NÁRODNÍ TESTOVÁNÍ 5. TŘÍD

Ve dnech 11. - 16. dubna se žáci 5. třídy zapojili do Národního testování, které organizovala společnost SCIO. Žáci on-line řešili úkoly z matematiky, českého jazyka a obecných studijních předpokladů.

EXKURZE - DALEŠICE, DUKOVANY

V pátek 6. dubna se žáci 8. a 9. třídy vydali na velmi zajímavou exkurzi do elektráren nacházejících se v Kraji Vysočina. Jako první navštívili Přečerpávací vodní elektrárnu Dalešice, kde po krátké přednášce mohli vidět zařízení vyrábějící elektřinu přímo při práci. Poté se přesunuli do Jaderné elektrárny Dukovany. Tam se, tentokrát na modelech, mohli seznámit s výrobou elektřiny pomocí štěpení jádra uranu, který se těží u nás, na Vysočině. (foto)

PROJEKTOVÝ DEN - VELIKONOCE

Ve čtvrtek 5. dubna děti 1.,2. a 3. třídy jely do obce Krátká u Sněžného (ekocentrum Chaloupky). Zde byl nachystán program k velikonočním tradicím. V tříhodinovém programu se žáci naučili péct jidášky, vyrobili Morenu. S ní potom obcházeli statek. Do školy vyrobili malou Morenu a tzv. létéčko. Domů si dovezli papírovou holubičku. Všem se program líbil a nikdo nestihl ani zlobit. (foto)

PROJEKT KROKUS JDE DO FINÁLE

Před Velikonocemi nám konečně vykvetly žluté krokusy. Mohli jsme si tak znovu připomenout památku dětí zabitých v době 2. světové války, které se staly obětí holocaustu. (foto)

VELIKONOČNÍ TURNAJ VE FLORBALU

Ve středu 28. března se naši sportovci zúčastnili Velikonočního florbalového turnaje, který se konal na ZŠ ve Velké Losenici. Své síly poměřilo celkem 7 týmů: Velká Losenice, Česká Bělá, Bohdalov (vždy po dvou týmech) a jeden tým z Nížkova. Turnaj zaslouženě vyhráli florbalisté z Velké Losenice. Naši chlapci obsadili 4. a 5. místo. (výsledky) (foto)

SOUTĚŽ O NEJHEZČÍ KUŘÁTKO

Od 19. března soutěžily děti 1. stupně o nejhezčí kuřátko, které měly vyrobit různými technikami. Z kuřátek, vyrobených z vlny, papíru, stuh, filcu, zvítězilo kuřátko L. Karáskové (4. tř.). Druhá byla kuřátka J. Svobodové (1. tř.) a T. Chmelíkové (5. tř.) Na třetím místě se umístilo kuřátko B. Bartuškové (3. tř.). (foto)

VELIKONOCE

Děti z 5. třídy se rozhodly, že letos si upečou velikonoční beránky, ikdyž jidášky, které pekly minulý rok, jim také chutnaly. Připravily těsto na dva beránky a zajíčka, které po upečení náležitě ozdobily čokoládou nebo cukrem. (foto)

Také děti z 1. třídy vyráběly a kreslily velikonoční kraslice a zajíčky. Ze svých děl měly velkou radost a některé si odnesly domů. (foto)

TECHNICKÁ VÝUKA - ELEKTROMONTÁŽNÍ PRÁCE

V úterý 27. března žáci 8. třídy navštívili VOŠ a SPŠ Žďár n. Sáz. pracoviště na Strojírenské, kde byla pro ně připravena technická výuka na téma Eletkromontážní práce. (foto)

UPOZORNĚNÍ

Ve dnech 25.–28. 6. (po–čt)

bude konec výuky

pro 1.–5. tř. v 11:10 hod.

pro 6.–9. tř. ve 12:05 hod.

V pátek 29. 6. je konec vyučování v 9:30 hod.

INFORMACE

pro budoucí prvňáčky

Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se bude konat ve středu 27. 6. v 15:00 hod.
v budově MŠ

SOUTĚŽ

VE SBĚRU BYLIN

• BEZ ČERNÝ – květ

• BŘÍZA BĚLOKORÁ – list

• HLUCHAVKA BÍLÁ – květ

• KOPŘIVA DVOUDOMÁ – nať

• KOPŘIVA DVOUDOMÁ – list

• SEDMIKRÁSKA – květ

• MĚSÍČEK – květ

• CITRÓNOVÁ KŮRA

• POMERANČOVÁ KŮRA

Bližší informace a pravidla sběru bylin naleznete zde.