Vítejte na oficiálních stránkách školy,

jsme úplná základní škola, která poskytuje vzdělávání moderním způsobem. Dlouhodobě spolupracujeme s partnerskou školou v zahraničí, podporujeme technickou výuku na odborných pracovištích mimo naši školu, nabízíme řadu projektových i mimoškolních aktivit, myslíme i chováme se ekologicky. Individuální přístup věnujeme dětem se speciálními vzdělávácími potřebami i dětem nadaným. Více o škole naleznete zde.

NOVINKY

LYŽAŘSKÝ KURZ

Ve dnech 10. až 15. ledna žáci 8. a 9. třídy absolvovali lyžařský výcvik na běžkách. Každý den nejdříve proběhla teoretická průprava o výběru lyží, hůlek, mazaní a pak se vyjelo do okolí Bohdalova. Někteří žáci stáli na běžkách poprvé v životě a během čtyřdenního lyžování udělali obrovské pokroky. Na konci výuky již všichni zvládli základy běhu na lyžích i sjíždění z kopce, což bylo místy obzvlášť náročné. Během výcviku jsme zažili skoro všechny rozmary počasí: sluničko, mrazivý vítr i chumelenici, ale to k lyžování na Vysočině patří. Všichni žáci si zaslouží pochvalu za jejich nasazení a dobrou náladu po celou dobu kurzu. (foto)

ŠKOLNÍ LYŽAŘSKÉ ZÁVODY

V pátek 11. ledna se za krásného zimního počasí uskutečnily školní lyžařské závody. Soutěže se zúčastnilo celkem 63 závodníků v kategoriích 1.–6. třída. Závod proběhl na běžkách klasickou technikou v různých délkách tratí přizpůsobené jednotlivým kategoriím. Nejpočetněji byla zastoupena kategorie 3. třída, ve které soutěžilo 18 sportovců. Vítězové lyžařských závodů: R. Vomela (1. tř.), K. Králová (2. tř.), A. Sklenářová (3. tř.), J. Promberger (4. tř.), F. Špaček (5. tř.), M. Koukalová (6. tř.). Gratulujeme. Děkujeme p. Klimešovi a p. Doležalovi za pomoc při závodech. (výsledky 1. st.) (výsledky 2. st.) (foto)

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

8. ledna proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Vítězem soutěže se stala M. Mužátková z 9. třídy, která postupuje do okresního kola. (výsledky)

PROHLÍDKA BETLÉMU

Několik let jsme nenavštívili beltlém u Šustrů. Letos jsme to napravili a 20. prosince se všichni žáci z 1.–5. třídy vydali k beltému. Po prohlídce děti zazpívaly vánoční píseň Veselé Vánoce, a protože se jim beltém líbil, slíbili, že se znovu vrátí i s rodiči. (foto)

ANGLICKÉ DIVADLO

Ve čtvrtek 20. prosince zhlédli žáci 9. třídy tradiční divadelní představení studentů Gymnázia Žďár nad Sázavou. Letošní hra byla adaptací známého animovaného filmu Shrek. Deváťáci si vyzkoušeli svou angličtinu, neboť celé představení bylo právě v tomto jazyce. 

ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU

Ve středu 19. prosince si žáci základní školy připravili tradiční vánoční vystoupení Zpívání u stromečku. Program děti zahájily pohádkovým muzikálem O dvanácti měsíčkách, dále následovala serie latinskoamerických tanců. Před zcela zaplněným hledištěm vystoupily se svým programem jednotlivé třídy, kdy děti recitovaly, zpívaly koledy a tancovaly. Věříme, že děti svým vystoupením potěšily všechny přítomné a navodily opravdovou vánoční náladu. (foto)

VÁNOČNÍ TURNAJ V RINGU

V pátek  14. prosince se uskutečnil již tradiční Vánoční turnaj v ringu, který byl určen pro žáky 6.–9. třídy. Do soutěže se zapojilo 23 dětí, které byly rozděleny do 4 smíšených družstev. Všichni sportovci si zasloužili pochvalu za nadšení i sportovní výkony. (výsledky) (foto)

NÁVŠTĚVA DIVADLA

Ve čtvrtek 13. prosince navštívili žáci 1.–5. třídy Městské divadlo ve Žďáře n. S, kde shlédli představení královehradeckého divadla Drak s názvem Jak si hrají tatínkové.


Záznamy: 25 - 32 ze 69
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

SVĚTOVÝ DEN VODY

pátek 22. března 2019

projektový "den na modro"

přijďme tento den do školy
v modrém oblečení

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

se uskuteční 11. 4. 2019

v 13:00–16:00 hod.

Více informací zde.

VÝTVARNÉ POMŮCKY

Seznam pomůcek do výtvarné výchovy pro 6.–9. tř. naleznete zde.

DOD žďárských firem 2018, oceněný projekt žáků 8. třídy (video)