Marta, Dáma a skřítek, Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha). Celé pásmo bylo doplněné odborným výkladem o autorech a historických souvislostech. (foto)

SBĚR POUŽITÉHO KUCHYŇSKÉHO OLEJE

V listopadu se naše škola zapojila do sběru použitého kuchyňského oleje. Použitý kuchyňský olej můžete odevzdávat v dobře uzavřených PET lahvích paní školnici. Pomůžete tím nejen životnímu prostředí, ale i sobě a vaší škole, která za peníze, které za olej dostane, může zakoupit třeba nové školní pomůcky. Chraňme společně naše životní prostředí. (informační leták)

JAK SBÍRÁME BATERIE, ELEKTROZAŘÍZENÍ, ZÁŘIVKY

V podzimních měsících proběhl odvoz nashromážděného drobného elektrozařízení, baterií a osvětlovacích zařízení.Firmě Asekol jsme odevzdali 240 kg drobného elektrozařízení. Firmě Ecobat jsme předali nasbíraných 29 kg baterií a firmě Ekolamp jsme ke zpětnému odběru odevzdali 109 kg zářivek a osvětlovacích zařízení. Všem kdo se podílí na ochraně životního protředí patří velký dík.

NÁVŠTĚVA PEKLA NA ČERTOVINĚ

ANEB GENERÁLNÍ ZKOUŠKA NA PŘÍCHOD ČERTŮ: V pátek 18. listopadu si děti 1., 4. a 5. třídy jely vyzkoušet svoji odvahu do Pekla Čertovina u Hlinska. Za pekelnou branou je čekalo celkem pět pater zábavy. Prvňáčci pomohli vysvobodit zakletou Myšpulínu, museli překonat svůj strach a splnit několik úkolů. I starší žáci poznali, jak vypadá život v pekle a jejich úkolem bylo zapamatovat si sedm hlavních hříchů, ze kterých je sám Lucifer před odchodem z Pekla zkoušel. Žádného hříšníka si v Pekle nenechali, a proto se děti 5. prosince nemusí tolik bát. (foto)

TECHNICKÁ VÝUKA - KRÁSA A VŮNĚ DŘEVA

Ve středu 16. listopadu žáci 6. třídy navštívili VOŠ a SPŠ Žďár n. Sáz. pracoviště na Strojírenské, kde byla pro ně připravena technická výuka na téma Krása a vůně dřeva. (foto)

PREVENTIVNÍ PROGRAM

Ve čtvrtek 10. listopadu byl pro žáky 7. třídy připraven program primární prevence s názvem Ďáblíci a andílci, který zajišťovalo Centrum prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

UPOZORNĚNÍ

V pondělí 27. března bude opět do 15,30 hod. přerušena dodávka elektrické energie. Z tohoto důvodu školní jídelna nebude pro základní školu vařit.

Pro 5. - 9. tř. bude výuka zkrácena do 12,05 hod., ostatní třídy končí podle rozvrhu.

Ve školní družině bude běžný provoz do 15,00 hod. Prosíme, připravte dětem větší svačinu, kterou budou mít místo oběda.

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

pro školní rok 2017/2018

čtvrtek 20. dubna 2017
od 13,00 hod. do 16,00 hod

Zápis je povinný pro děti narozené
od 1.9.2010 do 31.8.2011.

Zápisu se mohou zúčastnit i děti narozené do 30. 6. 2012.

Prosíme rodiče, aby k zápisu přinesli rodný list dítěte a občanský průkaz.

Více informací o zápisu do 1. třídy naleznete zde.

PREVENCE VÝSKYTU PŘÍUŠNIC

informace z Krajské hygienické stanice Jihlava

Pro žáky 9. tříd a jejich rodiče:

INFORMACE KE KONÁNÍ JEDNOTNÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY 2017