Preventivní programy pro starší žáky

02.06.2022

Ve čtvrtek 2. června se uskutečnily na naší škole dva preventivní programy z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Pro žáky 8. třídy byl připraven preventivní program Láska je láska. V rámci bloku měli žáci možnost se zamyslet nad podobou svého ideálního partnera nebo nad tím, co vše podle nich partnerský vztah zahrnuje, jak se takový vztah buduje a co vše ho může nabourat. Program se mimo jiné dotýká také témat jako je sex, nevěra, zakládání rodiny nebo manželství.

Pro žáky 9. třídy byl připraven program Já a moje finance, ve kterém se lektoři společně s deváťáky věnovali tématům jako jsou peníze a jejich funkce, osobní rozpočet a jeho položky, spoření, půjčky, úvěry a zadlužování.