Okresní finále v minifotbalu

26.04.2024

Po úspěšném kvalifikačním okrskovém kole v minifotbalu se naši chlapci v úterý 23. 4. zúčastnili okresního finále, které se konalo ve sportovním areálu při ZŠ Školní ve Velkém Meziříčí. Turnaje se zúčastnilo 8 nejlepších základních škol ze žďárského okresu. V naší základní skupině se jsme se utkali nejdříve se ZŠ Oslavická z Velkého Meziříčí, po opatrné hře z obou stran skončil zápas spravedlivou remízou 0:0. V druhém zápase jsme změřili síly s 1. ZŠ z Nového Města na Moravě, kde jsme mírnou převahu zúročili jediným a zároveň vítězným gólem, který padl z trestného kopu a zápas tak skončil 1:0 v náš prospěch. Posledním soupeřem v základní skupině nám byli žáci ze žďárské ZŠ Švermova, které skončilo vítězstvím bohdalovských v poměru 2:1. Vyhráli jsme tak základní skupinu a postoupili z 1. místa do semifinále, kde jsme narazili na výběr ZŠ Měřín, který skončil ve své základní skupině druhý. V tomto zápase se nám moc nedařilo, herní převahu jsme nedokázali využít v gólový zářez a z ojedinělé šance soupeřů jsme inkasovali. Se štěstím jsme však těsně před koncem zápasu vyrovnali a utkání tak dospělo do penaltového rozstřelu. V něm byli bohužel šťastnější měřínští a postoupili tak do finále. V souboji o 3. místo s Gymnáziem Bystřice nad Pernštejnem už nám docházely síly a tahali jsme tak za kratší konec provazu, utkání skončilo výhrou bystřických v poměru 3:0. I tak je ale 4. místo v okrese pro naši školu obrovským úspěchem a chlapcům děkujeme za skvělý výkon! (foto)