BAREVNÝ TÝDEN

Na týden od 3. do 7. února vyhlásil školní parlament Barevný týden, abychom měli veselejší vstup do 2. pololetí. Žáci přišli do školy oblečení každý den do jiné barvy. Začali jsme sice trochu nevesele černou barvou, ale od úterý se škola rozsvítila červenou, žlutou, modrou, růžovou a dalšími barvami. Pátek byl speciální den, kdy si každá třída vymyslela svůj vlastní styl, jak se obléci. Nejoriginálněji se tohoto úkolu zhostili osmáci, kteří celý den chodili po škole v županech :o) Ostatní nápady jistě odhalíte ve fotogalerii.

UKONČENÍ 1. POLOLETÍ A VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽÍ

První pololetí tohoto školního roku jsme slavnostně ukončili ve čtvrtek 30. ledna, kdy se všichni žáci školy shromáždili ve školní tělocvičně. Nejdříve paní ředitelka zhodnotila prospěch, chování a úspěchy dětí za 1. pololetí. Pak následovalo vyhodnocení již proběhlých soutěží, kdy byli oceněni nejen vítězové, ale i další žáci, kteří se do soutěží zapojili a pracovali nad rámec svých povinností. Z vědomostních soutěží byli odměněni úspěšní řešitelé národního kola soutěže Bobřík informatiky, Olympiády z českého jazyka, Dějepisné olympiády, Přírodovědného klokana a Vánočního kvízu. Oceněni byli také sportovci za pěkné výkony v soutěžích jako Zimní čtyřboj, Přespolní běh a dále účastníci Recitační soutěže. Letos poprvé byli také odměněni žáci za vzornou přípravu do vyučování a za vzornou školní docházku. Ve školní Soutěži ve sběru starého papíru a hliníku byli odměněni nejen vítězové, ale i všichni sběrači. Vyhodnocena byla i celoroční školní Soutěž ve sběru léčivých bylin. Po skončení slavnostního shromáždění byly dětem předány výpisy vysvědčení za 1. pololetí. (foto)

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Ve středu 29. ledna se ve Žďáře nad Sázavou uskutečnilo okresní kolo Matematické olympiády, kde se setkalo 51 úspěšných řešitelů ze školních kol. Naši školu v kategorii Z5 reprezentovala žákyně 5. třídy Lenka Sedmidubská (42. místo) a Barbora Bartušková, která získala krásné 9. místo a stala se úspěšnou řešitelkou  okresní soutěže. Gratulujeme. (výsledky)

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

Ve dnech 22.–29. ledna proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Soutěže se zúčastnilo 51 žáků a vítězi jednotlivých kategorií se stali: Vojtěch Kolář ze 6. třídy, Tereza Chmelíková ze 7. třídy a v kategorii nejstarších žáků Martin Filip (9. tř.). Tito žáci budou v únoru naši školu reprezentovat v okresním kole soutěže. Hodně štěstí.

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

V úterý 21. ledna se se ve Žďáře n. S. uskutečnilo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši školu reprezentovala žákyně 9. třídy Natálie Šorfová, která obsadila 33. místo. (výsledky)

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

Ve čtvrtek 16. ledna se ve Žďáře nad Sázavou uskutečnilo okresní kolo Dějepisné olympiády. Naši školu reprezentoval vítěz školního kola Martin Filip z 9. třídy, který obsadil 29. místo. (výsledky)

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

V pátek 10. ledna bylo ukončeno školní kolo Matematické olympiády pro 5. ročník. Šest náročných příkladů nejlépe vyřešily Lenka Sedmidubská a Barbora Bartušková. Na konci ledna budou obě děvčata reprezentovat naši školu na okresním kole ve Žďáře nad Sázavou.

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

V prvním týdnu po vánočních prázdninách někteří žáci 8. a 9. třídy bojovali o účast v okresním kole Olympiády v českém jazyce. Ve školním kole zvítězila Natálie Šorfová z 9. třídy, která pojede naši školu reprezentovat 21.1. do Žďáru nad Sázavou. Přejeme hodně štěstí. (výsledky školního kola)

PLÁN VÝUKY

v době uzavření školy