Vítejte na oficiálních stránkách školy,

jsme úplná základní škola, která poskytuje vzdělávání moderním způsobem. Dlouhodobě spolupracujeme s partnerskou školou v zahraničí, podporujeme technickou výuku na odborných pracovištích mimo naši školu, nabízíme řadu projektových i mimoškolních aktivit, myslíme i chováme se ekologicky. Individuální přístup věnujeme dětem se speciálními vzdělávácími potřebami i dětem nadaným. Více o škole naleznete zde.

NOVINKY

ZEMĚDĚLSTVÍ NA VYSOČINĚ

V úterý 20. března se uskutečnilo školní kolo druhého ročníku vědomostní soutěže Zemědělství na Vysočině. Do soutěže se zapojili žáci 6. a 7. třídy, kteří si prověřili znalosti z oblasti zemědělství a lesnictví. Na základě pravidel soutěže jsou do krajského kola soutěže nominováni dva nejlepší žáci (V. Ondráček, M. Filip) a dvě nejlepší žákyně (K. Valová, A. Doležalová), kteří budou reprezentovat naši školu v druhém kole soutěže v Jihlavě.

SOUTĚŽ VE ŠPLHU

V úterý 20. března se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo ve šplhu. Naši školu reprezentovala žákyně 5. třídy M. Koukalová, která vybojovala ve své kategorii 2. místo. Gratulujeme. (výsledky) (foto)

NÁVŠTĚVA HORÁCKÉHO DIVADLA

V úterý 20. března žáci 5. - 9. třídy navštívili Horácké divadlo v Jihlavě, kde shlédli detektivní komedii Splašené nůžky.

POZNEJ VYSOČINU

V pátek 16. března se v Jihlavě uskutečnilo krajské kolo vědomostní soutěže Poznej Vysočinu. Finálového kola se zúčastnilo 158 dětí z 85 škol a a víceletých gymnázií, které prověřily své znalosti nejen z oblasti geografie nebo zemědělství, ale například i literatury, sportu nebo orientace ve znalosti místních výrobních značek a v partnerských regionech Vysočiny. Naši školu reprezentovali vítětové školního kola Martin Filip (62. místo) a Ilona Křehlíková (89. místo). (výsledky) (foto)

MATEMATICKÝ KLOKAN

Dne 15. března se žáci naší školy již tradičně zapojili do mezinárodní soutěže Matematický klokan 2018. Soutěžící byli podle věku rozděleni do čtyř kategorií: Cvrček (2. - 3. třída ZŠ), Klokánek (4. - 5. třída ZŠ), Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ), z nichž každá kategorie obsahovala 24 různě obtížných příkladů. V kategorii Cvrček nejvíce bodů získala Barbora Bartušková, v kategorii Klokánek zvítězila Tereza Chmelíková, v kategorii Benjamin získal největší počet bodů David Geidl, kategorii Kadet vyhrála Tereza Hudečková. Gratulujeme. (výsledky)

TECHNICKÁ VÝUKA - KRÁSA A VŮNĚ DŘEVA

Ve středu 14. března žáci 6. třídy navštívili VOŠ a SPŠ Žďár n. Sáz. pracoviště na Strojírenské, kde byla pro ně připravena technická výuka na téma Krása a vůně dřeva. Každý si vyrobil vlastní prkénko, které si mohl odnést domů. Na závěr si žáci prohlédli další dílny školy. (foto)

EKOPROGRAMY

V úterý 13. března naši školu navštívili lektoři, kteří si připravili výukové programy s ekologickou tématikou. Žáci 6. a 7. třídy se zapojili do programu s názvem Drobní pěvci, kde se dozvěděli řadu zajímavostí o ptácích žijících na našem území. Starší žáci absolvovali program Aktuální problémy životního prostředí, který poukazoval na hlavní naléhavé problémy lidstva. Oba programy byly doplněny ukázkou živých ptáků a to sovou pálenou a krahujcem obecným.

PREVENTIVNÍ PROGRAMY

V pondělí 12. března byl připraven pro žáky 6. třídy program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Vítejte ve virtuální realitě a pro žáky 8. třídy program Láska je láska. 


Záznamy: 1 - 8 ze 74
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

ŠKOLNÍ ČASOPIS

březnové číslo k přečtení zde

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

pro školní rok 2018/2019
 

ve čtvrtek 19. 4. 2018

od 13:00 do 16:00 hod.
 

Více naleznete zde.

ZMĚNA CEN OBĚDŮ

od 1. 2. 2018 dochází ke zvýšení ceny za oběd, více zde

PLAVECKÝ VÝCVIK

pro děti z 2., 3., 4. třídy

poslední lekce plavání:

23. 3. 2018