OBLASTNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE

Dne 2. března se uskutečnilo na Základní umělecké škole ve Žďáře nad Sázavou  oblastní kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovaly žákyně 7. a 9. ročníku, z nichž Klára Ondráčková získala čestné uznání a postupuje jako náhradník do okresního kola.

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

17. února se ukutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu v kategorii C reprezentoval žák 9. třídy O. Boháček, který získal 14. místo. (výsledky)

ZMĚNA TELEFONNÍHO ČÍSLA DO DRUŽINY

Od 28. 2. je nové telefonní číslo přímo do školní družiny 605 993 771.

POZNEJ VYSOČINU

Ve středu 15. února proběhlo na druhém stupni školní kolo soutěže Poznej Vysočinu, která je každoročně vyhlašovaná Krajem Vysočina a prověřuje znalosti žáků o našem kraji. Do druhého, krajského kola, které se uskuteční 17. března v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě, postoupili žáci 9. třídy Ondřej Boháček a Radka Mokrá. Budeme jim držet palce, aby v dalším kole soutěže uspěli a vyhráli některou z hodnotných cen. (výsledky školního kola)

ZÁVODY VE ŠPLHU

V úterý 14. února se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okrskové kolo základních škol ve šplhu 1. stupně ZŠ. Šplhalo se na tyči s přírazem 3 a 4 m na čas, start ze stoje. Naši školu reprezentovali vítězové školních kol jednotlivých tříd. Krásného umístění dosáhla žákyně 4. třídy M. Koukalová, která svou kategorii D4 vyhrála a postupuje tak do okresního kola, které se uskuteční 14. března opět ve Žďáře n. S. Gratulujeme. (výsledky) (foto)

PROGRAM EVVO

V pátek 10. února byl pro žáky 6. - 8. třídy připraven vzdělávací program s environmentální tématikou Jsem zodpovědný obyvatel planety Země. Pod vedením lektorky se děti seznámily s problematikou testování kosmetických výrobků na zvířatech, s důsledky kácení pralesů k získávání palmového oleje, problémem výlovů mořských ryb aj. Žáci s lektorkou diskutovali i o tom, jak sami mohou přispět k ochraně (záchraně) naší planety.

SBÍRÁME POMERANČOVOU KŮRU

S novým kalendářním rokem začal další ročník Soutěže ve sběru bylin a pomerančové kůry. V zimních měsících zatím sbíráme pomerančovou a citronovou kůru. Usušenou kůru noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu donesené kůry. Od jara začneme sbírat také léčivé byliny, seznam bylin bude upřesněn na jaře. Do soutěže se mohou zapojit všechny děti naší školy. Nejlepší sběrači za rok 2017 budou odměněni.

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

Ve středu 1. února se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo olympiády českém jazyce. Naši školu reprezentoval vítěz školního kola P. Fabík, který obsadil 24. místo. (výsledky)

V úterý 6. června 2017

se uskuteční

TŘÍDNÍ SCHŮZKY,

kde budou rodiče informováni o prospěchu a chování svých dětí.

SBĚR BYLIN

Bez černý - květ (12 Kč)

Bříza bělokorá - list (30 Kč)

Hluchavka bílá - květ (1 800 Kč)