ŠKOLNÍ TURNAJ VE FLORBALU

V pátek 22. února byl pro žáky 6.–9. třídy připraven školní turnaj ve florbalu. Své síly poměřily celkem čtyři družstva, jejichž výkony byly velmi vyrovnané. Vítězem školního turnaje se nakonec stal tým ve složení F. Odvárka, J. Pokorný a R. Doležal. Ocenění patří, ale i dalším florbalistům za jejich bojovnost a sportovní nasazení. (foto)

NÁVŠTĚVA DIVADLA

Ve čtvrtek 21. února navštívili žáci 3.–5. třídy Městské divadlo ve Žďáře n. S, kde shlédli činoherní anglicko–českou pohádku s písničkami s názvem A silly bear.

DIVADELNÍ UČEBNICE

Dne 21. února naši školu navštívili členové Divadélka pro školy z Hradce Králové a zahráli našim žákům představení Divadelní učebnice. Žáci se zábavnou formou seznámili s nejvýznamnějšími mezníky českého divadla 20. století a zhlédli ukázky z her Osvobozeného divadla, Divadlo Járy Cimrmana a mnohých dalších. (foto)

TECHNICKÝ KROUŽEK

20 dětí z 6. až 8. třídy pravidelně navštěvuje Technický kroužek, který probíhá na odborném pracovišti ve Žďáře n. S. (VOŠ a SPŠ, ul. Strojírenská) pod dohledem mistrů odborného výcviku.  V rámci kroužku probíhá také dlouhodobá soutěž o nejhezčí dřevěnou lampičku. (foto)

SOUTĚŽ V TROJBOJI

Ve středu 20. února se nominovaní chlapci a dívky z 6. až 9. třídy zúčastnili sportovní soutěže v trojboji, která se konala ve Žďáře n. S. Disciplíny, ve kterých porovnali své výkony se soupeři stejného věku byly člunkový běh, lehy-sedy a skoky přes švihadlo vždy po dobu 1 minuty. V soutěži jednotlivců vybojoval pěkné 2. místo Jiří Škoda (9. tř.) Gratulujeme. I naši další žáci podali pěkné sportovní výkony, řada z nich překonala i své osobní rekordy. (výsledky) (foto)

SOUTĚŽ VE ŠPLHU

Ve středu 20. února sedm nejlepších žáků ve šplhu z 1. až 5. třídy se vypravilo reprezentovat naši školu do Žďáru nad Sázavou. V okrskovém kole soutěže si nejlépe vedla Eliška Sommerová z 3. třídy, která s výborným časem 5,47 obsadila pěkné 2. místo a postupuje tak do okresního kola, které se uskuteční 20. března. Gratulujeme a budeme držet palce. (výsledky) (foto)

POZNEJ VYSOČINU

Ve středu 13. února proběhlo školní kolo soutěže Poznej Vysočinu, kterou každoročně vyhlašuje Kraj Vysočina a ve které jsou prověřovány všestranné znalosti o našem kraji. Mezi všemi žáky 2. stupně, jež se soutěže účastnili, dosáhl nejvyššího počtu bodů žák 8. třídy Martin Filip, který tak postupuje do krajského kola. Spolu s ním bude reprezentovat naši školu Tereza Chmelíková (6. tř.) jako vítězka školního kola mezi žákyněmi. Blahopřejeme a držíme palce v krajském kole, které se uskuteční v Jihlavě. (výsledky)

KARNEVALOVÉ MASKY VE 2. TŘÍDĚ

V prvouce si povídáme o masopustu a karnevalech a tak jsme si i některé masky vyzkoušeli. Všem nám to moc slušelo a hezky jsme si to užili. (foto)

SVĚTOVÝ DEN VODY

pátek 22. března 2019

projektový "den na modro"

přijďme tento den do školy
v modrém oblečení

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

se uskuteční 11. 4. 2019

v 13:00–16:00 hod.

Více informací zde.

VÝTVARNÉ POMŮCKY

Seznam pomůcek do výtvarné výchovy pro 6.–9. tř. naleznete zde.

DOD žďárských firem 2018, oceněný projekt žáků 8. třídy (video)