PREVENTIVNÍ PROGRAM

V pondělí 6. května byl připraven pro žáky 9. třídy program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Jsem online.

SOUTĚŽ ZEMĚDĚLSTVÍ A LESNICTVÍ NA VYSOČINĚ

V pátek 3. května se v Jihlavě uskutečnilo krajské kolo vědomostní soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině. Soutěže se účastnilo 65 žáků a naši školu reprezentovali Martin Filip (37. místo) a Tereza Kapaňová (53. místo). (výsledky) (foto)

SOUTĚŽ ZLATÝ SLAVÍČEK

V úterý 30. dubna proběhl již několikátý ročník pěvecké soutěže „Zlatý slavíček“. Celému prvnímu stupni a pětičlenné porotě se odvážilo zazpívat 13 žáků. Někteří zpívali do mikrofonu poprvé. I přes velkou trému a třesoucí se hlásek zaznělo 13 hezkých písniček. Vyhrát ale může jen jeden a porotu nejvíce zaujala Kristýna Krčálová z 1. třídy. Pořadí pěti nejlepších zpěváků: Kristýna Krčálová (1. tř.), Kristýna Chromá (2. tř.), Vojta Nejedlý (5. tř.), Štěpán Šorf (4. tř.), Lenka Sedmidubská (4. tř.). (foto)

PREVENTIVNÍ PROGRAMY

Ve dnech 29. a 30. dubna byl připraven pro žáky 7. třídy program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Andílci a ďáblíci a pro žáky 8. třídy program Láska je láska.

JARNÍ SBĚR PAPÍRU A HLINÍKU

V pátek 26. dubna se na naší škole uskutečnil již tradiční sběr papíru a hliníku, do kterého se zapojilo 81 dětí školy. Dětí za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 7,19 tun papíru a lepenky, 108 kg hliníku a 74 kg PETvíček. Vítezem školní soutěže ve sběru papíru se stal M. Pokorný (421 kg) a v soutěži ve sběru hliníku zvítězila D. Chalupová (46 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Poděkování patří i žákům 9. třídy, kteří naložili veškerý papír do kontejnerů. (výsledky papír, hliník) (foto)

PREVENTIVNÍ PROGRAM

V pátek 26. dubna byl pro žáky 6. třídy připraven program z Centra prevence Oblastní charity Žďár n. S. s názvem Vítejte ve virtuální realitě.

KURZ PRVNÍ POMOCI

Ve čtvrtek 25. dubna žáci 8. třídy absolvovali závěrečnou část kurzu první pomoci. Besedovali se záchranáři a profesionálními hasiči ze HZS Žďár n. S. Nakonec si prohlídli zásahový hasický vůz a záchranářský vůz se speciálními přístroji. (foto)

ÚSPĚCH V BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

Dne 16. dubna se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo Biologické olympiády. Soutěž se skládala z testu biologických vědomostí, určování přírodnin z botaniky a zoologie, laboratorní práce. Vynikajícího výsledku v kategorii C dosáhla žákyně 9. třídy Matylda Mužátková, která tuto okresní soutěž vyhrála a postupuje tímto do krajského kola. Gratulujeme. (výsledky)

PLAVECKÝ VÝCVIK

10 lekcí pro 2., 3. a 4. třídu

každou středu od 3. 4. do 19. 6.

více informací zde

PROJEKT ŠPAČKOŠ

Sbíráme zlámané nebo již "vypsané" tužky a pastelky (špačky)

- krabice na sběr špačků (špačkoš) je umístěna ve škole vedle dveří paní školnice

- nevhazujte tužky a pastelky delší než 8 cm

Více o projektu naleznete zde.

Projekt Pod křídla

ADOPCE ZVÍŘETE
V ZOO JIHLAVA

DOD žďárských firem 2018, oceněný projekt žáků 8. třídy (video)