Vítejte na oficiálních stránkách školy,

jsme úplná základní škola, která poskytuje vzdělávání moderním způsobem. Dlouhodobě spolupracujeme s partnerskou školou v zahraničí, podporujeme technickou výuku na odborných pracovištích mimo naši školu, nabízíme řadu projektových i mimoškolních aktivit, myslíme i chováme se ekologicky. Individuální přístup věnujeme dětem se speciálními vzdělávácími potřebami i dětem nadaným. Více o škole naleznete zde.

NOVINKY

MIKULÁŠ A ČERTI

I tento rok navštívil naši školu Mikuláš, hodný anděl a pětice nezbedných čertů. Děti se trochu bály, ale i těšily právě na tento den a pro Mikuláše a čerty si připravily různé básničky a písničky. Hodné děti byly pochváleny a ty zlobivé čertům i Mikulášovi slíbily, že se polepší. Prvňáčci dostali mikulášský balíček a všichni ostatní malou sladkost. Ze školy Mikuláš zamířil do mateřské školy. (foto)

EXKURZE DO EDENU

Žáci 4. a 5. třídy navštívili ve středu 4. 12. vzdělávací centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Program byl tematicky zaměřen na lidové tradice, zvyky a pověry spojené s obdobím Vánoc. Ve skupinách si děti s průvodcem prošly Horáckou vesnici, kde se seznámily s tehdejším životem včelaře, hospodáře, mlynáře, tkadleny či babky kořenářky. V jedné z chaloupek poseděly u roztopených kamen, ochutnaly teplý čaj s medem a samy si nazdobily vánoční perníček.
Na závěr navštívily místní obchůdek, kde maminkám nakoupily voňavé dárečky z bylinek nebo ozdoby z vizovického pečiva. (foto)

BESEDA S JAKUBEM PUSTINOU

V pátek 29. listopadu přijel do naší školy za žáky druhého stupně operní pěvec Jakub Pustina. Hned na úvod připomněl, že je u nás již podruhé a rád se k nám vrátil, protože před lety jsme byli vůbec první škola, kde odstartoval sérii pořadů pro mládež, kterými chtěl přiblížit vážnou hudbu také mladší generaci. Se stejným záměrem znovu obnovil tyto besedy a my jsme ho opět rádi přivítali. Ve svém zajímavém a vtipném povídání žákům prozradil, že původně plánoval svůj život zasvětit chemii, ale nakonec ho uchvátila hudba a operní zpěv. Zazpíval nám jednu píseň a další se společně s ním naučili také všichni přítomní. Děti si nakonec odnesly fotografie s mistrovým podpisem a některé se mohou chlubit i společnou fotografií. Závěrem jsme panu Pustinovi popřáli mnoho úspěchů v jeho hudební kariéře. (foto)

BUBNOVÁNÍ DO ŠKOL

Ve čtvrtek 28. listopadu navštívili žáci 1.–5. třídy Městské divadlo ve Žďáře n. S, kde si vyslechli koncert s názvem Bubnování do škol.

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Dne 25. listopadu proběhlo školní kolo recitační soutěže. V kategorii 6.–7. třída zvítězila s básní od Michelangela Buonarottiho Oheň žákyně 7. třídy Veronika Šerejchová. V kategorii 8.–9. třída zvítězila s interpretací básně od Jiřího Suchého Blázen a dítě žákyně 9. třídy Pavla Pondělíčková. Cenu diváků si odnesl David Geidl z 9. třídy za ztvárnění úryvku divadelní hry od Vítězslava Nezvala Manon Lescaut. Recitátoři, kteří se umístili na 1. a 2. místě, budou reprezentovat naši školu v oblastním kole recitační soutěže ve Žďáru nad Sázavou. (výsledky) (foto)

TURNAJ VE FLORBALE

Ve čtvrtek 21. listopadu se chlapci ze 7. až 9. třídy zúčastnili  okrskového kola turnaje ve florbalu, který se uskutečnil ve sportovní hale ve Žďáře nad Sázavou. Do turnaje se zapojilo 8 týmů a naši chlapci nakonec vybojovali 6. místo. (foto)

NÁRODNÍ TESTOVÁNÍ 9. TŘÍD - SCIO

Ve dnech 5.–20. listopadu se žáci 9. třídy zapojili do Národního testování, které organizovala společnost SCIO. Cílem testování bylo sledování výsledků vzdělávání - testování znalostí, dovedností, klíčových kompetencí a studijních předpokladů. Žáci on-line řešili úkoly z matematiky, českého jazyka a obecných studijních předpokladů.

BESEDA SE SPISOVATELEM

Ve středu 20. listopadu si žáci 5., 6. a 7. třídy vyslechli během autorského čtení spisovatele Tomáše Crlíka několik ukázek z jeho nové knihy Strážci země. Jedná se o knihu s netradičním námětem přírodní fantasy. Žáci se dozvěděli také zajímavé informace o tom, jak kniha vzniká, co vše předchází jejímu vydání. Autorovi mohli položit otázky a po skončení besedy si mohli knihu zakoupit i s osobním věnováním. (foto)


1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

ZÁJMOVÉ KROUŽKY

nabídka

SEŠITY A POMŮCKY

pro školní rok 2019/2020

1.–5. třída

 6.–9. třída 

PROJEKT ŠPAČKOŠ

Sbíráme zlámané nebo již "vypsané" tužky a pastelky (špačky)

- krabice na sběr špačků (špačkoš) je umístěna ve škole vedle dveří paní školnice

- nevhazujte tužky a pastelky delší než 8 cm

Více o projektu naleznete zde.

Projekt Pod křídla

ADOPCE ZVÍŘETE
V ZOO JIHLAVA

VÍČKA PRO LUKÁŠE

sbíráme uzávěry o PET lahví

více zde