Příběhy našich sousedů - vítězný projekt žákyň naší školy

06.04.2022

V pondělí 4. dubna se v Městském divadle ve Žďáře nad Sázavou uskutečnilo slavnostní vyhlášení soutěže v rámci projektu společnosti Post Bellum Příběhy našich sousedů. Deset žákovských týmů ze Žďárska představilo v rámci svých prezentací příběhy a vzpomínky pamětníků ze svého blízkého okolí.

Odborná porota na základě předvedených prezentací a již dříve odevzdaných prací (videoreportáže, rozhlasové reportáže, ...) vyhodnotila tři nejúspěšnější projekty. Vynikajícího úspěchu dosáhl náš tým ve složení Tereza Chmelíková, Veronika Šerejchová, Simona Bartušková, Natálie Bartošová, Lenka Ratajová a Monika Koukalová, který v silné konkurenci získal krásné 1. místo. Děvčata formou videoreportáže zpracovávala příběh pana Františka Chmelaře, dlouholetého kronikáře městyse Bohdalov. Na 2. místě se umístil tým 1. ZŠ z Nového Města na Moravě a 3. místo obsadil tým ze Základní školy Přibyslav.

Výsledek práce a další materiály o panu Chmelařovi jsou přístupné na stránce zde, vytvořenou videoreportáž naleznete zde. Fotografie ze slavnostního vyhlášení naleznete zde.

Děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Bohdalova.