OZNÁMENÍ O PŘIPRAVOVANÉ STÁVCE

Vzhledem k nespokojenosti s postupy MŠMT plánuje Českomoravský odborový svaz pracovníků školství vyhlásit na středu 6. 11. 2019 jednodenní protestní stávku pracovníků školství.

V případě vyhlášení stávky by se pedagogičtí pracovníci naší základní školy do stávky zapojili. Proto ředitelství školy rozhodlo, že v den stávky by byl pro žáky úplně uzavřen provoz základní školy a školní družiny.

Provoz mateřské školy by zůstal zachován v plném rozsahu.

Další informace upřesníme na webových stránkách školy.

Mgr. Dagmar Laštovičková (ředitelka školy)

V Bohdalově 4. 11. 2019

SBĚR POMERANČOVÉ A CITRONOVÉ KŮRY

Sběr bylin a kůry vstupuje do zimní části soutěže, kdy sbíráme už jen pomerančovou a citronovou kůru. Usušenou kůru noste do školy (sborovna - 1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu donesené kůry. Vyhodnocení Soutěže ve sběru bylin a a kůry za rok 2019 proběhne 30. 1. 2020 při slavnostním ukončení 1. pololetí.

HALLOWEEN VE ŠKOLE

Ve čtvrtek 31.10. jsme u nás ve škole oslavili Halloween, svátek Všech svatých. V tento den můžete potkat všelijaká stvoření ze záhrobí a různých tajemných světů, jako jsou duchové, zombíci, vlkodlaci, upíři  a podobně. Stejně tomu tak bylo i u nás ve škole. Pro všechny příšerky a stvůřičky bylo připraveno něco sladkého na zub, navíc starší strašidláci vyzkoušeli svoje dovednosti v různých soutěžích a zakřepčili na diskotéce. Všichni se tento den užili a určitě se s nimi uvidíme zase za rok :o) (foto) (práce dětí)

SOUTĚŽNÍ PROJEKTY 8. TŘÍDY A 9. TŘÍDY

Při příležitosti konání Dne otevřených dveří žďárských firem byla vyhlášena soutěž o nejkreativnější projekt. Úkolem bylo zpracovat klíčové informace o pořádajících osmi žďárských firmách (Del, Enpeka, Hettich, PKS, Teleflex, Tokoz, Vamafil, Zdar)  a městu Ždár n. S. Do projektu se zapojili žáci 8. třídy a žáci 9. třídy. Vyhlášení soutěže bude 14. listopadu na Festivalu vzdělávání v Kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou a oběma třídám budeme držet palce.

Více o soutěži naleznete zde.

Soutěžní projekt 8. třídy (video)

Soutěžní projekt 9. třídy (video)

SBĚR PAPÍRU

V úterý 22. října 2019 se na naší škole uskutečnil již tradiční sběr papíru a hliníku, do kterého se zapojilo 73 dětí školy. Dětí za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 8 tun papíru a lepenky a 87 kg hliníku. Vítezem školní soutěže ve sběru papíru se stal M. Pokorný (800 kg) a v soutěži ve sběru hliníku zvítězila E. Sommerová (15,7 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Poděkování patří i žákům 9. třídy, kteří naložili veškerý papír do kontejnerů. (výsledky papír) (výsledky hliník)  (foto

PODZIMNÍ TVOŘENÍ

Žáci 1. stupně vyzdobili přízemí školní budovy krásnými výrobky z přírodnin. Pomocí své fantazie, pařezů, kaštanů, žaludů, bukvic, šípků, hub, šišek, kukuřic, mechu a mnoha dalších úlovků z přírody vyrobili úžasné postavičky, a to od malých panáčků po zdatné krále podzimu. Pestrost podzimních barev a množství nápadů člověka na chvíli zastaví a udrží ho v obdivu. Všechny děti byly odměněny sladkostí a svítícím halloweenským kelímkem. (foto)

EXKURZE DO PRAHY

Dne 17. října navštívili žáci 7. třídy Prahu. Za krásného počasí si prohlédli její největší pamětihodnosti. Navštívili jsme Pražský hrad s chrámem svatého Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem a Sálem zemských desek. Prošli jsme se Zlatou uličkou a prohlédli jsme si věž Daliborku s vězením. Objevili jsme krásy pražských náměstí, na Václavském náměstí jsme obdivovali sochu svatého Václava a Národní muzeum, na Staroměstském náměstí zase orloj a pomník Jana Husa. Prošli jsme se po Karlově mostě, zamířili jsme i k Národnímu divadlu. Město Praha patří skutečně k našim nejkrásnějším městům. (foto)

SOUTĚŽ V ZIMNÍM ČTYŘBOJI

Ve středu se žáci 7. až 9. třídy naší školy zúčastnili sportovní soutěže Zimní čtyřboj ve Žďáru nad Sázavou. Své síly poměřili ve šplhu, hodu medicinbalem, skoku z místa a člunkovém běhu. Vynikajícího úspěchu dosáhla Monika Koukalová (7. třída), která se umístila na 2. místě a postoupila do krajského kola. I ostatní žáci reprezentovali naši školu se ctí. (výsledky) (foto)

ÚŘEDNÍ HODINY

v době letních prázdnin:
středa od 8. 7. do 26. 8.
v 7:30–12:30 hod.

POZEMKY

v době letních prázdnin
pro žáky 5.–8. třídy:
středa od 8. 7. do 19. 8.
v 8:30–10:00 hod.

SEŠITY A POMŮCKY