EKOAKTIVITY

PODZIMNÍ SBĚR PAPÍRU A HLINÍKU

V úterý 22. října 2019 se na naší škole uskutečnil již tradiční sběr papíru a hliníku, do kterého se zapojilo 73 dětí školy. Dětí za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 8 tun papíru a lepenky a 79 kg hliníku. Vítezem školní soutěže ve sběru papíru se stal M. Pokorný (800 kg) a v soutěži ve sběru hliníku zvítězila E. Sommerová (15,7 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Poděkování patří i žákům 9. třídy, kteří naložili veškerý papír do kontejnerů. (výsledky papír) (výsledky hliník)  (foto

JARNÍ SBĚR PAPÍRU A HLINÍKU

V pátek 26. dubna 2019 se na naší škole uskutečnil již tradiční sběr papíru a hliníku, do kterého se zapojilo 81 dětí školy. Dětí za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 7,19 tun papíru a lepenky, 108 kg hliníku a 74 kg PETvíček. Vítezem školní soutěže ve sběru papíru se stal M. Pokorný (421 kg) a v soutěži ve sběru hliníku zvítězila D. Chalupová (46 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Poděkování patří i žákům 9. třídy, kteří naložili veškerý papír do kontejnerů. (výsledky papír, hliník)  (foto

PROJEKT - SVĚTOVÝ DEN VODY

V pátek 22. března se také naše škola připojila k oslavě Světového dne vody. Všechny děti i dospělí přišli tento den v modrém oblečení. Pro děti 1. stupně byl připraven hudební kvíz s vodní tématikou, do kterého se zapojilo 26 žáků, 17 z nich získalo plný počet bodů. I pro žáky 2. stupně byla připravena tématická soutěž, kterou vyhrála žákyně 9. třídy Lenka Rychtecká. Téma voda se objevila v řadě aktivitách během celého týdne. Mladší děti malovaly obrázky, vytvářely koláže o vodě, myšlenkové mapy o využití vody, výtvarné práce o životě ve vodě, pozvávaly vodu v přírodě. Starší žáci zase rozebírali báseň Modlitba pro vodu a také se pokoušeli o vlastní tvorbu. ( foto  (výsledky soutěže)

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE VE SBĚRU BYLIN KŮRY

Sběr léčivých bylin na naší škole probíhá v jarních a letních měsících a v zimní části roku žáci nosí usušenou pomerančovou a citrónovou kůru. Soutěž ve sběru bylin a kůry probíhá celý kalendářní rok a její vyhodnocení se děje vždy při slavnostním ukončení 1. pololetí. Nejlepším sběračem bylin a kůry za rok 2018 se stala L. Rychtecká, druhé místo získala D. Dočekalová a třetí J. Janošťák. Gratulujeme.

EKOSOUTĚŽ

V druhé polovině ledna byla pro žáky 2. stupně připravena vědomostní soutěž s ekologickou tématikou. Otázky z oblasti třídění odpadů a ochrany přírody nejlépe zvládl žák 8. třídy M. Filip, druhé místo obsadila T. Chmelíková a třetí místo M. Šustr. Gratulujeme.

BATERKOŽROUTI

V lednu 2019 v rámci programu Recyklohraní se děti z 1.–5. třídy zapojily do kreativního úkolu s názvem Vytvořte Baterkožrouta. Mladší žáci podlé své fantazie Baterkožrouta namalovaly a ti starší vyráběli sběrné nádoby na použité baterie z různých materiálů. Výstavu moc hezkých obrázků a naprosto jedinečných Baterkožroutů naleznete zde

AKCE VĚNUJ MOBIL

Naše škola se každoročně zapojuje do sběrové akce Věnuj mobil v rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Během ledna 2019 bylo odevzdáno celkem 40 ks mobilů. Poděkování patří všem, kteří se do této kampaně zapojili.

SBĚR ELEKTROZAŘÍZENÍ

V podzimních měsících proběhl odvoz nashromážděného elektrozařízení,kdy fimě Asekol jsme odevzdali 148 kg drobného elektrozařízení.

PROGRAM TONDA OBAL NA CESTÁCH

V úterý 27. listopadu naši školu opět navštívila lektorka EKO-KOMu s výukovým programem Tonda Obal na cestách. Každá třída z 1. až 6. ročníku strávila jednu hodinu povídáním o recyklaci odpadů a možnostech dalšího zpracování. Aktivně si vyzkoušeli třídění odpadů do barevných kontejnerů, shlédli  několik krátkých filmů z prostředí dalšího zpracování odpadů i jejich skladování. (foto)

PODZIMNÍ SBĚR PAPÍRU A HLINÍKU

Ve čtvrtek 18. října se na naší škole uskutečnil již tradiční sběr papíru a hliníku, do kterého se zapojilo 85 dětí školy (tj. 59 % dětí). Dětí za pomoci rodičů přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 8 tun papíru a lepenky a 61 kg hliníku. Vítezem školní soutěže ve sběru papíru se stala M. Sommerová (491 kg) a v soutěži ve sběru hliníku zvítězila E. Sommerová (12 kg). Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se zapojili do akce ve sběru a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí. Poděkování patří i žákům 8. a 9. třídy, kteří nosili papír do kontejnerů. (výsledky papírhliník) (foto)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

SBĚR SVĚTELNÝCH ZDROJŮ

Malá sběrná nádoba a další nádoby na baterie, tonery, elektro jsou umístěny na chodbě vedle dveří školníka.

Instrukce ke sběru světelných zdrojů

SBĚR DROBNÉHO ELEKTROZAŘÍZENÍ

SBĚR POUŽITÉHO KUCHYŇSKÉHO OLEJE

Použitý kuchyňský olej můžete odevzdávat v dobře uzavřených PET lahvích paní školnici.

informační leták