ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

Ve středu 26. ledna se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády v kategorii C. Šest žáků z 8. a 9. třídy bojovalo ve dvou testech na téma Znalost Evropy. S úkoly s evropskou tématikou si nejlépe poradil Ondřej Boháček z 9. třídy a stal se postupujícím do okresního kola, které proběhne 17. února ve Žďáře nad Sázavou. Blahopřejeme.

SBĚR VÍČEK Z PET LAHVÍ

Od ledna 2017 sbíráme víčka z PET lahví pro čtyřletého Vojtíška, který se narodil s cytomegalovirovou infekcí. Sběrná místa naleznete v budově základní i mateřské školy. Peníze za víčka budou použity na léčebný pobyt v lázních Klimkovice. plakát

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

V úterý 17. ledna se konalo ve Žďáře nad Sázavou okresní kolo Dějepisné olympiády tentokrát na téma Marie Terezie a její doba.  Naši školu skvěle reprezentoval P. Fabík z 8. třídy, který se stal úspěšným řešitelem soutěže (úspěšný řešitel je ten, který získá alespoň 60 % daného počtu bodů) a obsadil 26. místo. (výsledky)

ŠKOLNÍ LYŽAŘSKÉ ZÁVODY

Ve čtvrtek 12. ledna se uskutečnily školní lyžařské závody na běžkách. Soutěže se zúčastnilo celkem 70 závodníků v kategoriích 1. - 7. třída, starší věkové kategorie byly rozděleny na dívky a chlapce. Závod proběhl klasickou technikou v různých délkách tratí přizpůsobené jednotlivým kategoriím. Nejpočetněji byla zastoupena kategorie 4. třída, ve které soutěžilo 18 závodníků. Vítězové lyžařských závodů: J. Nejdelý (1. tř.), V. Kapaňová (2. tř.), F. Špaček (3. tř.), M. Koukalová (4. tř.), I. Boháčková (5. tř.), L. Rychtecká (dívky 6. + 7. tř.), V. Ondráček (chlapci 6. + 7. tř.). Všem závodníkům děkujeme za účast a gratulujeme vítězům. (foto)

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

Ve dnech 9. až 12. ledna žáci 8. a 9. třídy absolvovali lyžařský výcvik na běžkách. Každý den po ránu proběhla teoretická průprava o výběru lyží, hůlek, mazaní a pak se vyjelo do okolí Bohdalova. Někteří žáci stáli na běžkách poprvé v životě a během čtyřdenního lyžování udělali obrovské pokroky. Na konci výuky již všichni zvládli základy běhu na lyžích i sjíždění z kopce, což bylo místy v hlubokém sněhu obzvlášť náročné. Během výcviku jsme zažili skoro všechny rozmary počasí: sluničko, mrazivý vítr, chumelenici i velký mráz, ale to k lyžování na Vysočině patří. Všichni žáci si zaslouží pochvalu za jejich nasazení a dobrou náladu po celou dobu kurzu. (foto)

VÁNOČNÍ TURNAJ VE VYBÍJENÉ

Ve čtvrtek 22. prosince se uskutečnil Vánoční turnaj ve vybíjené, který byl určen pro děti 6. - 9. třídy. Do sportovního klání se zapojilo 35 sportovců, kteří byli rozděleni do 4 smíšených družstev. Po velmi vyrovnaných zápasech se vítězem turnaje stalo družstvo ve složení A. Prombergerová, I. Křehlíková, V. Růžičková, J. Hudeček, J. Sobotka, T. Chlubna, R. Švoma, V. Ondráček, R. Doležal. Všechny týmy si zasloužily pochvalu za výborné sportovní výkony. (foto)

VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ DĚTÍ - ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU

Ve středu 21. prosince si žáci základní školy připravili vánoční program plný písniček a scének pod názvem Zpívání u stromečku, který se letos konal již po čtrnácté. Program zahájily žáci 8. a 9. třídy s písní Jsou svátky. Před zcela zaplněným hledištěm dále vystoupily se svým programem jednotlivé třídy, kdy děti recitovaly, zpívaly koledy, tancovaly a zahrály řadu pěkných a vtipných scének. Předvánoční odpoledne bylo zakončeno sborovým zpěvem koled. Věříme, že děti svým vystoupením potěšily všechny přítomné a navodily opravdovou vánoční náladu. (foto)

ANGLICKÉ DIVADLO

Žáci 9. třídy se v pondělí 19. prosince vydali na návštěvu Gymnázia Žďár nad Sázavou, aby zde zhlédli divadelní představení v anglickém jazyce, které si připravili žáci septimy. Hra jménem Adamsova rodina vychází ze stejnojmenné americké černé komedie. Naši deváťáci si ověřili svoji schopnost porozumět mluvené angličtině a navíc se dobře pobavili.

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

pro školní rok 2017/2018

čtvrtek 20. dubna 2017
od 13,00 hod. do 16,00 hod

Zápis je povinný pro děti narozené
od 1.9.2010 do 31.8.2011.

Zápisu se mohou zúčastnit i děti narozené do 30. 6. 2012.

Prosíme rodiče, aby k zápisu přinesli rodný list dítěte a občanský průkaz.