KURZ 1. POMOCI

Ve čtvrtek 6. dubna žáci 8. třídy absolvovali 1. část kurzu první pomoci pod odborným vedením záchranářů Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Cílem tří kurzů je naučit se, ale i prakticky správně poskytnout první pomoc a vědět jak se zachovat při různých typech zranění. (foto)

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Ve čtvrtek 6. dubna žáci 3. až 5. třídy navštívili Městské divadlo ve Žďáře nad Sázavou, kde zhlédli anglicko-českou pohádku Kocour v botách.

MATEMATICKÝ KLOKAN - OKRES

V březnu se naše škola zapojila do mezinárodní soutěže Matematický klokan. Po zveřejnění statistiky v kategorii Kadet patřil náš žák 8. třídy K. Michálek mezi nejlepší řešitele v okrese Žďár nad Sázavou. V konkurenci 744 řešitelů získal krásné 5. místo. Gratulujeme. (výsledky)

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

V úterý 4. dubna se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo Matematické olympiády. Naši školu reprezentovala žákyně 7. třídy P. Prombergerová (28. místo) a chlapci z 8. třídy P. Fabík a K. Michálek (24. místo), který se stal úspěšným řešitelem této soutěže.
(výsledky Z7) (výsledky Z8)

ZLATÝ SLAVÍČEK 2017

V pátek 31. března si děti 1. stupně zasoutěžily ve zpěvu v tradičním Zlatém slavíčkovi. Nejlepší zpěváci byli J. Chmelík (3. tř.), N. Nováčková (1. tř.), I. Boháčková (5. tř.), N. Bartošová (4. tř.). Za účast, odvahu a krásný zpěv bylo všech patnáct dětí odměněno malou cenou. (foto)

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Dne 28. března se uskutečnilo v Základní umělecké škole ve Žďáře nad Sázavou okresní kolo recitační soutěže. Naši školu zde v těžké konkurenci základních škol z celého okresu úspěšně reprezentovala žákyně 9. třídy K. Ondráčková s textem Roberta Fulghama.

PREVENTIVNÍ PROGRAMY

Ve dnech 28. a 29. března žáci 2. stupně absolvovali programy primární prevence, které zajišťovalo Centrum prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Pro žáky 6. třídy byl připraven program Vítejte ve virtuální realitě, pro žáky 7. třídy program Dvě strany mince, žáci 8. třídy se zapojili do programu Můj život, můj svět a žáci 9. třídy absolvovali program Jsem on-line.

PROJEKT POZNEJ ČÍNU

Po shlédnutí čínské divadelní pohádky Princezna Turandot byl pro žáky 2. třídy připraven tematický projekt Poznej Čínu. Děti skládály své čínské jméno a pozdravy. Zkusily si čínské číslice, správné čtení příkladů a čínské násobení (jak lze násobit pomocí několika čar). Hledaly rozdíly mezi původní verzí příběhu a zhlédnuté divadelní pohádky. Nakonec shlédly sérii komentovaných fotografií doplněné o základní geografické informace o Číně. Poslední aktivitou byla e-výuka čínských znaků, která žáky velice zaujala a bavila.

ZKRÁCENÁ VÝUKA

ve dnech 26.–29. 6. 2017
bude výuka končit

v 11:10 hod (pro 1. stupeň)