NÁVŠTĚVA DOPRAVNÍHO HŘIŠTĚ

Dne 23. května absolvovali žáci 4. ročníku již druhou návštěvu dopravního hřiště ve Žďáru nad Sázavou. Nejprve žáky čekala teoretická část. Znovu si prošli základní pravidla jízdy v provozu, znalosti o dopravních značkách. Za pomoci hry se učili řešit situace na křižovatkách. Své znalosti si rozšířili i za pomoci instruktážních videí. Teoretická část byla završena písemným testem. Pokud žáci test vyřešili úspěšně, získali průkaz cyklisty. Po teorii došlo i na praxi, kdy jsme se přesunuli z učebny ven. Každý žák dostal své kolo a všechny teoretické znalosti si mohli prakticky vyzkoušet. Tentokrát na hřišti byla vypnuta světelná signalizace, takže žáci museli pečlivě sledovat dopravní značky a nezapomínat na pravidlo pravé ruky. Žáci byli bedlivě pozorováni paní instruktorkou, která je upozorňovala na chyby, kterých se občas někteří dopouštěli. Děti si akci, i přes nepřízeň počasí užily. Upevnily si znalosti a naučily se ohleduplnosti k ostatním účastníkům provozu. (foto)

TESTOVÁNÍ SCIO

Ve dnech 14. - 22. května se žáci 8. třídy zapojili do projektu společnosti SCIO (Trénink na příjímací zkoušky). Žáci si on-line testováním ověřili své znalosti z matematiky, českého jazyka a obecných studijních předpokladů.

EXKURZE DO ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU

Ve středu 22. 5. se žáci 7. třídy vydali do Žďáru nad Sázavou. První zastávka byla Zámek, kde byli seznámeni s historií místa, životem v klášteře a navštívili nejdůležitější objekty areálu. Poté vystoupali na Zelenou horu a prohlédli si Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Na obou místech se setkali s dílem architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla a zopakovali si svoje poznatky o uměleckém slohu baroku. (foto)

VÍTĚZSTVÍ V BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

Ve čtvrtek 16. května se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo krajské kolo Biologické olympiády. Vynikajícího úspěchu dosáhla žákyně 9. třídy Matylda Mužátková, která tuto soutěž v Kraji Vysočina vyhrála. Gratulujeme a za vzornou reprezentaci školy děkujeme. (výsledky)

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ LAMPIČKU

Do soutěže o nejlepší lampičku, která probíhala v rámci technického kroužku na odborném pracovišti SPŠ Žďár n. S., se zapojilo 29 výrobků dětí. Hlavní cenu odborné poroty získala žákyně naší školy Veronika Slámová a byla odměněna poukazem na pobyt v letním táboře v Zubří. Gratulujeme. (foto)

VÝLET 8. TŘÍDY

Ve dnech 6. a 7. května žáci 8. třídy podnikli dvoudenní výlet do oblasti Kralického Sněžníku, který byl plně hrazen z finanční částky, kterou žáci na podzim vyhráli s projektem ke Dni firem. Po příjezdu na Dolní Moravu se žáci hned vydali navštívit hlavní cíl výletu, a to Stezku v oblacích. Náročný výstup do nadmořské výšky 1 116 m n. m. stál opravdu za to. Z 55 metrů vysoké stavby byly krásné výhledy do okolí, děti také vyzkoušely i několik adrenalinových atrakcí např. kapku a rukáv. V podvečerních hodinách si žáci prošli Stamichmanovu naučnou stezku, kde hledali odpovědi na otázky skřítka Stamichmana, který je horským duchem pohoří Kralického Sněžníku. Druhý den byla na programu prohlídka města Králíky a jeho okolí. Žáci navšítili dělostřeleckou tvrz Hůrka, kde podzemím prošli 1 100 m a shlédli řadu sálů a expozic z období 2.světové války. V odpoledních hodinách si ještě prohlédli Vojenské muzeum Králíky a pak už je čekala cesta domů. Výlet se dětem moc líbil a přivezly si řadu jedinečných zážitků. (foto)

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

Dne 7. května navštívili žáci 9. třídy oddělení pro dospělé čtenáře v knihovně ve Žďáře nad Sázavou. Seznámili se s dílem spisovatele Karla Čapka a prohlédli si knihovnu a její oddělení včetně hudebního oddělení, studovny a čítárny.

PREVENTIVNÍ PROGRAM

V pondělí 6. května byl připraven pro žáky 9. třídy program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Jsem online.

PLAVECKÝ VÝCVIK

10 lekcí pro 2., 3. a 4. třídu

každou středu od 3. 4. do 19. 6.

více informací zde

PROJEKT ŠPAČKOŠ

Sbíráme zlámané nebo již "vypsané" tužky a pastelky (špačky)

- krabice na sběr špačků (špačkoš) je umístěna ve škole vedle dveří paní školnice

- nevhazujte tužky a pastelky delší než 8 cm

Více o projektu naleznete zde.

Projekt Pod křídla

ADOPCE ZVÍŘETE
V ZOO JIHLAVA

DOD žďárských firem 2018, oceněný projekt žáků 8. třídy (video)