NOVINKY

PODZIMNÍ ÚRODA 5. TŘÍDY

V květnu si žáci 4. třídy zasadili dýni a cuketu. Po vyučování chodili poctivě na školní pozemek  a sazenice zalévali. Úroda byla velmi dobrá. V říjnu si proto upekli cuketové muffiny a opravdu jim chutnaly. Příště chtějí vyzkoušet slanou variantu např.dýňovou polévku nebo slaný koláč.

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

Dne 13. 10. se čtvrtý ročník účastnil výuce na dopravním hřišti ve Žďáře nad Sázavou. Jednalo se o první ze dvou výukových bloků dopravní výchovy, které žáci čtvrtého ročníku absolvují. V první, teoretické, části programu se paní lektorka zaměřila na povinnou výbavu jízdních kol, obecnou bezpečnost při pohybu chodců i cyklistů, důležité dopravní značky a pravidla projíždění křižovatek. Děti si své znalosti v těchto tématech nejprve upevnily pomocí paní lektorky a výukových videí, a následně ověřily formou testů.

Po zvládnutí teoretické přípravy čekala děti „procházka dle předpisů“. V čele s paní lektorkou se děti pohybovaly po silnicích dopravního hřiště, aby se lépe seznámily s terénem, na který následně vyjely na kolech.

V praktické části na děti čekala například světelná křižovatka, dále železniční přejezd, stopka, jednosměrka, kruhový objezd i křižovatky s upravenou i neupravenou předností.

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Ve čtvrtek 12. října žáci 3. až 5. třídy navštívili Městské divadlo ve Žďáře nad Sázavou, kde zhlédli představení Dobrodružství Toma Sawyera.

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Ve středu 11. října se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili školního kola vědomostní soutěže Přírodovědný klokan 2017, ve které prověřili svoje znalosti z fyziky, chemie, zeměpisu a  matematiky. V kategorii Kadet dosáhl nejlepšího výsledku žák 8. třídy J. Janošťák. (výsledky školního kola)

PREVENTIVNÍ PROGRAM

V úterý 10. října byl pro žáky 7. třídy připraven celodenní program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou na upevňování a prohlubování vztahů mezi dětmi.

SBĚR POMERANČOVÉ A CITRÓNOVÉ KŮRY

Soutěž ve sběru léčivých bylin a pomerančové kůry vstupuje do zimní části, kdy je možné sbírat už jen pomerančovou a citronovou kůru. Usušenou kůru noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu donesené kůry. Nejlepší sběrači za rok 2017 budou odměněni.

CHOVATELSKÁ VÝSTAVA

V pátek 6. října žáci naší školy navštívili chovatelskou výstavu Výstava Vysočiny Bohdalov, kde bylo vystaveno téměř 3 000 ks drobných a hospodářských zvířat (králíci, holubi, drůběž, okrasné ptactvo, ovce, kozy a další). Žáci 7. - 9. třídy pomáhali při organizaci výstavy a pro mladší děti byly připraveny různé soutěže a kvízy o domácích zvířatech. Výstavu doprovázela akce Hrátky se zvířátky (králičí hop, práce záchranářského psa, atd.). (foto)

EXKURZE OSMÁKŮ DO PRAHY

Ve středu 4. října navštívila 8. třída hlavní město, Prahu. V rámci exkurze se žáci seznámili s nejvýznamnějšími památkami. Prošli jsme Václavské a Staroměstské náměstí, navštívili jsme areál Pražského hradu s katedrálou sv. Víta, Starým královským palácem, Zlatou uličkou a věží Daliborkou. Také jsme se projeli metrem, prošli po Karlově mostě a podívali jsme se k budově Národního divadla. Počasí nám přálo. (foto)


Záznamy: 1 - 8 ze 15
1 | 2 >>

NABÍDKA KROUŽKŮ

pro školní rok 2017/2018

 více zde 

ZŠ a MŠ Bohdalov
vyhlašuje soutěž

SBĚR PAPÍRU

úterý 24. října 2017
7:00 – 7:30 hod.


Papíry odevzdávejte svázané
V BALÍKU, KRABICI.

Vážení papíru bude probíhat
u přistaveného kontejneru
(je možné mít zvážený papír
 již z domu).

Oceněno bude 20 dětí
s největším počtem nasbíraného papíru.

ANO: časopisy, noviny, sešity, letáky, krabice, papírové obaly, cokoliv z lepenky, knihy, ...


NE: uhlový, mastný nebo jakkoliv znečištěný papír, dětské pleny, ...