Soutěž v přespolním běhu

12.10.2022

Ve středu 5. října se vybraní žáci 2. stupně zúčastnili okresního finále v přespolním běhu v areálu Martina Koukala na Pilské nádrži ve Žďáru nad Sázavou. Žáci základních škol soutěžili ve 4 kategoriích  III. kategorie (6. a 7. třída, zvlášť chlapci a dívky) a IV. kategorie (8. a 9. třída, zvlášť chlapci a dívky). Za naši školu soutěžilo 10 chlapců (5 ve III. a 5 ve IV. kategorii) a 4 dívky (2 ve III. a 2 ve IV. kategorii). Nejlepšího umístění dosáhlo naše "želízko v ohni" Martin Toman z 9. třídy, který v nelehkém závodě na 3 000 metrů běhu v terénu obsadil v silné konkurenci krásné 12. místo (z celkového počtu 99 soutěžících). Více než o výsledky nám šlo o příležitost udělat něco pro své zdraví a radost z pohybu, což bylo všem soutěžícím dopřáno ve vrchovaté míře. (foto)