O ŠKOLE

Základní škola v Bohdalově poskytuje vzdělávání dětem od 6 do 15 let, nepreferuje žádnou z oblastí vzdělávání, ale poskytuje žákům všeobecný přehled. V 1. - 9.  ročníku se vyučuje podle vlastního školního vzdělávacího programu základního vzdělávání "Škola cesta k poznání". Od 1. 9. 2016 dochází na základě novely školského zákona k úpravě tohoto ŠVP, aby byly vytvořeny podmínky pro podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami („společné vzdělávání“).

Základní škola prošla v roce 2006 celkovou rekonstrukcí hlavní budovy. Součástí školy jsou i specializované učebny (učebna fyziky a chemie, zeměpisu a přírodopisu, učebna informatiky, cvičná kuchyně), školní tělocvična, knihovna, pozemek, jídelna a družina. Většina učeben je vybavena jako multimediální učebny (počítač, projektor, projekční tabule, reprosoustava).

K organizaci školy patří i mateřská škola, která je umístěna v samostatné budově. V roce 2015 prošla budova mateřské školy celkovou rekonstrukcí.
Zřizovatelem školy je Městys Bohdalov.

Škola nabízí:

• vědomostní a sportovní soutěže

• řadu projektových aktivit

• kulturní akce

• přípravu žáků na přijímací zkoušky

• pomoc pro žáky i rodiče při volbě povolání

• péči o žáky se specifickými vzdělávacími potřebami

• pitný režim pro všechny žáky (čaj, dotované mléko)

• ovoce do škol pro žáky 1. stupně

• kurzy plavání pro žáky 1. stupně