INFORMACE
PRO RODIČE A ŽÁKY 9. TŘÍDY

  • ZMĚNA TERMÍNŮ PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK:

MŠMT posunulo termíny konání jednotné přijímací zkoušky na střední školy. Bližší informace o termínech zkoušek naleznete zde.

  •  PRO RODIČE ŽÁKŮ 9. TŘÍDY:
     

Podrobné informace o vyplnění přihlášky a termínech konání příjímacích řízení na SŠ pro školní rok 2021/2022 naleznete zde.

PODPORA ŽÁKŮ NA JEDNOTNÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY:

  • Testovací aplikace InspIS SETmobile: 

Pro přípravu žáků na přijímací zkoušky do maturitních oborů středních škol převedla Česká školní inspekce do elektronické podoby testy, které byly použity při tzv. jednotných přijímacích zkouškách v minulých letech. Testy jsou k dispozici v mobilní testovací aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých mobilních telefonů a tabletů.

Podrobnější informace o aplikaci naleznete zde.

  • Vzdělávací videa EDU:

EDU ČT nabízí kolekci vzdělávacích videí Jak na přijímačky z matematiky, které naleznete zde.

  • Přijímačky bez obav:

Podpora je nabízena formou videí z českého jazyka a matematiky, která pomáhají s přípravou k přijímacím zkouškám na čtyřleté a osmileté obory, vznikala ve spolupráci Cermat, NPI a MŠMT. Videa naleznete zde.

 

  • INFORMACE KE KONÁNÍ JEDNOTNÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY 2021:

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání připravilo pro žáky, uchazeče o přijetí do oboru středního vzdělání s maturitní zkouškou, užitečné informace ke konání jednotných přijímacích testů ve školním roce 2020/2021. Materiál je k dispozici na webových stránkách Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání, který naleznete zde. Na zmíněných webových stránkách jsou uvedeny i další informace, které mohou být užitečné pro žáky i jejich rodiče.

  • STŘEDNÍ ŠKOLY ZŘIZOVANÉ KRAJEM VYSOČINA:

Publikace seznamuje zájemce s oborovou nabídkou středních škol zřizovaných Krajem Vysočina. Obsahuje také informace o podstatných změnám v přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání. Publikace ke stažení zde.

TERMÍNY

A) čtyřleté obory vzdelání

    1. termín: pondělí 3. 5. 2021

    2. termín: úterý 4. 5. 2021

 

B) obory osmiletých gymnázií

    1. termín: středa 5. 5. 2021

    2. termín: čtvrtek 6. 5. 2021

 

C) náhradní termín:

    1. termín: středa 2. 6. 2021

    2. termín: čtvrtek 3. 6. 2021