Exkurze 6. třídy do Brna

19.09.2021

V úterý 14. září vyrazila 6. třída naší školy na exkurzi do Brna. V Brně nás čekalo krásné počasí, které nám zpříjemnilo celý den. Z hlavního nádraží jsme se vydali přes historické cihelné hradby směrem na brněnskou dominantu Petrov, kde jsme si zvenčí prohlédli katedrálu sv. Petra a Pavla. Poté jsme se pěšky přesunuli na kopec ke hradu Špilberk, kde jsme se občerstvili a při tom se mohli kochat výhledy na celé Brno.

Pak jsme již pokračovali k jednomu z hlavních cílů výletu - exkurzi do brněnského Planetária. Zde jsme absolvovali výukový program "Planety: Cesta Sluneční soustavou 2D". V první části jsme si mohli (promítáním na stropní kopuli planetária) prohlédnout hvězdnou oblohu a byla nám ukázána zajímavá, dobře viditelná souhvězdí a aktuálně viditelné planety na obloze. Ve druhé části nám byl promítnut film o Sluneční soustavě, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informacích nejen o planetách Sluneční soustavy, ale i některých jejich měsících. Po Planetáriu jsme se přesunuli do Technického muzea, kde nás čekal program "Svět je hrou s fyzikou" v herně Technického muzea. Zde si děti mohli vyzkoušet několik zajímavých pokusů a hravou formou si ověřit různé fyzikální zákonitosti. Následně jsme si prohlédli další zajímavé exponáty Technického muzea a po krátkém občerstvení jsme se plní dojmů vrátili vlakem domů. (foto)