Exkurze do Zoo Jihlava

29.09.2021

V pondělí 27. září se celý první stupeň vydal po dlouhé době na exkurzi. Cílem naší exkurze se stala Zoo Jihlava. Pro děti byly naplánované dva výukové programy. Mladším žákům byl určen program Zoo v krabici, kdy se děti dozvěděly mnoho zajímavostí. Například proč má tygr pruhy, proč jsou papoušci barevní a třeba i to, zda medvěd malajský jí maso. Veliký zážitek pak byla možnost pohladit si hada. Na starší žáky čekal program Cesta kolem světa. Děti během 90 minut procestovaly všechny kontinenty. Dozvěděly se, která zvířata mohou potkat v jednotlivých světadílech, jaké plodiny se pěstují třeba v Americe nebo Africe. Mohly si prohlédnout opravdový kakaový bob. Mladší žáci si stihly prohlédnou zoo před začátkem programu, na starší pak čekala prohlídka zoo po skončení programu. Po celou dobu exkurze nám přálo počasí. Exkurze se vydařila a všem zúčastněným se moc líbila. (foto)