NÁVŠTĚVA DIVADLA

Ve čtvrtek 13. prosince navštívili žáci 1.–5. třídy Městské divadlo ve Žďáře n. S, kde shlédli představení královehradeckého divadla Drak s názvem Jak si hrají tatínkové.

SOUTĚŽ CHRISTMAS QUIZ

V úterý 11. prosince se dva týmy z naší školy, složené z žáků 8. a 9. třídy, zúčastnili soutěže Christmas Quiz, kterou pořádala Střední škola obchodu a služeb ve Žďáře nad Sázavou. Žáci soutěžili v deseti disciplínách, ve kterých prokazovali svoje schopnosti např. při poslechu, orientaci v textu nebo znalost slovní zásoby na téma Vánoce a vánočních tradic u nás i ve světě. Tým devaťáků dosáhl na stupně vítězů, když obsadil 3. místo. Gratulujeme. (foto)

MIKULÁŠ A ČERTI VE ŠKOLE

I tento rok si naši nejstarší žáci nachystali mikulášskou nadílku. Moudrý Mikuláš, hodný anděl a pět nezbedných čertů navštívili všechny třídy školy, hodné děti byly pochváleny a ty zlobivé čertům i Mikulášovi slíbily, že se polepší.  Prvňáčci dostali mikulášský balíček a všichni ostatní malou sladkost. Poté co Mikuláš s pekelníky prošli školou, zamířili všichni do mateřské školy, kde již byli dětmi netrpělivě očekáváni. (foto)

NÁVŠTĚVA PLANETÁRIA V BRNĚ

V pondělí 3. prosince žáci 1.–5. třídy navšítivli Hvězdárnu a planetárium v Brně. V digitáriu byla pro ně připravěna názorná prohlídka hvězdné oblohy s ukázkou jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí. Poté shlédli program Robinsonka. (foto)

OLYMPIÁDA V DĚJEPISE

Dne 23. listopadu se uskutečnilo školní kolo Olympiády v dějepise určené pro žáky 8. - 9. třídy. Všichni soutěžící žáci dosáhli výborných výsledků. Na 1. místě se umístila M. Mužátková (9. třída), která společně s dvěma dalšími úspěšnými řešiteli postupuje do okresního kola ve Žďáře nad Sázavou. (výsledky)

PROGRAM TONDA OBAL NA CESTÁCH

V úterý 27. listopadu naši školu opět navštívila lektorka EKO-KOMu s výukovým programem Tonda Obal na cestách. Každá třída z 1. až 6. ročníku strávila jednu hodinu povídáním o recyklaci odpadů a možnostech dalšího zpracování. Aktivně si vyzkoušeli třídění odpadů do barevných kontejnerů, shlédli  několik krátkých filmů z prostředí dalšího zpracování odpadů i jejich skladování. (foto)

TURNAJ VE FLORBALE

Ve čtvrtek 22. listopadu chlapci z 6. až 9. třídy reprezentovali naši školu v turnaji ve florbale SLZŠ O pohár ministra školství. Okrskové kolo této soutěže se konalo ve sportovní hale ve Žďáře nad Sázavou, kde své síly poměřilo celkem 10 týmů. Naši chlapci v silné konkurenci družstev nakonec vybojovali pěkné 5. místo. (výsledky) (foto)

VĚNUJ MOBIL

vysloužilé mobily
(funkční i poškozené) lze odevzdat v naší škole paní školnici
do pátku 25. ledna 2019

VÝTVARNÉ POMŮCKY

Seznam pomůcek do výtvarné výchovy pro 6.–9. tř. naleznete zde.

DOD žďárských firem 2018, oceněný projekt žáků 8. třídy (video)

Partnerská škola

Gimnazjum im. Jana Pawła II Stare Oborzyska (Polsko)