Turnaj st. žáků v malé kopané

26.06.2023

V pátek 23.6. se zúčastnili vybraní chlapci 6.-9. třídy tradičního turnaje v malé kopané v Nížkově. Na turnaji se mimo bohdalovských fotbalistů potkala ještě 2 družstva z domácího Nížkova, 2 družstva ze ZŠ Česká Bělá a po jednom družstvu ze základních škol v Polničce a Novém Veselí. Turnaj se hrál systémem "každý s každým", poté následovaly boje o umístění. V základní skupině naši chlapci suverénně porazili B-tým Nížkova a A-tým České Bělé, složený z převážné většiny z dívek. O poznání silnějšími soupeři pak byly týmy z České Bělé (B-tým), Nového Veselí a Polničky, se kterými jsme uhráli spravedlivou remízu. Jedinou, i když těsnou prohru nám uštědřili chlapci z A-týmu Nížkova, se kterým jsme padli 1:2. Díky lepšímu skóre jsme se v základní skupině umístili na 4. místě a postoupili jsme tak do bojů o finále. V napínavém semifinále s vítězem základní skupiny z Polničky během základní hrací doby gól nepadl a na řadu tak musely přijít pokutové kopy. V nich se na nás usmálo štěstí a postoupili jsme do finále, kde jsme se utkali s A-týmem Nížkova. Vyrovnaný zápas rozhodla šťastná trefa nížkovských po zmatku a několika odrazech po jejich rohovém kopu. Celkové 2. místo na turnaji je ale obrovským úspěchem, za které patří chlapcům velké díky. Na závěrečném vyhlášení jsme navíc získali ještě jedno individuální ocenění, Jakub Promberger z 8. třídy se stal nejlepším střelcem turnaje. (foto)