NÁVŠTĚVA DIVADLA

Ve čtvrtek 21. února navštívili žáci 3.–5. třídy Městské divadlo ve Žďáře n. S, kde shlédli činoherní anglicko–českou pohádku s písničkami s názvem A silly bear.

DIVADELNÍ UČEBNICE

Dne 21. února naši školu navštívili členové Divadélka pro školy z Hradce Králové a zahráli našim žákům představení Divadelní učebnice. Žáci se zábavnou formou seznámili s nejvýznamnějšími mezníky českého divadla 20. století a zhlédli ukázky z her Osvobozeného divadla, Divadlo Járy Cimrmana a mnohých dalších. (foto)

TECHNICKÝ KROUŽEK

20 dětí z 6. až 8. třídy pravidelně navštěvuje Technický kroužek, který probíhá na odborném pracovišti ve Žďáře n. S. (VOŠ a SPŠ, ul. Strojírenská) pod dohledem mistrů odborného výcviku.  V rámci kroužku probíhá také dlouhodobá soutěž o nejhezčí dřevěnou lampičku. (foto)

SOUTĚŽ V TROJBOJI

Ve středu 20. února se nominovaní chlapci a dívky z 6. až 9. třídy zúčastnili sportovní soutěže v trojboji, která se konala ve Žďáře n. S. Disciplíny, ve kterých porovnali své výkony se soupeři stejného věku byly člunkový běh, lehy-sedy a skoky přes švihadlo vždy po dobu 1 minuty. V soutěži jednotlivců vybojoval pěkné 2. místo Jiří Škoda (9. tř.) Gratulujeme. I naši další žáci podali pěkné sportovní výkony, řada z nich překonala i své osobní rekordy. (výsledky) (foto)

SOUTĚŽ VE ŠPLHU

Ve středu 20. února sedm nejlepších žáků ve šplhu z 1. až 5. třídy se vypravilo reprezentovat naši školu do Žďáru nad Sázavou. V okrskovém kole soutěže si nejlépe vedla Eliška Sommerová z 3. třídy, která s výborným časem 5,47 obsadila pěkné 2. místo a postupuje tak do okresního kola, které se uskuteční 20. března. Gratulujeme a budeme držet palce. (výsledky) (foto)

POZNEJ VYSOČINU

Ve středu 13. února proběhlo školní kolo soutěže Poznej Vysočinu, kterou každoročně vyhlašuje Kraj Vysočina a ve které jsou prověřovány všestranné znalosti o našem kraji. Mezi všemi žáky 2. stupně, jež se soutěže účastnili, dosáhl nejvyššího počtu bodů žák 8. třídy Martin Filip, který tak postupuje do krajského kola. Spolu s ním bude reprezentovat naši školu Tereza Chmelíková (6. tř.) jako vítězka školního kola mezi žákyněmi. Blahopřejeme a držíme palce v krajském kole, které se uskuteční v Jihlavě. (výsledky)

KARNEVALOVÉ MASKY VE 2. TŘÍDĚ

V prvouce si povídáme o masopustu a karnevalech a tak jsme si i některé masky vyzkoušeli. Všem nám to moc slušelo a hezky jsme si to užili. (foto)

PREVENTIVNÍ PROGRAMY POLICIE ČR

V pondělí 4. února se žáci 2. a 3. třídy zúčastnili preventivního programu Policie ČR s názvem Základy bezpečného chování a žáci 8. a 9. třídy absolvovali program Právní vědomí. (foto)

SVĚTOVÝ DEN VODY

pátek 22. března 2019

projektový "den na modro"

přijďme tento den do školy
v modrém oblečení

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

se uskuteční 11. 4. 2019

v 13:00–16:00 hod.

Více informací zde.

VÝTVARNÉ POMŮCKY

Seznam pomůcek do výtvarné výchovy pro 6.–9. tř. naleznete zde.

DOD žďárských firem 2018, oceněný projekt žáků 8. třídy (video)