ÚSPĚCH PROJEKTU 8. TŘÍDY

Ve čtvrtek 8. listopadu žáci 8. třídy také navštívili Festival vzdělávání, kde si prohlédli nabídku oborů středních škol. Ale hlavně se zúčastnili vyhlášení soutěže o nejkreativnější projekt v rámci Dne otevřených dveří žďárských firem (DEL, ENPEKA, HETTICH, PKS holding, TELEFLEX, TOKOZ, VAMAFIL, ZDAR). Z patnácti přihlášených projektů bylo zástupci firem vybráno pět výherních prací. K naší velké radosti se projekt našich osmáků (desková hra s názvem Člověče, rozhodni se) zařadil do pětice nejlepších a žáci tak vyhráli finanční částku 15 000 Kč na školní výlet. Další vítězové soutěže jsou 9. B, 9. C (obě 1. ZŠ Nové Město n. M.), 8. A (2. ZŠ Nové Město n. M.), 2. E (VOŠ a SPŠ Žďár n. S.) Všem gratulujeme. (foto) (video)

FESTIVAL VZDĚLÁVÁNÍ A NÁVŠTĚVA FIREM

Ve čtvrtek 8. listopadu žáci 9. třídy navštívili Festival vzdělávání, který se konal v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Střední školy nejen z Kraje Vysočina prezentovali nabídku studijních oborů budoucím středoškolákům i široké veřejnosti. V tento den také zároveň probíhal Den otevřených dvěří žďárských firem, v rámci kterého si naši žáci prohlédli provoz ve firmě Enpeka a Teleflex. (foto)

ÚSPĚCH NAŠÍ ŽÁKYNĚ

O víkendu 6.–7. října se konalo v Brně Mistrovství České republiky v paravoltiži. Paravoltiž je disciplína, jejíž účastníci cvičí sestavy na koni, předvádí svoji obratnost, pružnost a soulad s pohybem koně. V jedné z kategorií soutěžila i žákyně naší školy Lenka Rychtecká. Svým čistým výkonem si zajistila vynikající 2. místo. Kromě stříbrné medaile získala i titul "skokan roku". Gratulujeme. (foto)

TURNAJ V MINIFOTBALE

Ve čtvrtek 31. října se chlapci z 6.–9. třídy zúčastnili okrskového kola turnaje v minifotbale, který se konal ve Žďáře nad Sázavou. Do turnaje se zapojilo celkem pět základních škol. I když se naši chlapci snažili podat co nejlepší výkon, nakonec obsadili 5. místo. (výsledky) (foto)

STALETÉ KOŘENY

Dne 31. října byl pro žáky 7.–9. ročníku připraven vzdělávací program Staleté kořeny. Program se uskutečnil k výročí založení ČSR. Žáci se nad obrazem stromu - české lípy - zamýšleli nad českým národem, jeho povahou, zvláštnostmi, výjimečnostmi a uvědomovali si naše kořeny prostřednictvím odkazu nejvýznamnějších českých osobností. (foto)

PROJEKT KE DNI FIREM

Při příležitosti konání Dne otevřených dveří žďárských firem a Festivalu vzdělávání byla vyhlášena soutěž o nejkreativnější projekt. Úkolem bylo zpracovat klíčové informace o pořádajících osmi žďárských firmách. Žáci 8. třídy se do této soutěže zapojili a vytvořili deskovou hru, do které zapracovali podstatné informace o firmách a jejích výrobcích. Vyhlášení soutěže bude 8. listopadu na Festivalu vzdělávání v Kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou. (foto)

PREZENTACE STŘEDNÍ ŠKOLY

Ve čtvrtek 25. října byli žáci 9. třídy v rámci podpory volby povolání seznámeni s možností studia na Střední škole obchodní a služeb SČMSD Žďár nad Sázavou. Zástupce školy našim žákům prezentoval jednotlivé obory studia, maturitní i učební. Studenti střední školy pak předvedli ukázky práce své budoucí profese: míchání nápojů, účesy, masáže, líčení a kresbu portrétu. Žáci byli také pozváni na Dny otevřených dvěří a zážitkové odpoledne, které poběhne na jejích odborných pracovištích. (foto)

VĚNUJ MOBIL

vysloužilé mobily
(funkční i poškozené) lze odevzdat v naší škole paní školnici
do pátku 25. ledna 2019

VÝTVARNÉ POMŮCKY

Seznam pomůcek do výtvarné výchovy pro 6.–9. tř. naleznete zde.

DOD žďárských firem 2018, oceněný projekt žáků 8. třídy (video)

Partnerská škola

Gimnazjum im. Jana Pawła II Stare Oborzyska (Polsko)