EXKURZE DO BRNA

Žáci 6. třídy navštívili 24. října město Brno. Seznámili se s brněnskými památkami, navštívili planetárium, kde zhlédli pořad Země v pohybu. Prohlédli si také starobylé kasematy na hradě Špilberk, ve kterých se dozvěděli něco o historii města Brna. (foto)

PODZIMNÍ SBĚR PAPÍRU A HLINÍKU

Ve čtvrtek 18. října se na naší škole uskutečnil již tradiční sběr papíru a hliníku, do kterého se zapojilo 85 dětí školy (tj. 59 % dětí). Dětí za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 8 tun papíru a lepenky a 61 kg hliníku. Vítezem školní soutěže ve sběru papíru se stala M. Sommerová (491 kg) a v soutěži ve sběru hliníku zvítězila E. Sommerová (12 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Poděkování patří i žákům 8. a 9. třídy, kteří nosili papír do kontejnerů. (výsledky papír, hliník) (foto)

SOUTĚŽ VE ČTYŘBOJI

Ve středu 17. října se tým sportovců, složený ze žáků 2. stupně, zúčastnil ve Žďáře nad Sázavou okresního kola sportovní soutěže ve čtyřboji. Žáci poměřili svoje síly ve šplhu, člunkovém běhu, hodu medicinbalem a skoku z místa. Velmi pěkného sportovního úspěchu dosáhla M. Koukalová z 6. třídy a J. Janošťák z 9. třídy, oba shodně obsadili 4. místo a postupují do krajského kola. Ani další naši sportovci se v silné konkurenci neztratili a podali pěkné výkony. (výsledky) (foto)

POŘAD MÁM CHYTRÉ TĚLO

17. října zhlédli žáci 4.–9. třídy vzdělávací pořad Mám chytré tělo. Děti na velkých pohyblivých pomůckách názorně viděly, jak fungují naše plíce, srdce, trávicí ústrojí, játra, ledviny či svaly. Dozvěděly se také něco o řízení těla pomocí nervů a hormonů, co se s námi děje, když jsme ve stresu či naopak v dobrém rozpoložení. Dostaly také několik rad, jak se stresu bránit a jak pacovat se svým sebevědomím a vnímáním sebe sama. (foto)

SBĚR POMERANČOVÉ A CITRONOVÉ KŮRY

Sběr bylin a kůry vstupuje do zimní části soutěže, kdy sbíráme už jen pomerančovou a citronovou kůru. Usušenou kůru noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu donesené kůry. Vyhodnocení Soutěže ve sběru bylin a a kůry za rok 2018 proběhne 31. 1. 2019.

PROJEKT 100 LET OD VZNIKU ČESKOSLOVENSKA

Žáci 8.–9. ročníku si připomněli výročí vzniku Československa. V rámci dějepisně - výtvarného projektu vyráběli nápisy s názvy našeho státu od roku 1918 do dneška, kreslili mapu Československa tak, jak vypadala po jeho vzniku, malovali našeho prvního prezidenta T.G. Masaryka nebo znaky a vlajku státu. Vše potom nainstalovali do vestibulu školy. Naše malá výstava připomene i ostatním žákům nebo návštěvníkům školy toto významné výročí. (foto)

NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉHO DIVADLA

Ve čtvrtek 11. října navštívili žáci 1.–5. třídy Městské divadlo ve Žďáře n. S. V hudebním vystoupení s názvem Filmová a muzikálová hudba zazněly známé a oblíbené písně z pohádek, filmů a muzikálů.

VĚNUJ MOBIL

vysloužilé mobily
(funkční i poškozené) lze odevzdat v naší škole paní školnici
do pátku 25. ledna 2019

VÝTVARNÉ POMŮCKY

Seznam pomůcek do výtvarné výchovy pro 6.–9. tř. naleznete zde.

DOD žďárských firem 2018, oceněný projekt žáků 8. třídy (video)

Partnerská škola

Gimnazjum im. Jana Pawła II Stare Oborzyska (Polsko)