Vítejte na oficiálních stránkách školy,

jsme úplná základní škola, která poskytuje vzdělávání moderním způsobem. Dlouhodobě spolupracujeme s partnerskou školou v zahraničí, podporujeme technickou výuku na odborných pracovištích mimo naši školu, nabízíme řadu projektových i mimoškolních aktivit, myslíme i chováme se ekologicky. Individuální přístup věnujeme dětem se speciálními vzdělávácími potřebami i dětem nadaným. Více o škole naleznete zde.

NOVINKY

VÁNOČNÍ TURNAJ VE VYBÍJENÉ

V pátek  22. prosince se uskutečnil již tradiční Vánoční turnaj ve vybíjené, který byl určen pro žáky 6.-9. třídy. Do sportovního klání se zapojilo 32 dětí, které byly rozděleny do 4 smíšených družstev. Všichni sportovci si zasloužili pochvalu za nadšení i sportovní výkony. (foto)

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

V úterý 19. prosince navštívili žáci 9. třídy Gymnázium Žďár nad Sázavou, aby zhlédli divadelní představení Alice in Gymzrland. Hra je vtipnou adaptací známé knihy Alenka v říši divů a byla odehrána z velké části v angličtině. 

VÁNOČNÍ JARMARK

V úterý 12. prosince proběhl na škole vánoční jarmark spojený se zpíváním dětí u stromečku, výstavou výrobků a adventních dekorací dětí, tvořivou dílničkou, výstavou betlémů a vánočních zvyků, ochutnávkou cukroví a vánočního čaje. Vychutnat si vánoční atmosféru a prohlédnout si školu přišlo téměř 300 návštěvníků. Celou akci si všichni velmi užili, však se na ni také všechny děti pečlivě připravovaly, vyráběly, tvořily a pekly. Uspořádání vánočního jarmarku přispělo mimo jiné také k podpoře oblastní charity. (foto) (výrobky dětí)

NÁVŠTĚVA VIDA! CENTRA

V pátek 8. prosince žáci prvního stupně vyrazili do zábavného vědeckého parku VIDA! Brno. Pro každou třídu byl připravený zajímavý program, nejmenší putovali s velrybou, z druháků a třeťáků se stali malí alchymisté a starší děti pátraly po záhadě Holmese. Centrum bylo velice zajímavé a všichni se dozvěděli mnoho nových věcí. (foto)

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

I tento rok navštívil naši školu Mikuláš, hodný anděl a čtyři nezbední čerti. Děti se trochu bály a napjatě očekávaly právě tento den, pro Mikuláše a čerty si připravily různé básničky a písničky. Hodné děti byly pochváleny a ty zlobivé čertům i Mikulášovi slíbily, že se polepší. Prvňáčci dostali mikulášský balíček a všichni ostatní malou sladkost. Po té co Mikuláš s pekelníky prošel školou, zamířili do mateřské školy, kde již byli dětmi netrpělivě očekáváni. (foto)

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

Dne 22. listopadu 2017 proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce. Žáci 8. a 9. třídy pracovali na úkolech a dále museli napsat také slohovou práci. Vítězkou se stala M. Mužátková z 8. třídy a postupuje do okresní kola, které se uskuteční v lednu 2018 ve Žďáře nad Sázavou. (výsledky)

TECHNICKÁ VÝUKA

V pondělí 27. listopadu se žáci 9. třídy zúčastnili technické výuky na VOŠ a SPŠ Ždár nad Sázavou - pracoviště Strojírenská, která byla realizována v rámci udržitelného rozvoje projektu Přírodní a technické obory - výzva pro budoucnost. Tématem výuky byla Automatizace a mechatronika. Mistři odborného výcviku seznámili žáky s pojmy pneumatických a hydraulických systémů, na počítači si žáci vyzkoušeli sestavit schéma zapojení pneumotoru, ukázali si jednoduché programování PLC automatů. Výuka probíhala v odborných učebnách, kde žáci také měli možnost si na vyukovém panelu připravená schémata zapojit. (foto)

PEČENÍ PERNÍČKŮ V 1. TŘÍDĚ

I prvňáčci se těší na vánoce. Kromě výrobků z papíru se rozhodli upéct perníčky. Všechny děti se opravdu snažily - zdobily svoje zvonečky kořením i špejlí. Z upečených perníčků měly velkou radost. (foto)


Záznamy: 33 - 40 ze 74
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

ŠKOLNÍ ČASOPIS

březnové číslo k přečtení zde

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

pro školní rok 2018/2019
 

ve čtvrtek 19. 4. 2018

od 13:00 do 16:00 hod.
 

Více naleznete zde.

ZMĚNA CEN OBĚDŮ

od 1. 2. 2018 dochází ke zvýšení ceny za oběd, více zde

PLAVECKÝ VÝCVIK

pro děti z 2., 3., 4. třídy

poslední lekce plavání:

23. 3. 2018