Vítejte na oficiálních stránkách školy,

jsme úplná základní škola, která poskytuje vzdělávání moderním způsobem. Dlouhodobě spolupracujeme s partnerskou školou v zahraničí, podporujeme technickou výuku na odborných pracovištích mimo naši školu, nabízíme řadu projektových i mimoškolních aktivit, myslíme i chováme se ekologicky. Individuální přístup věnujeme dětem se speciálními vzdělávácími potřebami i dětem nadaným. Více o škole naleznete zde.

NOVINKY

PROJEKT 30 LET OD SAMETOVÉ REVOLUCE

V letošním školním roce uplyne 30 let od listopadových událostí roku 1989. V rámci hodin dějepisu byl žákům 8. a 9. třídy zadán projekt. Měli oslovit svoje rodiče, prarodiče případně další pamětníky a položit jim několik otázek. Společně měli zavzpomínat na tento den, ale i na  změny, které se po roce 89 odehrály. Cílem projektu bylo nejen připomenout žákům tyto události, ale také si uvědomit, že historie je pořád živá, že to nejsou jen stránky v učebnici, ale skutečné příběhy a vzpomínky třeba i jejich nejbližších.  Sesbírané odpovědi si můžete přečíst na nástěnce ve vestibulu školy. (foto)

6. 11. 2019 - STÁVKA

Ve středu 6. 11. 2019 se pedagogičtí pracovníci naší školy zapojí do jednodenní protestní stávky pracovníků školství. Pro žáky bude úplně uzavřen provoz základní školy a školní družiny. Obědy jsou odhlášeny.

Provoz mateřské školy zůstane zachován v plném rozsahu.

OZNÁMENÍ O PŘIPRAVOVANÉ STÁVCE

Vzhledem k nespokojenosti s postupy MŠMT plánuje Českomoravský odborový svaz pracovníků školství vyhlásit na středu 6. 11. 2019 jednodenní protestní stávku pracovníků školství.

V případě vyhlášení stávky by se pedagogičtí pracovníci naší základní školy do stávky zapojili. Proto ředitelství školy rozhodlo, že v den stávky by byl pro žáky úplně uzavřen provoz základní školy a školní družiny.

Provoz mateřské školy by zůstal zachován v plném rozsahu.

Další informace upřesníme na webových stránkách školy.

Mgr. Dagmar Laštovičková (ředitelka školy)

V Bohdalově 4. 11. 2019

SBĚR POMERANČOVÉ A CITRONOVÉ KŮRY

Sběr bylin a kůry vstupuje do zimní části soutěže, kdy sbíráme už jen pomerančovou a citronovou kůru. Usušenou kůru noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu donesené kůry. Vyhodnocení Soutěže ve sběru bylin a a kůry za rok 2019 proběhne 30. 1. 2020 při slavnostním ukončení 1. pololetí.

HALLOWEEN VE ŠKOLE

Ve čtvrtek 31.10. jsme u nás ve škole oslavili Halloween, svátek Všech svatých. V tento den můžete potkat všelijaká stvoření ze záhrobí a různých tajemných světů, jako jsou duchové, zombíci, vlkodlaci, upíři  a podobně. Stejně tomu tak bylo i u nás ve škole. Pro všechny příšerky a stvůřičky bylo připraveno něco sladkého na zub, navíc starší strašidláci vyzkoušeli svoje dovednosti v různých soutěžích a zakřepčili na diskotéce. Všichni se tento den užili a určitě se s nimi uvidíme zase za rok :o) (foto) (práce dětí)

SOUTĚŽNÍ PROJEKTY 8. TŘÍDY A 9. TŘÍDY

Při příležitosti konání Dne otevřených dveří žďárských firem byla vyhlášena soutěž o nejkreativnější projekt. Úkolem bylo zpracovat klíčové informace o pořádajících osmi žďárských firmách (Del, Enpeka, Hettich, PKS, Teleflex, Tokoz, Vamafil, Zdar)  a městu Ždár n. S. Do projektu se zapojili žáci 8. třídy a žáci 9. třídy. Vyhlášení soutěže bude 14. listopadu na Festivalu vzdělávání v Kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou a oběma třídám budeme držet palce. 

Více o soutěži naleznete zde.

Soutěžní projekt 8. třídy (video)

Soutěžní projekt 9. třídy (video)

 

SBĚR PAPÍRU

V úterý 22. října 2019 se na naší škole uskutečnil již tradiční sběr papíru a hliníku, do kterého se zapojilo 73 dětí školy. Dětí za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 8 tun papíru a lepenky a 79 kg hliníku. Vítezem školní soutěže ve sběru papíru se stal M. Pokorný (800 kg) a v soutěži ve sběru hliníku zvítězila E. Sommerová (15,7 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Poděkování patří i žákům 9. třídy, kteří naložili veškerý papír do kontejnerů. (výsledky papír) (výsledky hliník)  (foto

PODZIMNÍ TVOŘENÍ

Žáci 1. stupně vyzdobili přízemí školní budovy krásnými výrobky z přírodnin. Pomocí své fantazie, pařezů, kaštanů, žaludů, bukvic, šípků, hub, šišek, kukuřic, mechu a mnoha dalších úlovků z přírody vyrobili úžasné postavičky, a to od malých panáčků po zdatné krále podzimu. Pestrost podzimních barev a množství nápadů člověka na chvíli zastaví a udrží ho v obdivu. Všechny děti byly odměněny sladkostí a svítícím halloweenským kelímkem. (foto)


<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

ZÁJMOVÉ KROUŽKY

nabídka

SEŠITY A POMŮCKY

pro školní rok 2019/2020

1.–5. třída

 6.–9. třída 

PROJEKT ŠPAČKOŠ

Sbíráme zlámané nebo již "vypsané" tužky a pastelky (špačky)

- krabice na sběr špačků (špačkoš) je umístěna ve škole vedle dveří paní školnice

- nevhazujte tužky a pastelky delší než 8 cm

Více o projektu naleznete zde.

Projekt Pod křídla

ADOPCE ZVÍŘETE
V ZOO JIHLAVA

VÍČKA PRO LUKÁŠE

sbíráme uzávěry o PET lahví

více zde