EKOAKTIVITY

SBĚR BYLIN

Soutěž ve sběru léčivých bylin a pomerančové kůry vstupuje do jarní části, kdy už je možné venku nasbírat řadu bylinek. Usušené byliny noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu usušených bylin. Do soutěže se mohou zapojit všechny děti naší školy. Nejlepší sběrači a sběračky za rok 2017 budou odměněni.

Seznam bylin naleznete zde.

Pravidla pro sběr:

Bylinky sbíráme za suchého počasí. Sbíráme z míst, která jsou dostatečně vzdálená od prašných silnic. Na sběr používáme plátěné pytle, košík atd. a co nejdříve rozložíme k sušení, aby nedošlo k zapaření. Sušíme ve stínu v tenké vrstvě, v dobře větrané místnosti.

JARNÍ SBĚR BATERIÍ

Od 27. – 31. března 2017 na naší škole proběhne sběr baterií. Použité baterie odevzdávejte do sběrného boxu na baterie nebo paní školnici. Více informací o akci naleznete na informačním letáku

PROGRAM EVVO

10. února 2017 byl pro žáky 6. - 8. třídy připraven vzdělávací program s environmentální tématikou Jsem zodpovědný obyvatel planety Země. Pod vedením lektorky se děti seznámily s problematikou testování kosmetických výrobků na zvířatech, s důsledky kácení pralesů k získávání palmového oleje, problémem výlovů mořských ryb aj. Žáci s lektorkou diskutovali i o tom, jak sami mohou přispět k ochraně (záchraně) naší planety.

SBÍRÁME POMERANČOVOU KŮRU

S novým kalendářním rokem začal další ročník Soutěže ve sběru bylin a pomerančové kůry. V zimních měsících zatím sbíráme pomerančovou a citronovou kůru. Usušenou kůru noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu donesené kůry. Od jara začneme sbírat také léčivé byliny, seznam bylin bude upřesněn na jaře. Do soutěže se mohou zapojit všechny děti naší školy. Nejlepší sběrači za rok 2017 budou odměněni.

JAK SBÍRÁME BATERIE, ELEKTROZAŘÍZENÍ A ZÁŘIVKY

V podzimních měsících roku 2016 proběhl odvoz nashromážděného drobného elektrozařízení, baterií a osvětlovacích zařízení. Firmě Asekol jsme odevzdali 240 kg drobného elektrozařízení. Firmě Ecobat jsme předali nasbíraných 29 kg baterií a firmě Ekolamp jsme ke zpětnému odběru odevzdali 109 kg zářivek a osvětlovacích zařízení. Všem kdo se podílí na ochraně životního prostředí patří velký dík.

SBĚR POUŽITÉHO KUCHYŇSKÉHO OLEJE

V listopadu 2016 se naše škola zapojila do sběru použitého kuchyňského oleje. Použitý kuchyňský olej můžete odevzdávat v dobře uzavřených PET lahvích paní školnici. Pomůžete tím nejen životnímu prostředí, ale i sobě a vaší škole, která za peníze, které za olej dostane, může zakoupit třeba nové školní pomůcky. Chraňme společně naše životní prostředí. (informační leták)

SBĚR PAPÍRU - PODZIM 2016

Při příležitosti mezinárodního Dne stromů proběhla 19. října 2016 na naší škole Soutěž ve sběru papíru, která probíhá za podpory firmy Odas Žďár n. S.  Děti za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 8,38 tuny papíru a lepenky a 20 kg hliníku. Vítezem této školní soutěže se stala žákyně 3. třídy L. Karásková (482 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru papíru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Podrobnější výsledky nalezenete  zde

SOUTĚŽ ŠKOL VE SBĚRU DRUHOTNÝCH SUROVIN

I v tomto školním roce 2015/2016 se naše škola ve spolupráci s firmou ODAS aktivně podílela na sběru druhotných surovin, zejména sběrového papíru a hliníku. Za toto období děti naší školy odevzdaly 21 930 kg sběrového papíru a 20 kg hliníku, čímž nemalým dílem přispěly k recyklaci těchto surovin. V Kraji Vysočina naše škola získala pěkné 5. místo. (výsledky)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

SBĚR SVĚTELNÝCH ZDROJŮ

Malá sběrná nádoba a další nádoby na baterie, tonery, elektro jsou umístěny na chodbě vedle dveří školníka.

Instrukce ke sběru světelných zdrojů

SBĚR DROBNÉHO ELEKTROZAŘÍZENÍ

SBĚR POUŽITÉHO KUCHYŇSKÉHO OLEJE

informační leták

SBĚR VÍČEK Z PET LAHVÍ

Od ledna 2017 sbíráme víčka z PET lahví pro čtyřletého Vojtíška, který se narodil s cytomegalovirovou infekcí. Peníze za víčka budou použity na léčebný pobyt v lázních Klimkovice.

informační leták