Divadelní představení

08.10.2023

Tento týden byl bohatý na kulturní zážitky. V úterý 3. října navštívili naši školu členové Divadélka pro školy z Hradce Králové a zahráli žákům 6.–9. třídy představení Divadelní cestopis. Děti se poutavou formou herecké improvizace seznámily s ukázkami her světové dramatiky např. W. Shakespeare Hamlet, Moliere Zdravý nemocný, C. Goldoni Sluha dvou pánů, E. Rostand Cyrano z Bergeracu a bratři Mrštíkové Maryša. (foto)

Ve čtvrtek 5. října navštívili žáci 1.–5. třídy Městské divadlo ve Žďáře nad Sázavou, kde shlédli veselé představení Divadla Tramtárie s názvem O pračlovíčkovi. Báječný výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek, a vyprávění o tom, jak pračlovíček postavil první domeček, jak musel objevit, k čemu je dobrý oheň, jak vyzrál nad tyranosaurem a jak zjistil, že ve dvou jde všechno líp.

Pro žáky 4. a 5. třídy je připraven kulturní program na čtvrtek 12. 10., kdy shlédnou představení Hobit.