Technické kroužky

04.11.2021

Ve středu 3. listopadu se uskutečnil první technický kroužek pro žáky základních škol, který ve spolupráci s firmou Žďas a.s. připravila Vyšší odborná škola a Střední škola průmyslová Žďár nad Sázavou. Kroužek se konal v dílnách střední školy na pracovišti Strojírenská pod vedením mistrů odborného výcviku. Tématy kroužku bylo Zpracování dřeva a 3D tisk a druhým tématem byla Elektronika, pneumatika a hydraulika. O nabízené kroužky projevili zájem již tradičně i žáci naší školy. V úvodní části kroužku si prohlédli jednotlivá odborná pracoviště střední školy a potom se zapojili do činnosti kroužku. Vyzkoušeli si praktické dovednosti při zpracování dřeva a přiblížili si jednoduché způsoby zapojování elektrických součástek. Tato volnočasová aktivita zaměřená na techniku všechny bavila a už teď se těší na kroužek další. (foto)