ARCHIV 2017/2018

  • Akce a soutěže 2017/2018 (doc) (pdf)

NOVINKY 2017/2018

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

V pátek 29. června proběhlo v budově Kulturního domu slavnostní ukončení školního roku za přítomnosti pana starosty A. Judy, členů Školské rady, rodičů a dalších hostů. Vyhodnocovaly se soutěže vědomostní, sportovní a soutěž ve sběru papíru a hliníku. Úspěšným žákům v soutěžích byla rozdána řada diplomů, medailií, odznaků a věcných cen. Také jsme se všichni  rozloučili s žáky 9. třídy, kterým přejeme šťastné vykročení do nových škol a mnoho úspěchů. Nakonec se děti rozešly do svých tříd, kde jim byla předána vysvědčení a prázdniny tak mohly konečně začít. (foto)

Všem přejeme krásné léto plné sluníčka a pohody. 

VÝPRAVY DO OKOLÍ BOHDALOVA

Ve středu 27. června podnikli žáci 6.–9. třídy turistické pochody do okolí Bohdalova. Šesťáci a osmáci se vypravili na Blažkov. Žáci sedmé třídy dopochodovali ke Stříbrné studánce u Chroustova a devátá třída zdolala Hudcovu skálu. (foto)

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Ve středu 27. června bylo všech 10 prvňáčků pasováno na čtenáře. Po krátké ukázce čtení složily děti slib. Potom dostaly diplom a čokoládovou medaili. (foto)

AKCE SPANÍ VE ŠKOLE

V pondělí 25. června byla pro žáky 2. stupně připravena netradiční akce s názvem Spaní ve škole, kterou organizoval žákovský parlament. Pro děti byl připraven sportovní turnaj ve vybíjené a hře ringo. Všichni si domů určitě odnesli pěkné zážitky a vzpomínky na spaní ve škole. (foto)

VÝLET DO PŘIBYSLAVI

Dne 22. června se vydali žáci 2. třídy na výlet do Přibyslavi. Pro některé děti byla jízda vlakem novým zážitkem, na který se už dlouho dopředu těšily. Návštěva Hasičského muzea byla zajímavá, děti si mohly zkusit pumpovat i zatroubit na poplach. Potom si v přibyslavské cukrárně užily zmrzliny i dalších sladkostí a lehce unaveny se vracely vlakem zpět do Žďáru a autobusem do Bohdalova. Výlet se všem líbil, i počasí vyšlo lépe než podle meteorologických předpovědí. (foto)

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE VE SBĚRU DRUHOTNÝCH SUROVIN

Naše škola se pravidelně zapojuje do soutěže škol ve sběru papíru a hliníku, kterou organizuje společnost AVE Vysočina. V tomto školním roce děti ze základní školy a mateřské školy odevzdaly 22 432 kg sběrového papíru a 69 kg hliníku. V této okresní soutěži naše škola získala v kategorii papír pěkné 4. místo. Poděkování patří všem žákům a jejich rodičům za jejich přístup k třídění odpadů a ekologické chování. (výsledky)

VÝLET 5. TŘÍDY DO KUTNÉ HORY

Na školní výlet jsme vyrazili hodně brzy ráno. Cílem byla Kutná Hora. Vlakem jsme dojeli na hlavní nádraží a dál jsme pokračovali autobusem k Muzeu stříbra. V muzeu jsme se dozvěděli spoustu informací o těžbě stříbra, zpracování stříbra, ražení mincí, ale i o životě havířů. Prošli jsme se podzemím, kde moc místa nebylo. Po exkurzi jsme došli k Chrámu svaté Barbory, někteří z nás šli na prohlídku, ostatní odpočívali v parku. Po cestě na nádraží, která byla dlouhá 4 km, jsme navštívili Muzeum Lega, cukrárnu a občerstvení Kebab. Na nádraží jsme měli čas půl hodiny, nakoupili jsme si pití, protože bylo velké vedro. Cestou zpátky jsme přestupovali v Havlíčkově Brodě. Do Bohdalova jsme dojeli autobusem. Výlet se nám líbil. (foto)

žáci 5. třídy

PREVENTIVNÍ PROGRAM

V úterý 19. června byl připraven pro žáky 9. třídy program z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s názvem Končím, začínám.


Záznamy: 1 - 8 ze 120
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>