PREVENTIVNÍ PROGRAM

V  úterý 8. listopadu byl pro žáky 4. třídy připraven program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Kolik co stojí.

SBĚR PAPÍRU

Při příležitosti mezinárodního Dne stromů proběhla 19. října na naší škole Soutěž ve sběru papíru, která probíhá za podpory firmy Odas Žďár n. S.  Děti za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 8,38 tuny papíru a lepenky a 20 kg hliníku. Vítezem této školní soutěže se stala žákyně 3. třídy L. Karásková (482 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru papíru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Podrobnější výsledky nalezenete zde. (foto)

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Ve středu 12. října se žáci z 8. a 9. třídy zúčastnili školního kola vědomostní soutěže Přírodovědný klokan 2016, ve které prověřili svoje znalosti z fyziky, chemie, zeměpisu a  matematiky. V kategorii Kadet dosáhli nejlepšího výsledku dva žáci 8. třídy P. Fabík a K. Michálek. (výsledky školního kola)

PŘESPOLNÍ BĚH

Ve středu 5. října žáci a žákyně z 6. - 9. třídy reprezentovali naši školu v okresní soutěži přespolním běhu, která se konala v lyžařském areálu Martina Koukala u Pilské nádrže ve Žďáře nad Sázavou. V kategorii mladší žákyně (1 500 m) startovalo 89 závodnic a výborného umístění dosáhla M. Mužátková (7. místo). V kategorii starší žákyně (1 500 m) startovalo 86 dívek a pěkně se umístila P. Vytlačilová (24. místo) i K. Kolářová (50. místo). V kategorii starší žáci (3 000 m) startovalo 97 chlapců a mezi nimi F. Boháček vybojoval krásné 5. místo. Všem gratulujeme. (výsledky III. d) (výsledky IV. d) (výsledky IV. ch)

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Ve čtvrtek 6. října žáci 3. až 5. třídy navštívili Městské divadlo ve Žďáře nad Sázavou, kde shlédli pantomimické představení Jak se mlčí nahlas.

VÝUKA NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI

V pátek 30. září se žáci 4. třídy zúčastnili výuky na dopravním hřišti ve Žďáře nad Sázavou. Nejdřívě absolvovali teoretickou výuku: dopravní značky, pravidla silničního provozu, situace na křižovatkách aj. Na dopravním hřišti nacvičovali chůzi ve skupině, pohyb chodce i cyklisty v silničním provozu, řešili přednost na křižovatce. Druhá část výukového kurzu se uskuteční na jaře. (foto)

CHOVATELSKÁ VÝSTAVA

V pátek 30. září žáci naší školy navštívili chovatelskou výstavu Výstava Vysočiny Bohdalov, kde bylo vystaveno téměř 3 000 ks drobných a hospodářských zvířat (králíci, holubi, drůběž, okrasné ptactvo, ovce, kozy, nutrie a další). Žáci 7. - 9. třídy pomáhali při organizaci výstavy a pro mladší děti byly připraveny různé soutěže a kvízy o domácích zvířatech. Výstavu doprovázela akce Hrátky se zvířátky (králičí hop, práce ovčáckého psa, zooterapie atd.). (foto)

EXKURZE DO PRAHY

V úterý 27. září navštívili žáci 8. třídy naše hlavní město, aby se seznámili s důležitými místy naší historie i současnosti. Nejprve zavítali do Národního technického muzea, poté prošli Pražský hrad a z hradu se vydali v opačném směru po královské cestě, tedy kolem chrámu sv. Mikuláše, přes Karlův most na Staroměstské náměstí. Posledním významným místem Prahy, které navštívili, bylo Václavské náměstí. Exkurze se vydařila, počasí nám přálo a odjížděli jsme plní dojmů. (foto)

JARNÍ PRÁZDNINY

ve dnech 20. 2. - 24. 2. 2017

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

pro školní rok 2017/2018

čtvrtek 20. dubna 2017
od 13,00 hod. do 16,00 hod

Zápis je povinný pro děti narozené
od 1.9.2010 do 31.8.2011.

Zápisu se mohou zúčastnit i děti narozené do 30. 6. 2012.

Prosíme rodiče, aby k zápisu přinesli rodný list dítěte a občanský průkaz.