STALETÉ KOŘENY

Dne 31. října byl pro žáky 7.–9. ročníku připraven vzdělávací program Staleté kořeny. Program se uskutečnil k výročí založení ČSR. Žáci se nad obrazem stromu - české lípy - zamýšleli nad českým národem, jeho povahou, zvláštnostmi, výjimečnostmi a uvědomovali si naše kořeny prostřednictvím odkazu nejvýznamnějších českých osobností. (foto)

PROJEKT KE DNI FIREM

Při příležitosti konání Dne otevřených dveří žďárských firem a Festivalu vzdělávání byla vyhlášena soutěž o nejkreativnější projekt. Úkolem bylo zpracovat klíčové informace o pořádajících osmi žďárských firmách. Žáci 8. třídy se do této soutěže zapojili a vytvořili deskovou hru, do které zapracovali podstatné informace o firmách a jejích výrobcích. Vyhlášení soutěže bude 8. listopadu na Festivalu vzdělávání v Kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou. (foto)

PREZENTACE STŘEDNÍ ŠKOLY

Ve čtvrtek 25. října byli žáci 9. třídy v rámci podpory volby povolání seznámeni s možností studia na Střední škole obchodní a služeb SČMSD Žďár nad Sázavou. Zástupce školy našim žákům prezentoval jednotlivé obory studia, maturitní i učební. Studenti střední školy pak předvedli ukázky práce své budoucí profese: míchání nápojů, účesy, masáže, líčení a kresbu portrétu. Žáci byli také pozváni na Dny otevřených dvěří a zážitkové odpoledne, které poběhne na jejích odborných pracovištích. (foto)

EXKURZE DO BRNA

Žáci 6. třídy navštívili 24. října město Brno. Seznámili se s brněnskými památkami, navštívili planetárium, kde zhlédli pořad Země v pohybu. Prohlédli si také starobylé kasematy na hradě Špilberk, ve kterých se dozvěděli něco o historii města Brna. (foto)

PODZIMNÍ SBĚR PAPÍRU A HLINÍKU

Ve čtvrtek 18. října se na naší škole uskutečnil již tradiční sběr papíru a hliníku, do kterého se zapojilo 85 dětí školy (tj. 59 % dětí). Dětí za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 8 tun papíru a lepenky a 61 kg hliníku. Vítezem školní soutěže ve sběru papíru se stala M. Sommerová (491 kg) a v soutěži ve sběru hliníku zvítězila E. Sommerová (12 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Poděkování patří i žákům 8. a 9. třídy, kteří nosili papír do kontejnerů. (výsledky papír, hliník) (foto)

SOUTĚŽ VE ČTYŘBOJI

Ve středu 17. října se tým sportovců, složený ze žáků 2. stupně, zúčastnil ve Žďáře nad Sázavou okresního kola sportovní soutěže ve čtyřboji. Žáci poměřili svoje síly ve šplhu, člunkovém běhu, hodu medicinbalem a skoku z místa. Velmi pěkného sportovního úspěchu dosáhla M. Koukalová z 6. třídy a J. Janošťák z 9. třídy, oba shodně obsadili 4. místo a postupují do krajského kola. Ani další naši sportovci se v silné konkurenci neztratili a podali pěkné výkony. (výsledky) (foto)

POŘAD MÁM CHYTRÉ TĚLO

17. října zhlédli žáci 4.–9. třídy vzdělávací pořad Mám chytré tělo. Děti na velkých pohyblivých pomůckách názorně viděly, jak fungují naše plíce, srdce, trávicí ústrojí, játra, ledviny či svaly. Dozvěděly se také něco o řízení těla pomocí nervů a hormonů, co se s námi děje, když jsme ve stresu či naopak v dobrém rozpoložení. Dostaly také několik rad, jak se stresu bránit a jak pacovat se svým sebevědomím a vnímáním sebe sama. (foto)

SBĚR POMERANČOVÉ A CITRONOVÉ KŮRY

Sběr bylin a kůry vstupuje do zimní části soutěže, kdy sbíráme už jen pomerančovou a citronovou kůru. Usušenou kůru noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu donesené kůry. Vyhodnocení Soutěže ve sběru bylin a a kůry za rok 2018 proběhne 31. 1. 2019.

ÚŘEDNÍ HODINY

v době letních prázdnin:

každá středa od 3. 7. do 28. 8.

v 8:00–12:00 hod.

POZEMKY

v době letních prázdnin

pro žáky 5.–8. třídy

každá středa od 3. 7. do 21. 8.

v 8:30–10:00 hod.

SEŠITY A POMŮCKY

pro školní rok 2019/2020

1.–5. třída

6.–9. třída

PROJEKT ŠPAČKOŠ

Sbíráme zlámané nebo již "vypsané" tužky a pastelky (špačky)

- krabice na sběr špačků (špačkoš) je umístěna ve škole vedle dveří paní školnice

- nevhazujte tužky a pastelky delší než 8 cm

Více o projektu naleznete zde.

Projekt Pod křídla

ADOPCE ZVÍŘETE
V ZOO JIHLAVA

DOD žďárských firem 2018, oceněný projekt žáků 8. třídy (video)