Probíhající projekty

Národní plán obnovy - Doučování

Cílem programu je zajistit přednostní doučování žákům, kterým hrozí školní neúspěch či v extrémním případě vypadnutí ze vzdělávání.  Další informace naleznete zde.

Partnerská škola

Naší dlouholetou zahraniční partnerskou školou je Zespół Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach z Polska, se kterou každoročně spolupracujeme. Jeden školní rok cestujeme do Polska my a v dalším roce na oplátku hostíme polskou skupinu u nás. Dětem se tak otvírá možnost navštívit cizí zemi, dorozumět se anglicky a německy, najít nové kamarády, dovědět se spoustu zajímavého o životě, zvycích, kultuře v zahraničí. Bližší informace o škole zde.

Projekt děváťáci patroni prvňáčků

První školní den při slavnostním zahájení nového školního roku vítají žáci 9. třídy prvňáčky kytičkou. Během celého roku se deváťáci setkávají s prvňáčky a pomáhají jim adaptovat se na nové školní prostředí a povinnosti.

Pětiboj

Tento školní celoroční sportovní projekt spočívá v plnění 5 disciplín, které absolvují žáci 1. - 5. třídy v rámci hodin tělesné výchovy. Cílem tohoto projektu je motivovat děti ke zlepšování vlastních výkonů a zvyšování fyzické zdatnosti.

Školní desetiboj

Tento školní celoroční sportovní projekt spočívá v plnění 10 disciplín, které absolvují žáci 6. - 9. třídy v rámci hodin tělesné výchovy. Cílem tohoto projektu je motivovat děti ke zlepšování vlastních výkonů a zvyšování fyzické zdatnosti.

Ekolamp

Od roku 2010 je naše škola zapojena do recyklačního programu společnosti Ekolamp "Sbíráme zářivky, pěstujeme lepší životní prostředí". Jsme místem zpětného odběru světelných zdrojů. Více naleznete zde

Ukončené projekty

• Projekt Průša pro školy (4-6/2022) - o projektu zde