EXKURZE DO ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU

Ve středu 22. 5. se žáci 7. třídy vydali do Žďáru nad Sázavou. První zastávka byla Zámek, kde byli seznámeni s historií místa, životem v klášteře a navštívili nejdůležitější objekty areálu. Poté vystoupali na Zelenou horu a prohlédli si Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Na obou místech se setkali s dílem architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla a zopakovali si svoje poznatky o uměleckém slohu baroku. (foto)

VÍTĚZSTVÍ V BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

Ve čtvrtek 16. května se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo krajské kolo Biologické olympiády. Vynikajícího úspěchu dosáhla žákyně 9. třídy Matylda Mužátková, která tuto soutěž v Kraji Vysočina vyhrála. Gratulujeme a za vzornou reprezentaci školy děkujeme. (výsledky)

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ LAMPIČKU

Do soutěže o nejlepší lampičku, která probíhala v rámci technického kroužku na odborném pracovišti SPŠ Žďár n. S., se zapojilo 29 výrobků dětí. Hlavní cenu odborné poroty získala žákyně naší školy Veronika Slámová a byla odměněna poukazem na pobyt v letním táboře v Zubří. Gratulujeme. (foto)

VÝLET 8. TŘÍDY

Ve dnech 6. a 7. května žáci 8. třídy podnikli dvoudenní výlet do oblasti Kralického Sněžníku, který byl plně hrazen z finanční částky, kterou žáci na podzim vyhráli s projektem ke Dni firem. Po příjezdu na Dolní Moravu se žáci hned vydali navštívit hlavní cíl výletu, a to Stezku v oblacích. Náročný výstup do nadmořské výšky 1 116 m n. m. stál opravdu za to. Z 55 metrů vysoké stavby byly krásné výhledy do okolí, děti také vyzkoušely i několik adrenalinových atrakcí např. kapku a rukáv. V podvečerních hodinách si žáci prošli Stamichmanovu naučnou stezku, kde hledali odpovědi na otázky skřítka Stamichmana, který je horským duchem pohoří Kralického Sněžníku. Druhý den byla na programu prohlídka města Králíky a jeho okolí. Žáci navšítili dělostřeleckou tvrz Hůrka, kde podzemím prošli 1 100 m a shlédli řadu sálů a expozic z období 2.světové války. V odpoledních hodinách si ještě prohlédli Vojenské muzeum Králíky a pak už je čekala cesta domů. Výlet se dětem moc líbil a přivezly si řadu jedinečných zážitků. (foto)

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

Dne 7. května navštívili žáci 9. třídy oddělení pro dospělé čtenáře v knihovně ve Žďáře nad Sázavou. Seznámili se s dílem spisovatele Karla Čapka a prohlédli si knihovnu a její oddělení včetně hudebního oddělení, studovny a čítárny.

PREVENTIVNÍ PROGRAM

V pondělí 6. května byl připraven pro žáky 9. třídy program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Jsem online.

SOUTĚŽ ZEMĚDĚLSTVÍ A LESNICTVÍ NA VYSOČINĚ

V pátek 3. května se v Jihlavě uskutečnilo krajské kolo vědomostní soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině. Soutěže se účastnilo 65 žáků a naši školu reprezentovali Martin Filip (37. místo) a Tereza Kapaňová (53. místo). (výsledky) (foto)

SOUTĚŽ ZLATÝ SLAVÍČEK

V úterý 30. dubna proběhl již několikátý ročník pěvecké soutěže „Zlatý slavíček“. Celému prvnímu stupni a pětičlenné porotě se odvážilo zazpívat 13 žáků. Někteří zpívali do mikrofonu poprvé. I přes velkou trému a třesoucí se hlásek zaznělo 13 hezkých písniček. Vyhrát ale může jen jeden a porotu nejvíce zaujala Kristýna Krčálová z 1. třídy. Pořadí pěti nejlepších zpěváků: Kristýna Krčálová (1. tř.), Kristýna Chromá (2. tř.), Vojta Nejedlý (5. tř.), Štěpán Šorf (4. tř.), Lenka Sedmidubská (4. tř.). (foto)

ÚŘEDNÍ HODINY

v době letních prázdnin:

každá středa od 3. 7. do 28. 8.

v 8:00–12:00 hod.

POZEMKY

v době letních prázdnin

pro žáky 5.–8. třídy

každá středa od 3. 7. do 21. 8.

v 8:30–10:00 hod.

SEŠITY A POMŮCKY

pro školní rok 2019/2020

1.–5. třída

6.–9. třída

PROJEKT ŠPAČKOŠ

Sbíráme zlámané nebo již "vypsané" tužky a pastelky (špačky)

- krabice na sběr špačků (špačkoš) je umístěna ve škole vedle dveří paní školnice

- nevhazujte tužky a pastelky delší než 8 cm

Více o projektu naleznete zde.

Projekt Pod křídla

ADOPCE ZVÍŘETE
V ZOO JIHLAVA

DOD žďárských firem 2018, oceněný projekt žáků 8. třídy (video)