Dopravní výchova

09.06.2023

Ve čtvrtek 8. června se žáci čtvrtého ročníku vypravili již podruhé tento školní rok na dopravní hřiště. Na žáky tentokrát čekala teoretická část, zakončená písemným testem, a část praktická, kde měli naučenou teorii převést do praxe. Ač žáci poslouchali bedlivě, písemný test, s vydáním řidičského průkazu, složilo úspěšně pouze 6 žáků. Všichni se těšili na dopravní hřiště, kde měli prokázat svůj řidičský um. Po seznámení se s hřištěm a správném nastavení cyklistické přilby, žáci konečně vyrazili do terénu. Někteří se s dopravním značením a předpisy prali statečně, někteří mají ještě větší i menší mezery, a určitě budou ještě potřebovat některé věci doučit. Všichni jsme nakonec odjížděli spokojení, počasí vydrželo pěkné po celou dobu konání akce.