ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

Ve čtvrtek 25. ledna proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády v kategorii C. V soutěži, které se zúčastnilo 7 žáků z 8. a 9. třídy, si nejlépe vedl Lukáš Chlubna (9. tř.) a bude v únoru reprezentovat školu v okresním kole ve Žďáře nad Sázavou. (výsledky)

NÁVŠTĚVA DIVADLA

Ve čtvrtek 25. ledna žáci 2. až 5. třídy navštívili Městské divadlo ve Žďáře nad Sázavou, kde zhlédli vystoupení Pověsti pro štěstí.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Ve středu 24. ledna se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo Matematické olympiády, které se zúčastilo 74 soutěžících. Naši školu v kategorii Z5 reprezentovali 4 žáci 5. třídy. Výborného výsledku dosáhla Tereza Chmelíková, která obsadila krásné 4. místo. Dalšími úspěšnými řešiteli se stali Simona Bartušková (28. místo) a Petr Králíček (39. místo). (výsledky)

5. TŘÍDA VAŘÍ

Tentokrát žáci 5. třídy vařili dýňovou polévku z dýně, kterou si vypěstovali minulou sezonu na školním pozemku. Přes počáteční obavy polévku skoro všichni žáci ochutnali a většině žáků i chutnala. (foto)

PREVENTIVNÍ PROGRAMY

Ve čtvrtek 18. ledna byly pro žáky 4. třídy a 7. třídy připraveny preventivní programy zaměřené na komunikaci a vzájemné vztahy v kolektivu.

PROJEKT KROKUS POKRAČUJE

Mezinárodní projekt Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) s Oddělením pro spolupráci a kulturu Židovského muzea v Praze vstoupil do další fáze. Cibulky krokusů dobře vzklíčily a nyní už jen čekáme, kdy rozkvetou. Mělo by se tak stát kolem 27. ledna (Mezinárodního dne obětí holocaustu). I když rozkvetou později, budou jejich žluté květy připomínat jeden a půl milionů židovských dětí zavražděných během druhé světové války. Rozkvétající cibulky a podrobné materiály k projektu jsme umístili ve vestibulu školy, aby se mohli všichni žáci a také návštěvníci školy dozvědět něco víc o jejich symbolice. (foto)

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

V úterý 16. ledna se ve Žďáře n. S. konalo okresní kolo Dějepisné olympiády. Naši školu reprezentovala žákyně 8. třídy P. Prombergerová, která obsadila 27. místo. (výsledky)

PLAVECKÝ VÝCVIK

Každý pátek od 5. ledna do 23. března se budou žáci 2., 3. a 4. třídy účastnit plaveckého výcviku, který je součástí výuky tělesné výchovy. Děti absolvují celkem deset lekcí, které vedou odborní instruktoři v bazénu Relaxačního centra ve Žďáře nad Sázavou.

UPOZORNĚNÍ

Ve dnech 25.–28. 6. (po–čt)

bude konec výuky

pro 1.–5. tř. v 11:10 hod.

pro 6.–9. tř. ve 12:05 hod.

V pátek 29. 6. je konec vyučování v 9:30 hod.

INFORMACE

pro budoucí prvňáčky

Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se bude konat ve středu 27. 6. v 15:00 hod.
v budově MŠ

SOUTĚŽ

VE SBĚRU BYLIN

• BEZ ČERNÝ – květ

• BŘÍZA BĚLOKORÁ – list

• HLUCHAVKA BÍLÁ – květ

• KOPŘIVA DVOUDOMÁ – nať

• KOPŘIVA DVOUDOMÁ – list

• SEDMIKRÁSKA – květ

• MĚSÍČEK – květ

• CITRÓNOVÁ KŮRA

• POMERANČOVÁ KŮRA

Bližší informace a pravidla sběru bylin naleznete zde.