TURNAJ V ČLOVĚČE, NEZLOB SE

Čekání na rozbalování dárečků si děti z 2. třídy  zkrátily turnajem ve hře Člověče nezlob se. Nejtěžší bylo se opravdu nezlobit, i když zrovna šestky nepadají. Vítězem turnaje se stal Petřík Klimeš. (foto)

ANGLICKÉ DIVADLO V ZR

Ve čtvrtek 19. prosince se žáci 9. třídy vydali na Gymnázium do Žďáru nad Sázavou, aby tam zhlédli divadelní představení hrané v anglickém jazyce. Byla to pohádka o Sněhurce, v podání studentů 3. ročníku Gymnázia ale přejmenovaná na Sněhurka a sedm podezřelých. A to nebyla jediná inovace klasické pohádky. V této nové verzi se vedle trpaslíků a macechy objevili i detektiv, policie, Popelka a dokonce i pan školník. (foto)

ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU

Ve středu 18. prosince si žáci základní školy připravili tradiční vánoční vystoupení Zpívání u stromečku, které se poprvé uskutečnilo v kulturním domě. Byl to již sedmnáctý ročník, tentokrát navíc doplněný fotogalerií z minulých let. Před zcela zaplněným hledištěm vystoupily se svým programem jednotlivé třídy, kdy děti recitovaly, zpívaly koledy, tancovaly a zahrály řadu pěkných a vtipných scének. Věříme, že děti svým vystoupením potěšily všechny přítomné a navodily opravdovou vánoční náladu. (foto)

VÁNOČNÍ KVÍZ

V úterý 17. prosince se tříčlenný tým složený z žáků 8. a 9. třídy naší školy zúčastnil soutěže Christmas Quiz, Vánoční kvíz, kterou pořádá každý rok Střední škola obchodu a služeb ve Žďáru nad Sázavou. Tématem soutěže jsou samozřejmě Vánoce, vánoční tradice a zvyklosti nejen u nás, ale i v anglicky mluvících zemích. Naši soutěžící obsadili 10. místo. (foto)

PROHLÍDKA BETLÉMŮ

Ve čtvrtek 19. prosince se žáci z 1. až 5. třídy vypravili na prohlídku betlémů. Nejdříve si prohlédli betlém u Šustrů a pak se vydali na betlémy do místního kostela. (foto)

VÁNOČNÍ TURNAJ V RINGU

V pátek  13. prosince se uskutečnil již tradiční Vánoční turnaj v ringu, který byl určen pro žáky 6.–9. třídy. Do soutěže se zapojilo 15 dětí, které byly rozděleny do 3 smíšených družstev. Všichni sportovci si zasloužili pochvalu za nadšení i sportovní výkony. (foto)

VÁNOČNÍ PROGRAM V EDENU

V úterý 10. prosince žáci 1. až 3. třídy také navštívili vánoční program v Edenu v Bystřici nad Pernštejnem. Připomenuli si lidové tradice, zvyky a pověry spojené s obdobím Vánoc, prošli Horáckou vesnici a pochutnali si na medovém čaji a perníčkách. (foto)

MIKULÁŠ A ČERTI

I tento rok navštívil naši školu Mikuláš, hodný anděl a pětice nezbedných čertů. Děti se trochu bály, ale i těšily právě na tento den a pro Mikuláše a čerty si připravily různé básničky a písničky. Hodné děti byly pochváleny a ty zlobivé čertům i Mikulášovi slíbily, že se polepší. Prvňáčci dostali mikulášský balíček a všichni ostatní malou sladkost. Ze školy Mikuláš zamířil do mateřské školy. (foto)

PLÁN VÝUKY

v době uzavření školy