DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

Dne 20. listopadu proběhlo na naší škole školní kolo Dějepisné olympiády. Soutěž je určena žákům 8. a 9. ročníku, letos byla na téma "Dlouhé století se loučí (1880 - 1920)". Vítězem se stal Martin Filip z 9. třídy a bude nás reprezentovat v okresním kole ve Žďáru nad Sázavou. (výsledky)

TESTOVÁNÍ ČŠI

Naše škola byla zařazena do skupiny škol, ve kterých bylo v listopadu 2019 provedeno výběrové zjišťování výsledků vzdělávání. Na naší škole byla sledovanou oblastí matematická gramotnost v 6. třídě.

KRAJSKÉ KOLO ČTYŘBOJE

V sobotu 16. listopadu proběhlo v Havlíčkově Brodě krajské kolo sportovní soutěže Zimní čtyřboj. Za naši školu z okresního kola postoupila žákyně 7. třídy Monika Koukalová, která si svými výkony ve velmi vyrovnané soutěži vybojovala skvělé 4. místo v kategorii starších žákyň. Blahopřejeme. (výsledky)

ÚSPĚŠNÉ PROJEKTY ŽÁKŮ 8. A 9. TŘÍDY

Ve čtvrtek 14. listopadu žáci 8. a 9. třídy navštívili ve Ždáře n. S. Festival vzdělávání, kde si prohlédli nabídku oborů středních škol. Hlavně se ale zúčastnili vyhlášení soutěže o nejkreativnější projekt v rámci Dne otevřených dveří žďárských firem. Zástupci města a osmi firem (DEL, ENPEKA, HETTICH, PKS holding, TELEFLEX, TOKOZ, VAMAFIL, ZDAR) vyhlásili pětici nejlepších soutěžních projektů. Mezi oceněnými byly hned dva projekty z naší školy a to projekty žáků 8. třídy a 9. třídy, kdy každá třída vyhrála 15 000 Kč na školní výlet. Gratulujeme. (foto)

EXKURZE DO FIREM

Ve čtvrtek 14. listopadu se uskutečnil Den otevřených dvěří žďárských firem. V rámci této akce si žáci 9. třídy prohlédli pracoviště s odborným výkladem ve firmách Hettich a PKS holding. (foto)

BOBŘÍK INFORMATIKY

Ve dnech 4.–13. listopadu se žáci 5. až 9. třídy zapojili do národní soutěže Bobřík informatiky. Soutěž je zaměřená na porozumění informacím, řešení problémů, logické myšlení a rozvoj digitální gramotnosti. Ve školním kole kategorie Mini (5. tř.) bobříky ulovili L. Sedmidubská, Š. Šorf, V. Kapaňová a D. Křesťan. V kategorii Benjamin (6.–7. tř.) se úspěšnými řešiteli stali T. Chmelíková, T. Landsmanová, L. Karásková, V. Kolář. V nejstarší kategorii Kadet (8.–9. tř.) se úspěšnými řešiteli stali D. Geidl, V. Ondráček, C. Promberger, V. Vildová J. Říha. Gratulujeme. (výsledky Mini) (výsledky Benjamin) (výsledky Kadet)

LES VE 2. TŘÍDĚ

Žáci 2. třídy si v hodinách prvouky vyprávěli o lesích, podzimu a zvířátkách. V hodinách čtení přečetli mnoho článků s touto tématikou a proto se rozhodli, že si vytvoří malý les i ve své třídě. Přinesli si k tomu spoustu přírodnin a les vytvořili v pracovních činnostech.  Moc se jim povedl. (foto)

EXKURZE DO BRNA

V úterý 12. listopadu se žáci 6. třídy vydali na exkurzi do Brna. Po krátké procházce centrem města a návštěvě brněnského draka na Staré radnici se vydali na Špilberk, aby si prohlédli kasematy a seznámili se s historií města. Dalším zajímavým místem, které navštívili, byl Pavilon Anthropos, součást Moravského zemského muzea. Zde si poslechli velmi poutavý výklad o vývoji lidského rodu a prohlédli si zajímavé exponáty dokládající život našich předků, jejich vývoj, způsob obživy, pravěké umění atd. Součástí expozice je i rekonstrukce mamuta v životní velikosti. (foto)

ZÁJMOVÉ KROUŽKY

nabídka

SEŠITY A POMŮCKY

pro školní rok 2019/2020

1.–5. třída

6.–9. třída

PROJEKT ŠPAČKOŠ

Sbíráme zlámané nebo již "vypsané" tužky a pastelky (špačky)

- krabice na sběr špačků (špačkoš) je umístěna ve škole vedle dveří paní školnice

- nevhazujte tužky a pastelky delší než 8 cm

Více o projektu naleznete zde.

Projekt Pod křídla

ADOPCE ZVÍŘETE