Vítejte na oficiálních stránkách školy,

jsme úplná základní škola, která poskytuje vzdělávání moderním způsobem. Dlouhodobě spolupracujeme s partnerskou školou v zahraničí, podporujeme technickou výuku na odborných pracovištích mimo naši školu, nabízíme řadu projektových i mimoškolních aktivit, myslíme i chováme se ekologicky. Individuální přístup věnujeme dětem se speciálními vzdělávácími potřebami i dětem nadaným. Více o škole naleznete zde.

NOVINKY

SOUTĚŽ ZEMĚDĚLSTVÍ A LESNICTVÍ NA VYSOČINĚ

V úterý 19. března se uskutečnilo školní kolo třetího ročníku vědomostní soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině, která byla určena pro žáky 7. a 8. třídy. Do krajského kola, které se uskuteční 3. května v Jihlavě, postupují vítězové školního kola T. Kapaňová a M. Filip. Gratulujeme a budeme držet palce. (výsledky)

SOUTĚŽ ZLATÝ ERB

V pondělí 18. března se v sídle Kraje Vysočina za přítomnosti hejtmana Jiřího Běhounka uskutečnilo slavnostní vyhlášení 21. ročníku krajské soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky. Soutěžilo se v kategoriiích Nejlepší webové stránky města, Nejlepší webové stránky obce, Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba, Kategorie sboru dobrovolných hasičů, Kategorie pro školská zařízení Kraje Vysočina, Kulturní zařízení Kraje Vysočina, Sociální a zdravotní zařízení Kraje Vysočina.

Naše škola svými webovými stránkami obsadila v Kategorii pro školská zařízení Kraje vysočina (základní a mateřské školy) pěkné 3. místo. Výsledky krajského kola naleznete zde.

POZNEJ VYSOČINU

V pátek 15. března se v Jihlavě v uskutečnilo krajské kolo vědomostní soutěže Poznej Vysočinu. Finálového kola se zúčastnilo rekordních 173 soutežících z 87 škol a víceletých gymnázií, kteří prověřili své znalosti nejen z oblasti geografie, zemědělství, ale například i literatury a sportu. Pro soutěžící bylo připraveno i zajímavé doprovodné představení Úžasného divadla fyziky – "Vidět zvuk, slyšet světlo". Naši školu reprezentovali vítězové školního kola Tereza Chmelíková (6. tř.), která obsadila pěkné 41. místo a Martin Filip (8. tř.), který získal krásné 13 místo. Martin svými znalostmi se probojoval mezi čtyřicítku nejlepších řešitelů a vyhrál dvoudenní výlet do Prahy. Oběma našim žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. (výsledky) (foto)

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Ve středu 27. února se uskutečnilo na Základní umělecké škole ve Žďáře nad Sázavou oblastní kolo recitační soutěže. Naši školu reprezentovaly žákyně V. Šerejchová (6. tř.), P. Pondělíčková (8. tř.) a A. Pavlíčková (9. tř.).  Přestože děvčata předvedla pěkné recitační výkony, do okresního kola nepostoupila.

EXKURZE DO FIRMY ŠVOMA - STROJE

V úterý 26. února žáci 9. třídy navštívili v rámci předmětu Svět práce místní firmu Švoma stroje. Pan Švoma se svými spolupracovníky žáky seznámil s činností firmy a již uskutečněnými projekty.  Poté měli žáci možnost vidět proces výroby strojů od návrhu až po samotnou realizaci. (foto)

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

Ve středu 20. února se ukutečnilo ve Žďáře n. S. okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu v kategorii C reprezentoval Jan Janošťák z 9. třídy, který obsadil 15. místo. V mladší kategorii A velmi pěkného úspěchu dosáhla žákyně 6. třídy Tereza Chmelíková, která získala 3. místo. Gratulujeme. (výsledky Kat. C) (výsledky Kat. A)

ŠKOLNÍ TURNAJ VE FLORBALU

V pátek 22. února byl pro žáky 6.–9. třídy připraven školní turnaj ve florbalu. Své síly poměřily celkem čtyři družstva, jejichž výkony byly velmi vyrovnané. Vítězem školního turnaje se nakonec stal tým ve složení F. Odvárka, J. Pokorný a R. Doležal. Ocenění patří, ale i dalším florbalistům za jejich bojovnost a sportovní nasazení. (foto)