Technologická gramotnost

31.03.2023

V úterý 28. března byla pro žáky 8. a 9. třídy připravena přednáška Technologická gramotnost, kterou vedl odborný lektor z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Hlavní témata přednášky o moderních technologií byla Elektromobilita, Umělá Inteligence, IoT, 5G,  Kyberbezpečnost a Emise skleníkových plynů.

Vymizí spalovací motory? Je elektromobilita trendem budoucnosti? Ovládne nás umělá inteligence? Proč není 5G o rychlostech připojení? Co všechno se o nás mohou dozvědět provozovatelé webových stránek? A jak to, že prvků IoT je už více než lidí na planetě? Tyto a mnoho dalších otázek mohli žáci prodiskutovat s odborníkem, který jim také vysvětlil, že moderní technologie nejsou jen o matematice, fyzice a programování, ale také o etice. (foto)