RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Ve čtvrtek 15. 11. proběhlo školní kolo recitační soutěže. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, V kategorii 6.–7. třída zvítězila V. Šerejchová (6. třída) s básní od Jaroslava Seiferta Hora Říp. V kategorii 8.–9. třída vyhrála A. Pavlíčková (9.třída) s interpretací básně od Václava Hraběte Déšť. Cenu diváků získala A. Pavlíčková. Soutěžící na prvních dvou místech postupují do oblastního kola recitační soutěže, které se uskuteční ve Žďáře nad Sázavou. Všem účinkujícím děkujeme za skvělé výkony v nelehkém uměleckém oboru. (výsledky) (foto)

KRAJSKÉ KOLO VE ČTYŘBOJI

V Havlíčkově Brodě 10. listopadu se dva naši žáci zúčastnili krajského kola soutěže Zimní čtyřboj. Soutěžilo se ve člunkovém běhu, šplhu, skoku z místa a hodu medicinbalem. Výborného výsledku dosáhl L. Skála z 6. třídy, který se ve své kategorii umístil na krásném 3. místě. I náš druhý reprezentant, J. Janošťák z 9. třídy, obsadil pěkné 7. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy i celého okresu. (výsledky)

BOBŘÍK INFORMATIKY

Ve dnech 7.–9. listopadu se žáci 4. až 7. třídy zapojili do národního kola soutěže Bobřík informatiky. Soutěž je zaměřená na porozumění informacím, řešení problémů, logické myšlení a rozvoj digitální gramotnosti. Ve školním kole kategorie Mini (4.–5. tř.) zvítězila B. Bartušková. Dalšími úspěšnými řešiteli soutěže se stali L. Karásková, D. Křesťan, F. Vodáček a K. Říhová. V kategorii Benjamin (6.–7. tř.) ulovila bobříka jediná žákyně T. Chmelíková. Gratulujeme. (výsledky Mini) (výsledky Benjamin)

ÚSPĚCH PROJEKTU 8. TŘÍDY

Ve čtvrtek 8. listopadu žáci 8. třídy také navštívili Festival vzdělávání, kde si prohlédli nabídku oborů středních škol. Ale hlavně se zúčastnili vyhlášení soutěže o nejkreativnější projekt v rámci Dne otevřených dveří žďárských firem (DEL, ENPEKA, HETTICH, PKS holding, TELEFLEX, TOKOZ, VAMAFIL, ZDAR). Z patnácti přihlášených projektů bylo zástupci firem vybráno pět výherních prací. K naší velké radosti se projekt našich osmáků (desková hra s názvem Člověče, rozhodni se) zařadil do pětice nejlepších a žáci tak vyhráli finanční částku 15 000 Kč na školní výlet. Další vítězové soutěže jsou 9. B, 9. C (obě 1. ZŠ Nové Město n. M.), 8. A (2. ZŠ Nové Město n. M.), 2. E (VOŠ a SPŠ Žďár n. S.) Všem gratulujeme. (foto) (video)

FESTIVAL VZDĚLÁVÁNÍ A NÁVŠTĚVA FIREM

Ve čtvrtek 8. listopadu žáci 9. třídy navštívili Festival vzdělávání, který se konal v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Střední školy nejen z Kraje Vysočina prezentovali nabídku studijních oborů budoucím středoškolákům i široké veřejnosti. V tento den také zároveň probíhal Den otevřených dvěří žďárských firem, v rámci kterého si naši žáci prohlédli provoz ve firmě Enpeka a Teleflex. (foto)

ÚSPĚCH NAŠÍ ŽÁKYNĚ

O víkendu 6.–7. října se konalo v Brně Mistrovství České republiky v paravoltiži. Paravoltiž je disciplína, jejíž účastníci cvičí sestavy na koni, předvádí svoji obratnost, pružnost a soulad s pohybem koně. V jedné z kategorií soutěžila i žákyně naší školy Lenka Rychtecká. Svým čistým výkonem si zajistila vynikající 2. místo. Kromě stříbrné medaile získala i titul "skokan roku". Gratulujeme. (foto)

TURNAJ V MINIFOTBALE

Ve čtvrtek 31. října se chlapci z 6.–9. třídy zúčastnili okrskového kola turnaje v minifotbale, který se konal ve Žďáře nad Sázavou. Do turnaje se zapojilo celkem pět základních škol. I když se naši chlapci snažili podat co nejlepší výkon, nakonec obsadili 5. místo. (výsledky) (foto)

STALETÉ KOŘENY

Dne 31. října byl pro žáky 7.–9. ročníku připraven vzdělávací program Staleté kořeny. Program se uskutečnil k výročí založení ČSR. Žáci se nad obrazem stromu - české lípy - zamýšleli nad českým národem, jeho povahou, zvláštnostmi, výjimečnostmi a uvědomovali si naše kořeny prostřednictvím odkazu nejvýznamnějších českých osobností. (foto)

SVĚTOVÝ DEN VODY

pátek 22. března 2019

projektový "den na modro"

přijďme tento den do školy
v modrém oblečení

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

se uskuteční 11. 4. 2019

v 13:00–16:00 hod.

Více informací zde.

VÝTVARNÉ POMŮCKY

Seznam pomůcek do výtvarné výchovy pro 6.–9. tř. naleznete zde.

DOD žďárských firem 2018, oceněný projekt žáků 8. třídy (video)