Preventivní programy

17.03.2023

V pondělí 13. března se pro starší žáky uskutečnily preventivní programy z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Pro žáky 8. třídy byl připraven program Můj život, můj svět. V rámci bloku měli žáci možnost se zamyslet nad tím, co životní hodnoty pro člověka představují, jakou hrají v životě člověka roli, zda a jak ovlivňují naše názory či rozhodnutí, nebo zda se v průběhu lidského života hodnoty proměňují.

Pro žáky 9. třídy byl připraven preventivní program Já a moje finance. Program se věnoval tématům jako jsou peníze a jejich funkce, osobní rozpočet a jeho položky, spoření, půjčky, úvěry a zadlužování. V rámci bloku měli žáci možnost získat či rozvíjet dovednosti a znalosti spojené s tématem finanční gramotnosti.