Vítejte na oficiálních stránkách školy,

jsme úplná základní škola, která poskytuje vzdělávání moderním způsobem. Dlouhodobě spolupracujeme s partnerskou školou v zahraničí, podporujeme technickou výuku na odborných pracovištích mimo naši školu, nabízíme řadu projektových i mimoškolních aktivit, myslíme i chováme se ekologicky. Individuální přístup věnujeme dětem se speciálními vzdělávácími potřebami i dětem nadaným. Více o škole naleznete zde.

NOVINKY

HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ

Ve středu 7. března žáci 3.–5. třídy navštívili Dům kultury ve Žďáře n. S., kde shlédli hudební vystoupení beatboxera a vokálního zpěváka ENDRU alias Ondřej Havlík.

FANDILI JSME ČESKU!

Během olympijských her žáci se zájmem sledovali úspěchy našich sportovců a každý den zaznamenávali nové výsledky na nástěnce určené přímo pro olympijské dění. Ještě před zahájením žáci 1. stupně tipovali počet medailí, které naši sportovci získají. A tak to bylo dobrodružné až do konce. Konečných a krásných 7 medailí tiplo 5 žáků, z toho 1 žák dokonce přesně trefil i počet zlatých, stříbrných a bronzových medailí. Byl za to odměněn plyšovou cenou. Nejen tipovací soutěž děti nadchla, ale mohly se zúčastnit také kvízu složeného z pěti otázek. Správných odpovědí bylo mnoho a 3 děti zodpověděly všech 5 otázek správně. Olympiáda skončila, pomalu končí i zima, a tak se můžeme začít těšit na jaro a Velikonoce. (foto)

Tipovací soutěž: Luboš Vala, Dominik Křesťan, Štěpán Mokrý, David Mráz, Jakub Krčál

Olympijský kvíz: Adéla Landsmanová, Tereza Landsmanová, Josef Keznikl

POZNEJ VYSOČINU

Ve středu 21. února proběhlo školní kolo soutěže Poznej Vysočinu, kterou každoročně vyhlašuje Kraj Vysočina a ve které jsou prověřovány všestranné znalosti o našem kraji. Mezi všemi žáky 2. stupně, jež se soutěže účastnili, dosáhl nejvyššího počtu bodů žák 7. třídy Martin Filip, který tak postupuje do krajského kola. Spolu s ním bude reprezentovat naši školu i Ilona Křehlíková (9. tř.) jako vítězka školního kola mezi žákyněmi. Blahopřejeme a držíme palce do dalšího boje. (výsledky)

SOUTĚŽ V TROJBOJI

Ve středu 21. února se nominovaní chlapci a dívky z 6. až 9. třídy zúčastnili sportovní soutěže v trojboji, která se konala ve Žďáře n. S. Disciplíny, ve kterých porovnali své výkony se soupeři stejného věku byly člunkový běh, lehy-sedy a skoky přes švihadlo vždy po dobu 1 minuty. V soutěži jednotlivců vybojoval D. Geidl (7. tř.) 3. místo, K. Pejchalová (7. tř.) 3. místo, J. Škoda (8. tř.) 3. místo. J. Hudeček a L. Krčál (oba 9. tř.) získali stejný počet bodů a oba se tedy stali vítězi své kategorie. Gratulujeme. Poděkování patří všem našim sportovcům za výborné sportovní výkony a pěknou reprezentaci školy. (výsledky) (foto)

OCHUTNÁVKA EXOTICKÉHO OVOCE A ZELENINY

V rámci projektu Ovoce a zelenina do škol pro žáky 1.–9. třídy připravil náš dodavatel ochutnávku exotického ovoce a zeleniny z celého světa. Děti některé druhy bez problémů poznaly: kiwi, pomelo, blumy, jablka, avokádo, bílou ředkev. S některými druhy se setkaly a ochutnaly poprvé např. cherimoya, granátové jablko, mochyni, nashi, karambolu). (foto)

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

V úterý 20. února se ukutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu v kategorii C reprezentoval žák 9. třídy Lukáš Chlubna, který získal 24. místo. (výsledky)

EXKURZE DO PODNIKU SABRA

V úterý 20. února v rámci výuky k volbě povolání navštívili žáci 9. třídy provoz místní firmy Sabra dřevovýroba s.r.o. Bohdalov. Seznámili se zde s hlavním profilem firmy, kterým je výroba dveřních zárubní a lišt. Mohli  se projít také část haly, kde se sestavují panely pro dřevostavby. Prohlídka firmy byla pro žáky zajímavá a poučná. (foto)

SOUTĚŽ VE ŠPLHU

V úterý 20. února se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okrskové kolo základních škol ve šplhu 1. stupně. Šplhalo se na tyči s přírazem 3 a 4 m na čas, start ze stoje. Naši školu reprezentovali vítězové školních kol jednotlivých tříd. Výborného umístění dosáhla žákyně 5. třídy Monika Koukalová, která svou kategorii D5 vyhrála a postupuje tak do okresního kola, které se uskuteční v březnu opět ve Žďáře n. S. Gratulujeme. (výsledky) (foto)


Záznamy: 9 - 16 ze 74
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

ŠKOLNÍ ČASOPIS

březnové číslo k přečtení zde

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

pro školní rok 2018/2019
 

ve čtvrtek 19. 4. 2018

od 13:00 do 16:00 hod.
 

Více naleznete zde.

ZMĚNA CEN OBĚDŮ

od 1. 2. 2018 dochází ke zvýšení ceny za oběd, více zde

PLAVECKÝ VÝCVIK

pro děti z 2., 3., 4. třídy

poslední lekce plavání:

23. 3. 2018