EKOAKTIVITY

PODZIMNÍ SBĚR PAPÍRU A HLINÍKU

Ve čtvrtek 8. října se na naší škole uskutečnil již tradičně sběr starého papíru a hliníku, do kterého se zapojilo 56 žáků školy. Děti za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 6 460 kg papíru a 230 kg hliníku. Vítězem školní soutěže ve sběru papíru se stala Aneta Kolářová ze 4. třídy (840 kg) a v soutěži ve sběru hliníku zvítězila Eliška Rychtecká z 2. třídy (26,2 kg). Pochvalu si zaslouží žáci 9. třídy, kteří pomáhali s nakládáním veškerého papíru i hliníku do kontejneru. Poděkování patří také všem dětem i rodičům, kteří se do akce zapojili a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí.
(výsledky papíruvýsledky hliníku) (foto)

SBĚR BYLIN A KŮRY

Soutěž ve sběru léčivých bylin a pomerančové kůry vstupuje do jarní části, kdy už je možné venku nasbírat řadu bylinek. Usušené byliny můžete zanést do školy, uveďte jméno žáka, případně váhu usušených bylin. Do soutěže se mohou zapojit všechny děti naší školy. Nejlepší sběrači a sběračky za rok 2020 budou odměněni.
Seznam bylin naleznete zde.
Pravidla pro sběr:
- bylinky sbíráme za suchého počasí
- sbíráme z míst, která jsou dostatečně vzdálená od prašných silnic
- na sběr používáme plátěné pytle, košík atd. a co nejdříve rozložíme k sušení, aby nedošlo k zapaření
- sušíme ve stínu v tenké vrstvě, v dobře větrané místnosti.

PODZIMNÍ SBĚR PAPÍRU A HLINÍKU

V úterý 22. října 2019 se na naší škole uskutečnil již tradiční sběr papíru a hliníku, do kterého se zapojilo 73 dětí školy. Dětí za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 8 tun papíru a lepenky a 87 kg hliníku. Vítezem školní soutěže ve sběru papíru se stal M. Pokorný (800 kg) a v soutěži ve sběru hliníku zvítězila E. Sommerová (15,7 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Poděkování patří i žákům 9. třídy, kteří naložili veškerý papír do kontejnerů. (výsledky papír) (výsledky hliník)  (foto

JARNÍ SBĚR PAPÍRU A HLINÍKU

V pátek 26. dubna 2019 se na naší škole uskutečnil již tradiční sběr papíru a hliníku, do kterého se zapojilo 81 dětí školy. Dětí za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 7,19 tun papíru a lepenky, 108 kg hliníku a 74 kg PETvíček. Vítezem školní soutěže ve sběru papíru se stal M. Pokorný (421 kg) a v soutěži ve sběru hliníku zvítězila D. Chalupová (46 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Poděkování patří i žákům 9. třídy, kteří naložili veškerý papír do kontejnerů. (výsledky papír, hliník)  (foto

PROJEKT - SVĚTOVÝ DEN VODY

V pátek 22. března se také naše škola připojila k oslavě Světového dne vody. Všechny děti i dospělí přišli tento den v modrém oblečení. Pro děti 1. stupně byl připraven hudební kvíz s vodní tématikou, do kterého se zapojilo 26 žáků, 17 z nich získalo plný počet bodů. I pro žáky 2. stupně byla připravena tématická soutěž, kterou vyhrála žákyně 9. třídy Lenka Rychtecká. Téma voda se objevila v řadě aktivitách během celého týdne. Mladší děti malovaly obrázky, vytvářely koláže o vodě, myšlenkové mapy o využití vody, výtvarné práce o životě ve vodě, pozvávaly vodu v přírodě. Starší žáci zase rozebírali báseň Modlitba pro vodu a také se pokoušeli o vlastní tvorbu. ( foto  (výsledky soutěže)

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE VE SBĚRU BYLIN KŮRY

Sběr léčivých bylin na naší škole probíhá v jarních a letních měsících a v zimní části roku žáci nosí usušenou pomerančovou a citrónovou kůru. Soutěž ve sběru bylin a kůry probíhá celý kalendářní rok a její vyhodnocení se děje vždy při slavnostním ukončení 1. pololetí. Nejlepším sběračem bylin a kůry za rok 2018 se stala L. Rychtecká, druhé místo získala D. Dočekalová a třetí J. Janošťák. Gratulujeme.

EKOSOUTĚŽ

V druhé polovině ledna byla pro žáky 2. stupně připravena vědomostní soutěž s ekologickou tématikou. Otázky z oblasti třídění odpadů a ochrany přírody nejlépe zvládl žák 8. třídy M. Filip, druhé místo obsadila T. Chmelíková a třetí místo M. Šustr. Gratulujeme.

BATERKOŽROUTI

V lednu 2019 v rámci programu Recyklohraní se děti z 1.–5. třídy zapojily do kreativního úkolu s názvem Vytvořte Baterkožrouta. Mladší žáci podlé své fantazie Baterkožrouta namalovaly a ti starší vyráběli sběrné nádoby na použité baterie z různých materiálů. Výstavu moc hezkých obrázků a naprosto jedinečných Baterkožroutů naleznete zde

AKCE VĚNUJ MOBIL

Naše škola se každoročně zapojuje do sběrové akce Věnuj mobil v rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Během ledna 2019 bylo odevzdáno celkem 40 ks mobilů. Poděkování patří všem, kteří se do této kampaně zapojili.

SBĚR ELEKTROZAŘÍZENÍ

V podzimních měsících proběhl odvoz nashromážděného elektrozařízení,kdy fimě Asekol jsme odevzdali 148 kg drobného elektrozařízení.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

SBĚR SVĚTELNÝCH ZDROJŮ

Malá sběrná nádoba a další nádoby na baterie, tonery, elektro jsou umístěny na chodbě vedle dveří školníka.

Instrukce ke sběru světelných zdrojů

SBĚR DROBNÉHO ELEKTROZAŘÍZENÍ

SBĚR POUŽITÉHO KUCHYŇSKÉHO OLEJE

Použitý kuchyňský olej můžete odevzdávat v dobře uzavřených PET lahvích paní školnici.

informační leták