Lyžařský výcvik 7. třídy

31.01.2024

V týdnu od 22. 1. do 26. 1. 2024 se všichni žáci 7. třídy zúčastnili lyžařského kurzu na Červenohorském sedle v Jeseníkách. Vzhledem k nízkému počtu žáků z naší školy jsme se připojili k žákům ze ZŠ Nové Veselí, kteří na kurz v této lokalitě vyrazili už podruhé. Ubytovaní jsme byli v Koutech nad Desnou, odkud jsme každé ráno a odpoledne vyráželi do lyžařského areálu na výcvik. 

Žáci byli rozděleni do 4 skupin - sjezdoví lyžaři začátečníci a pokročilí, snowboarďáci a běžkaři. Všichni začátečníci ať na sjezdových lyžích nebo na snowboardu se postupnými krůčky dopracovali až k samostatnému sjíždění svahu, což byl pro všechny obrovský úspěch a hlavně nezapomenutelný zážitek. Pokročilí pak velkým počtem sjezdů a zdokonalováním techniky upevnili svoje dovednosti. Během týdne nás na kopcích potkalo snad všechno možné zimní počasí (slunečno, mlha, déšť, sněžení, silný vítr, mráz), což činilo náš kurz ještě zajímavějším a už nás na horách nic nepřekvapí.

Nevěnovali jsme se však jen zdokonalováním našich dovedností na sněhu, ve středu odpoledne jsme vyrazili na exkurzi do ruční výroby papíru v nedalekých Velkých Losinách. Zde jsme se seznámili s historií výroby papíru a mohli jsme vidět, jak probíhá unikátní ruční výroba papíru, který je velmi žádaným zbožím. Poté jsme vyrazili směr Aquacentrum Šumperk, kde jsme si užili zábavu v bazénech, na tobogánu i vířivce. Každý večer jsme pak měli společný program, který měli na starosti vždy po jednom dnu učitelé a žáci jednotlivých tříd. Po úvodních seznamovacích hrách přišly na řadu oblíbené aktivity jako deskové a společenské hry, ve kterých jsme si užili spousty legrace a zároveň utužovali kolektiv a navazovali nová přátelství. Celkově jsme si pobyt na horách užili a plní zážitků jsme se v pořádku vrátili domů. Věříme, že úspěšně navázaná spolupráce se ZŠ Nové Veselí bude pokračovat i do budoucna. (foto a video)