VÝLET NA HRAD PERNŠTEJN

15.6. jsme jeli na výlet. V 8:20 jsme měli sraz na nádraží ve Žďáře nad Sázavou. Čekali jsme na vlak, až pro nás přijede. Potom jsme nastoupili. Cesta trvala asi hodinu a půl, ale nám to nevadilo, protože jsme hráli hry a povídali si. Někteří jsme jeli vlakem poprvé. Když jsme dorazili do Nedvědice, tak už jsme viděli ten obrovský hrad. Ke hradu to byly asi 2 km. U hradu jsme se nasvačili a paní učitelka koupila hromadnou vstupenku. Před prohlídkou jsme si ještě koupili suvenýry. Potom jsme šli na prohlídku, kde nám paní průvodkyně vyprávěla pověsti o hradu. Té paní jsme moc nerozuměli, ještě štěstí, že jsme ty pověsti znali. Pak jsme si zaběhli do hladomorny. Po prohlídce jsme se naobědvali a šli na nádraží. Během cesty jsme se stavili na dětském hřišti. Za chvíli nám jel vlak, který nás odvezl do Žďáru. Ve Žďáře jsme nastoupili do autobusu, který nás odvezl do Bohdalova. Od autobusu jsme běželi domů. Výlet se nám líbil. (foto)
Autoři článku: žáci 4. třídy

PREVENTIVNÍ PROGRAM

Ve čtvrtek 15. června byl pro žáky 9. třídy připraven program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Končím a začínám.

MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ

Ve dnech 8. až 10. června proběhlo už 13. mezinárodní setkání českých a polských dětí, tentokrát ve Starych Oborzyskach v Polsku, kterého se zúčastnili žáci 7., 8. a 9. třídy. Po srdečném přivítání se žáci naší školy vydali na prohlídku blízkého města Koscian spolu se svými polskými přáteli. V pátek pro nás byl připraven bohatý program – společné aktivity ve škole, např. výuka angličtiny, vaření polského jídla – pirohů, vyrábění alba na fotky, sportovní soutěže včetně utkání ve fotbalu, který naši chlapci vyhráli 2:0. Odpoledne nás čekal výlet na zajímavá místa v okolí, zámek s parkem v Rogalinu a hrad v Korniku. Nechyběla ani večerní diskotéka, kterou si všichni užili. V sobotu ráno už jsme se museli s našimi polskými kamarády rozloučit. Po cestě domů jsme se zastavili v jednom z nejhezčích polských měst, Wroclawi. Po prohlídce města, při které jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o městě, si žáci mohli nakoupit suvenýry. Celé setkání se velmi vydařilo, naši žáci si našli nové kamarády, se kterým jistě zůstanou v kontaktu, a už teď se těšíme na další společné setkání v příštím roce. (foto)

NÁVŠTĚVA DOPRAVNÍHO HŘIŠTĚ

Ve čtvrtek 8. června jeli žáci 4. třídy do Žďáru nad Sázavou na dětské dopravní hřiště. Děti si nejdříve zopakovaly dopravní značky, situace na křižovatkách, vybavení jízdních kol a bezpečnost při jízdě na kole. Pak prověřily své znalosti v testu a paní instruktorka těm nejlepším předala řidičský průkaz cyklisty. Ve druhé části programu si děti prakticky procvičovaly své teoretické znalosti, kdy na kole projížděly cvičné silnice, křižovatky i kruhový objezd. (foto) (práce dětí)

VÝLET DO EDENU

Ve středu 7. června jela 2. a 3. třída na školní výlet do zábavného a poznávacího parku EDEN v Bystřici nad Pernštejnem. Děti se nejdříve povozily na koních v jízdárně, pak navštívily Panský dům, Horáckou vesnici i dětské hřiště. Seznámily se s některými tradičními řemesly i s životem správce statku 19. století. Počasí bylo příjemné a všem se výlet líbil. (foto)

DEN DĚTÍ

V pátek 2. června jsme oslavili Den dětí. Hned ráno jsme se vydali do tábora u Chroustova, kde deváťáci a osmáci připravili pro všechny děti z 1.–5. třídy několik zábavných stanovišť. Na každém stanovišti byly pohádkové postavy, které udělovaly jednotlivým družstvům za splněné úkoly razítka do hrací karty. Po splnění všech úkolů se děti vydaly hledat schovaný poklad. Všem se pohádkové dopoledne líbilo a spokojeni se vrátili do školy. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci dětského dne. (foto)

DEN PREVENCE DĚTSKÝCH ÚRAZŮ

Ve čtvrtek 30. května ve Žďáře n. S. se 3. třída  zapojila do projektu Den prevence dětských úrazů, kterou připravil Český červený kříž ve spolupráci  HZS Kraje Vysočina a Policií ČR. Děti byly rozděleny do družstev a formou her se seznámily s nebezpečnými situacemi, které mohou nastat doma, venku, na silnici i dalšími nástrahami života, se kterými se mohou setkat sami nebo se mohou stát někomu z jejich blízkých. Na závěr této akce všichni dostali zaslouženou sladkou odměnu. (foto)

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

V květnu se žáci 3. třídy zúčastnili výtvarné soutěže Prevence dětských úrazů, ve které mohli kreslit, malovat na dané téma libovolnou technikou. Nejhezčí práce byly zaslány na Státní zdravotní ústav v Jihlavě, kde bude oceněno 15 nejhezčích prací z kraje. Všem našim malířům držíme palce.

ÚŘEDNÍ HODINY

v době letních prázdnin:

každá středa od 12. 7. do 30. 8.

v 8:00–12:00 hod.

POZEMKY

v době letních prázdnin

pro žáky 5.–8. třídy:

každá středa od 12. 7. do 30. 8.

v 8:30–10:00 hod.

SEŠITY A POMŮCKY

pro šk. rok 2017/2018

(seznam)