EXKURZE DO PRAHY

Dne 17. října navštívili žáci 7. třídy Prahu. Za krásného počasí si prohlédli její největší pamětihodnosti. Navštívili jsme Pražský hrad s chrámem svatého Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem a Sálem zemských desek. Prošli jsme se Zlatou uličkou a prohlédli jsme si věž Daliborku s vězením. Objevili jsme krásy pražských náměstí, na Václavském náměstí jsme obdivovali sochu svatého Václava a Národní muzeum, na Staroměstském náměstí zase orloj a pomník Jana Husa. Prošli jsme se po Karlově mostě, zamířili jsme i k Národnímu divadlu. Město Praha patří skutečně k našim nejkrásnějším městům. (foto)

SOUTĚŽ V ZIMNÍM ČTYŘBOJI

Ve středu se žáci 7. až 9. třídy naší školy zúčastnili sportovní soutěže Zimní čtyřboj ve Žďáru nad Sázavou. Své síly poměřili ve šplhu, hodu medicinbalem, skoku z místa a člunkovém běhu. Vynikajícího úspěchu dosáhla Monika Koukalová (7. třída), která se umístila na 2. místě a postoupila do krajského kola. I ostatní žáci reprezentovali naši školu se ctí. (výsledky) (foto)

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Ve středu 16. října se žáci 8. a 9. třídy zapojili do školního kola vědomostní soutěže Přírodovědný klokan 2019, ve které prověřili své znalosti z fyziky, chemie, zeměpisu a  matematiky. V kategorii Kadet dosáhla nejlepšího výsledku žákyně 8. třídy V. Vildová. Gratulujeme. (výsledky školního kola)

NABÍDKA OCHUCENÝCH VÝROBKŮ

V rámci projektu Mléko do škol dostávají žáci neochucené mléčné výrobky zdarma. Od října 2019 mají žáci možnost zpestřit si neochucený sortiment mléčných výrobků ochucenými výrobky, které však JIŽ nejsou zdarma. Zvýhodněná cena pro žáky: 1 kus ochuceného mléka Kravík 6 Kč, 1 kus ochuceného jogurtu 4 Kč.

Žáci si mohou každou středu v časech 7:10 – 7:25 a 8:15 – 8:25 zakoupit u paní Špinarové 1 kus ochuceného mléčného výrobku dle nabídky za uvedené ceny (tzn. 1 kus v 1 týdnu na 1 žáka).

EXKURZE DO ELEKTRÁREN DALEŠICE, DUKOVANY

V úterý 15. října se žáci 8. a 9. třídy vydali na zajímavou exkurzi do elektráren nacházejících se v Kraji Vysočina. Jako první navštívili Přečerpávací vodní elektrárnu Dalešice, kde  byl žákům umožněn vstup s průvodcem do prostoru elektrárny, do Infocentra a na balkon strojovny. Poté se přesunuli do Jaderné elektrárny Dukovany. Tam se na názorných trojrozměrných modelech seznámili s reaktorem, reaktorovým blokem, ukládáním použitého paliva, jadernou bezpečností a dalšími termíny jaderné fyziky. Po exkurzi následovala návštěva Třebíče s prohlídkou dominant města. (foto)

TURNAJ V MINIFOTBALE

V pátek 10. října se chlapci z 6.–9. třídy zúčastnili okrskového kola turnaje v minifotbale, který se konal ve Žďáře nad Sázavou. Do turnaje se zapojilo celkem sedm základních škol: 2. ZŠ, 3. ZŠ, 4. ZŠ, ZŠ Palachova, Gymnazium Žďár n. S., ZŠ Nížkov, ZŠ a MŠ Bohdalov. Naši fotbalisté v silné konkurenci družstev vybojovali 5. místo. (foto)

EXKURZE DO ZDT NOVÉ VESELÍ

V úterý 8. října se žáci 9. třídy vydali na exkurzi do firmy ZDT Nové Veselí, největšího českého výrobce zemědělské dopravní techniky. Prošli si výrobní halu a sledovali postup výroby vleku za traktor, k čemuž jim byl podán i podrobný výklad. Děkujeme všem, kteří se našim žákům věnovali.

CHOVATELSKÁ VÝSTAVA

V pátek 4. října žáci naší školy navštívili krajskou chovatelskou výstavu Výstava Vysočiny Bohdalov, kde bylo vystaveno téměř 3 000 ks drobných a hospodářských zvířat (králíci, holubi, drůběž, okrasné ptactvo, ovce, kozy a další). Žáci 6.–9. třídy pomáhali při organizaci výstavy a pro mladší děti byly připraveny různé soutěže a kvízy o domácích zvířatech. Výstavu doprovázela akce Hrátky se zvířátky (králičí hop, ukázka výcviku psa, stříhání ovce atd.). (foto)

ZÁJMOVÉ KROUŽKY

nabídka

SEŠITY A POMŮCKY

pro školní rok 2019/2020

1.–5. třída

6.–9. třída

PROJEKT ŠPAČKOŠ

Sbíráme zlámané nebo již "vypsané" tužky a pastelky (špačky)

- krabice na sběr špačků (špačkoš) je umístěna ve škole vedle dveří paní školnice

- nevhazujte tužky a pastelky delší než 8 cm

Více o projektu naleznete zde.

Projekt Pod křídla

ADOPCE ZVÍŘETE