Česko–polské setkání žáků

15.05.2023

Ve dnech 11. - 13. května 2023 proběhlo na naší škole již 16. setkání dětí ze ZŠ Bohdalov a polské školy v Starych Oborzyskach, která se nachází asi 50 km od města Poznaň, celým názvem Zespół Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach.

Polská výprava k nám přijela ve čtvrtek odpoledne a čekalo je hudební přivítání českých dětí. Po obědě je naše děti provedly školou a Bohdalovem. Po prvotním seznámením a prohlídce městyse následoval společný výlet českých a polských dětí na rozhlednu Rosičku.

V pátek byl pro české a polské děti připraven bohatý program. Během dopoledne smíšené skupinky dětí plnily nejrůznější jazykové, sportovní, výtvarné i kulinářské aktivity. Sportovní dovednosti si děti poměřily v utkáních, dívky ve hře bumbácball a chlapci ve fotbale. Na páteční odpoledne byla ve Žďáře n. S. pro polskou delegaci připravena prohlídka  baziliky a návštěva památky UNESCO poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Na páteční večer byla tradičně přichystaná oblíbená diskotéka.

Pobyt polských dětí byl ukončen v sobotu dopoledne a po prohlídce Prahy se vraceli zpět do svých domovů. Jsme velmi rádi, že partnerství obou škol i během covidového období vydrželo a vzájemná přátelská setkávání budou pokračovat dále. (foto)

Webové stránky partnerské školy naleznete zde.