ÚSPĚCH V BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

Ve čtvrtek 17. května se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo krajské kolo Biologické olympiády. Vynikajícího úspěchu dosáhla žákyně 8. třídy Matylda Mužátková, která obsadila krásné 3. místo. Gratulujeme a za vzornou reprezentaci školy děkujeme. (výsledky)

TESTOVÁNÍ SCIO - TRÉNINK NA PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY

Ve dnech 9. až 14. května si žáci 8. třídy zkusili napsat přijímací zkoušky nanečisto, které připravila společnost Scio. Žáci plnili úkoly z matematiky, českého jazyka a obecných studijních předpokladů.

ZEMĚDĚLSTVÍ NA VYSOČINĚ

Ve čtvrtek 3. května se v Jihlavě uskutečnilo krajské kolo vědomostní soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině. Soutěže se účastnilo 131 žáků a naši školu reprezentovali dvě dívky a dva chlapci z 6. a 7. třídy, kteří se nejlépe umístili ve školním kole. Výborného výsledku dosáhl žák 7. třídy Martin Filip, který se umístil na pěkném 15. místě a tak se zařadil do nejlepší dvacítky, pro kterou je připraven zajímavý dvoudenní program. Gratulujeme. (výsledky)

BESEDA V KNIHOVNĚ

Ve středu 2. května navštívili žáci 9. třídy Knihovnu M. J. Sychry ve Žďáře n. S. Na oddělení pro dospělé čtenáře absolvovali besedu o Karlu Čapkovi a v knihovnickoinformační přípravě čtenářů se dozvěděli informace o fungování knihovny.

VŠEZNÁLEK

27. dubna se ve Žďáře n. S. konalo okresní kolo vědomostní soutěže Všeználek, do kterého postoupili z okrskového i naši žáci 5. třídy. Tentokrát nestačili pouze na ZŠ Jimravov, která je předstihla o pouhé dva body a naši páťáci tedy vybojovali krásné 2. místo. Gratulujeme. A jak to celé dopadlo: 1.  ZŠ Jimramov, 2. ZŠ a MŠ Bohdalov, 3. ZŠ Bystřice n. P., 4. ZŠ Sázava, 5. ZŠ Nové M. n. M., 6. ZŠ Velké Meziříčí, 7. ZŠ Bobrová, 8. ZŠ Bory. (foto)

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

Ve středu 23. dubna se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo Biologické olympiády za účasti 35 soutěžících. Soutěž se skládala z testu biologických vědomostí, určování přírodnin z botaniky a zoologie, laboratorní práce. Výborného výsledku v kategorii C dosáhla žákyně 8. třídy Matylda Mužátková, která získala 2. místo. Pěkné umístění vybojovala další žákyně 8. třídy Pavlína Prombergerová, která ve stejné kategorii obsadila 12. místo. Oběma děvčatům gratulujeme. (výsledky)

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

Ve čtvrtek 26. dubna navšítili žáci 6. třídy knihovnu M. J. Sychry ve Žďáře n. S., kde pro ně byla připravena beseda na téma Biblické příběhy a knihovnická lekce o vývoji písma a knihy. Na závěr je paní knihovnice provedla dětským oddělením a ukázala jim, kde si mohou najít své oblíbené tituly.

TECHNICKÁ VÝUKA RUČNÍ ZPRACOVÁNÍ KOVŮ

Ve středu 25. dubna žáci 7. třídy navštívili VOŠ a SPŠ Žďár n. Sáz. pracoviště na Strojírenské, kde byla pro ně připravena technická výuka na téma Ruční zpracování kovů, kdy si všichni vyrobili kovovou krabičku. (foto)

UPOZORNĚNÍ

Ve dnech 25.–28. 6. (po–čt)

bude konec výuky

pro 1.–5. tř. v 11:10 hod.

pro 6.–9. tř. ve 12:05 hod.

V pátek 29. 6. je konec vyučování v 9:30 hod.

INFORMACE

pro budoucí prvňáčky

Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se bude konat ve středu 27. 6. v 15:00 hod.
v budově MŠ

SOUTĚŽ

VE SBĚRU BYLIN

• BEZ ČERNÝ – květ

• BŘÍZA BĚLOKORÁ – list

• HLUCHAVKA BÍLÁ – květ

• KOPŘIVA DVOUDOMÁ – nať

• KOPŘIVA DVOUDOMÁ – list

• SEDMIKRÁSKA – květ

• MĚSÍČEK – květ

• CITRÓNOVÁ KŮRA

• POMERANČOVÁ KŮRA

Bližší informace a pravidla sběru bylin naleznete zde.