Exkurze 9. třídy do Prahy

10.10.2022

Ve čtvrtek 6. října jsme se s žáky 9. třídy vypravili na exkurzi do Prahy. Jako první jsme navštívili Vyšehrad, kde jsme si prohlédli baziliku sv. Petra a sv. Pavla, rotundu sv. Martina a Slavín, místo odpočinku slavných osobností. Poté jsme se vrátili zpět do centra města, kde jsme se prošli kolem Obecního domu na Staroměstské náměstí a dále přes Karlův most na vyhlídku u Pražského hradu. Protože bylo krásné počasí, mohli jsme obdivovat Prahu jako na dlani. Po krátké pauze na občerstvení žáci absolvovali program společnosti Praha hravě s názvem Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě, při němž jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí z historie i současnosti pamětihodností v okolí a ve kterém žáci svoje vědomosti uplatnili i v orientační a vědomostní hře. Odměnou jim byl nejen hřejivý pocit ze získaných bodů a pytlík bonbonů, ale i pozdější občerstvení v jejich oblíbených restauracích. Samozřejmě jsme nemohli vynechat prohlídku Václavského náměstí, zejména sochy sv. Václava a budovy Národního muzea. Pak už nás čekala jen cesta na nádraží a vlakem domů. (foto)