Skutečný dárek

05.04.2023

Žáci bohdalovské školy se po úspěšném loňském roce i letos zapojili do projektu "Skutečný dárek". Tento projekt je organizován obecně prospěšnou společností Člověk v tísni, která dlouhodobě pomáhá mnoha potřebným, ať už u nás v České republice, nebo také na mnoha místech ve světě, především pak v nejchudších státech Afriky a Asie. Tyto státy často bojují s hladomorem, nedostatečnou zdravotní péčí, následky klimatických změn nebo s následky živelných katastrof. Více informací o projektu si můžete prohlédnout na webové stránce zde.

Tentokrát se do akce zapojili žáci ze 7. – 9. třídy, kdy si každá třída uspořádala "svoji" sbírku a za vybrané peníze si pak sama vybrala, kam tyto peníze poputují. Ve všech třídách se podařilo vybrat a následně nakoupit certifikáty za celkovou sumu 5 700 Kč. Za tuto částku jsme vybrali následující certifikáty:

• Anděl strážný (podpora ve vzdělávání českých dětí z chudých rodin)
  • Zdravé dětství (léčivá výživa pro jedno podvyživené dítě)
  • Školní pomůcky pro 35 dětí z chudých rodin
  • Nauč učitele učit (školení pro méně vzdělané učitele z rozvojových zemí)
  • Kuřata z pelíšků (hejno kuřat jako základ obživy pro celou rodinu)
  • Sazenice pro boj se suchem
  • 4 kanystry na vodu
  • 2 tabule do školy
  • Kudrnatá ovce (dá vlnu, mléko i jehňata)

Děkujeme všem dětem i rodičům za příspěvky a věříme, že tyto skutečné dárky udělají svým příjemcům minimálně takovou radost, jako udělaly nám díky pocitu vykonání dobrého skutku.
(foto + certifikáty)