Vítejte na oficiálních stránkách školy,

jsme úplná základní škola, která poskytuje vzdělávání moderním způsobem. Dlouhodobě spolupracujeme s partnerskou školou v zahraničí, podporujeme technickou výuku na odborných pracovištích mimo naši školu, nabízíme řadu projektových i mimoškolních aktivit, myslíme i chováme se ekologicky. Individuální přístup věnujeme dětem se speciálními vzdělávácími potřebami i dětem nadaným. Více o škole naleznete zde.

NOVINKY

SBĚR POMERANČOVÉ A CITRÓNOVÉ KŮRY

Soutěž ve sběru léčivých bylin a pomerančové kůry vstupuje do zimní části, kdy je možné sbírat už jen pomerančovou a citronovou kůru. Usušenou kůru noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu donesené kůry. Nejlepší sběrači za rok 2017 budou odměněni.

CHOVATELSKÁ VÝSTAVA

V pátek 6. října žáci naší školy navštívili chovatelskou výstavu Výstava Vysočiny Bohdalov, kde bylo vystaveno téměř 3 000 ks drobných a hospodářských zvířat (králíci, holubi, drůběž, okrasné ptactvo, ovce, kozy a další). Žáci 7. - 9. třídy pomáhali při organizaci výstavy a pro mladší děti byly připraveny různé soutěže a kvízy o domácích zvířatech. Výstavu doprovázela akce Hrátky se zvířátky (králičí hop, práce záchranářského psa, atd.). (foto)

EXKURZE OSMÁKŮ DO PRAHY

Ve středu 4. října navštívila 8. třída hlavní město, Prahu. V rámci exkurze se žáci seznámili s nejvýznamnějšími památkami. Prošli jsme Václavské a Staroměstské náměstí, navštívili jsme areál Pražského hradu s katedrálou sv. Víta, Starým královským palácem, Zlatou uličkou a věží Daliborkou. Také jsme se projeli metrem, prošli po Karlově mostě a podívali jsme se k budově Národního divadla. Počasí nám přálo. (foto)

PREVENTIVNÍ PROGRAM

V úterý 3. října byl pro žáky 4. třídy připraven program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Vztahy ve třídě.

SEDMÁCI ZA POZNÁNÍM DO PRAHY

V úterý 3. října žáci 7. třídy podnikli poznávací a naučný výjezd do Prahy. Nejdříve navštívili Národní technické muzeum, kde si prohlédli expozice astronomie, dopravy, tiskařství, klamárium atd. Dále následovala prohlídka areálu Pražského hradu, která začala polední výměnou hradní stráže. Navštívili Starý královský palác s Vladislavským sálem, baziliku sv. Jiří, prošli Zlatou uličku a žasli v katedrále sv. Víta. Z hradu následovala prohlídka pamětihodností města, kdy po Královské cestě shlédli Malostranské náměstí, Karlův most, Staroměské náměstí s orlojem. Poznávání Prahy bylo symbolicky zakončeno prohlédnutím Pomníku sv. Václava na Václavském náměstí. (foto)

ÚSPĚCHY V PŘESPOLNÍM BĚHU

Ve středu 27. září vybraní žáci a žákyně z 6. - 9. třídy reprezentovali naši školu v okresní soutěži přespolního běhu, která se konala v lyžařském areálu Martina Koukala u Pilské nádrže ve Žďáře nad Sázavou. V kategorii mladší žákyně (1 500 m) startovalo 105 závodnic a pěkně se umístila K. Pejchalová, která obsadila 17. místo. V kategorii starší žákyně (1 500 m) startovalo 75 dívek a krásné 5. místo vybojovala M. Mužátková. V kategorii starší žáci (3 000 m) startovalo 74 chlapců a mezi nimi L. Krčál doběhl na vynikajícím 2. místě. Všem gratulujeme a za pěknou reprezentaci školy děkujeme. (výsledky III. d) (výsledky III. ch) (výsledky IV. d) (výsledky IV. ch) (foto)

PREVENTIVNÍ PROGRAM

V pátek 22. září byl pro žáky 6. třídy připraven program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Startujeme.

PŘEDSTAVENÍ O LESNĚNCE

Děti z 1. třídy navštívily 20. září mateřskou školku. Byly pozvány na divadelní představení pohádky O Lesněnce. Prvňáčkům se pohádka moc líbila, sledovali ji velice pozorně a už se těší na nějakou další. (foto)


Záznamy: 65 - 72 ze 74
<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

ŠKOLNÍ ČASOPIS

březnové číslo k přečtení zde

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

pro školní rok 2018/2019
 

ve čtvrtek 19. 4. 2018

od 13:00 do 16:00 hod.
 

Více naleznete zde.

ZMĚNA CEN OBĚDŮ

od 1. 2. 2018 dochází ke zvýšení ceny za oběd, více zde

PLAVECKÝ VÝCVIK

pro děti z 2., 3., 4. třídy

poslední lekce plavání:

23. 3. 2018